تور عمان: برنامه جاه طلبانه عمان برای گردشگری

به گزارش مجله گیلاسفا، عمان در راستای فاصله گرفتن از اقتصاد متکی به نفت میخواهد عایدی سالانه حاصل از صنعت گردشگری را به میلیاردها دلار برساند.

تور عمان: برنامه جاه طلبانه عمان برای گردشگری

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط عمان آشنا شوید.

ایسنا: نشنال، مقام های عمان انتظار دارند در راستای کوشش برای ایجاد اقتصاد مستقل از عایدی نفت بتوانند عایدی سالانه حاصل از صنعت توریستی این کشور را تا سال 2040 به بیش از 9 میلیارد ریال عمان معادل 22.5 میلیارد دلار برسانند.

معاون وزیر توریستی عمان در جریان اجلاس سرمایه گذاری توریستی عربستان - عمان که روز یکشنبه برگزار گردید از برنامه در دست اجرای این کشور برای آغار مجموعه ای از سرمایه گذاری های توریستی در سراسر عمان اطلاع داد.

میثاء المحروقی معاون وزارت میراث و توریستی عمان در گفت وگو با نشنال اعلام کرد: پیش از آن که همه گیری شروع گردد عمان در سال 2019 از توریستی حدود 1.2 میلیارد ریال عمان کسب کرد. ما اکنون در ابتدای راستا دستیابی به ایجاد عایدی سالانه 9 میلیارد ریال عمان تا پیش از 2040 هستیم.

المحروقی در اجلاس بین عمان و عربستان سعودی که برای رونق سرمایه گذاری در حوزه توریستی بین دو کشور برگزار گردیده بود حضور پیدا کرد.

یکی از اهداف طرح منظره مالی 2040 عمان افزایش عایدیهای حاصل از توریستی است. در سال 2019 عمان میزبان حدود 3.2 میلیون توریست بود. این آمار نسبت به سال 2018 با 12 درصد افزایش همراه بود.

آمار جدیدی پس از سال 2019 ثبت نشده است چراکه عمان نیز همانند سایر کشورهای دنیا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مرزهایش را بست.

به گفته المحروقی مقام های عمان هم اکنون در حال اجرای برنامه ساخت پارک های موضوعی، توریستی در طبیعت، پارک های آبی و مراکز تفریحی در نقاط مختلف کشور هستند. بعلاوه تمرکز این طرح ها فقط بر روی توریستی بین المللی نیست و توریستی منطقه ای همانند مسافران عربستانی نیز مورد توجه واقع شده است.

المحروقی بعلاوه گفت عمان در پی جذب سرمایه گذاری از عربستان سعودی در صنعت توریستی است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1118

به "تور عمان: برنامه جاه طلبانه عمان برای گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور عمان: برنامه جاه طلبانه عمان برای گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید