اولین رویداد بزرگ نقاشی معاصر ایران برگزار گردید

به گزارش مجله گیلاسفا، رویداد بزرگ نقاشی معاصر ایران که از دو سال قبل صحبت های اولیه اش شده بود و بخاطر شیوع ویروس کرونا عقب افتاده بود، امروز برگزار گردید.

اولین رویداد بزرگ نقاشی معاصر ایران برگزار گردید

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، خانه هنرمندان ایران امروز در سالن استاد جلیل شهناز میزبان رویداد بزرگ نقاشی معاصر ایران بود.

امیر راد، رییس انجمن نقاشان که اهدای جوایز برگزیدگان را برعهده داشت، در ابتدای مراسم ضمن ابراز خوشحالی از رخت بربستن بیماری کرونا گفت: اولین رویداد بزرگ نقاشی بزرگ ایران حدود دو سال صحبت های اولیه اش انجام شد و در همان سال نیز قراردادش بسته شد اما در اسفند ماه سال 1398 کرونا شروع شد و این برنامه به عقب افتاد.

وی ادامه داد: کمی جلوتر که آمدیم، برای دوسالانه نقاشی ایران برنامه ریزی کردیم و آن را به 3 بخش مجزا تقسیم کردیم که با پیک آخر بیماری کرونا روبرو شدیم و این رویداد نیز رخ نداد.

رییس انجمن نقاشان بعلاوه افزود: فکر می کردیم و امیدوار بودیم که در این دوره زمانی شدت بیماری کم شده باشد. به هرحال فراخوان را در پاییز اظهار داشتیم و 1278 نفر با حدود 3500 اثر هنری در این رویداد شرکت کردند. باتوجه به زمان کمی که داشتیم داوری این رویداد سخت انجام شد اما در نهایت آثار داوری شدند و برای مرحله بعد به خانه هنرمندان ایران آورده شدند.

وی ضمن اشاره به این نکته که خیلی از گالری ها و نگارخانه ها جوایزی برگزار می نمایند، ادامه داد: انجمن نقاشان فکر کرد که باید در این زمینه ورود پیدا کند . این چنین بود که ما از این برنامه استقبال کردیم و کم کم به سمت جایزه بزرگ نقاشی معاصر ایران حرکت کردیم.

راد بعلاوه آرزو کرد: باتوجه به شرایط این جایزه، امیدوارم بزرگ و بزرگ ترین باقی بماند و برایش آینده خوشی را آرزو و پیش بینی می کنم.

وی در آخر از تمام کسانی که در این رویداد شرکت نموده بودند، تشکر کرد و از پویان رسولی، مدیر بازاریابی شرکت بیمه سامان دعوت به عمل آورد.

رسولی نیز ضمن عرض سلام به حضار در سالن استاد جلیل شهناز گفت: برای ما خیلی ارزشمند است که به عنوان نماینده یک شرکت بیمه ای خدمت هنرمندان عزیز هستیم و جهت ارتقای سطح فرهنگ کشورمان و ایفای نقش اجتماعی مان قدم برداریم. به همین دلیل با ذوقی که از طرف شرکت بیمه وجود داشته، فراخوان همکاری با خانه هنرمندان از 2 سال قبل رقم خورد اما به علت شیوع ویروس کرونا این رویداد الان به نتیجه رسیده است.

این نه اولین رویداد به این شکل است و نه آخرینش.

وی بعلاوه از هنرمندان خواهش کرد که برای فراخوان های بعدی نیز مشارکت داشته باشند و سپس ادامه داد: شرکت بیمه سامان برای برگزیدگان این رویداد جوایزی در نظر گرفته است. بعلاوه به تمام برگزیدگان این نمایشگاه بیمه عمر رایگان هدیه خواهد شد. تقدیرنامه نیز از طرف شرکت بیمه صادر خواهد شد تا بتواند انگیزه ای برای هنرمندان به منظور ادامه همکاری باشد.

وی بعلاوه در آخر اظهار داشت که این رویداد صرفا به نقاشی منحصر نخواهد بود و در کوشش هستند تا از تمام رشته های هنرهای تجسمی نیز حمایت نمایند.

در بخش بعدی این برنامه ابتدا از دو نفر از هنرمندان تفدیر شد و سپس جایزه بزرگ به برگزیده این رویداد اهدا شد.

به گزارش خبرنگاران، لیلا گودرزی و الهام پورخانی مورد تقدیر واقع شدند و مریم اسفندی به عنوان برگزیده این رویداد معرفی گردید.

لازم به ذکر است که جایزه تقدیرشدگان به مبلغ 15 میلیون و جایزه برگزیده رویداد 70 میلیون تومان است که تقدیم برندگان شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1176

به "اولین رویداد بزرگ نقاشی معاصر ایران برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین رویداد بزرگ نقاشی معاصر ایران برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید