تاکید بر تعیین تکلیف واحدهای تملیکی در اختیار بانک ها

به گزارش گیلاسفا، خبرنگاران : معاون استاندار تهران با اشاره به ضرورت مشخص تکلیف واحدهای تملیکی در اختیار بانک ها بر تسریع و تسهیل بر پرداخت تسهیلات کرونا تاکید کرد.

تاکید بر تعیین تکلیف واحدهای تملیکی در اختیار بانک ها

به گزارش خبرنگاران؛ حشمت الله عسگری در جلسه تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور مسئولان شعب مختلف و مستقل بانک ملی برگزار شد با اشاره به لزوم تشکیل جلسات هم اندیشی گفت: برگزاری جلسات هم اندیشی و چاره اندیشی ضمن ایجاد هم افزایی نقش موثری در تسریع در فرایند پرداخت به واحدهای تولیدی مختلف دارد.

وی با اشاره به جایگاه مهم بانک ملی افزود: بانک ملی از بانک های سرآمد کشور است که نقش موثری در حمایت از واحدهای تولیدی دارد، البته می بایست شرایط پرداختی ها و اقدامات در حوزه تولید در سامانه بهین یاب ثبت شود تا زمینه انعکاس اقدامات فراهم شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران شرح داد: استان تهران به لحاظ تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی شرایط خاص خود را دارد که قابل مقایسه با سایر استان ها نیست، که در شرایط اقتصادی امروز نیازمند توجه جدی است و بایستی بانک ها در کنار واحدهای تولیدی باشند، از اینرو باید کمک ها به موقع باشد تا اثرگذاری مطلوبی داشته باشد.

عسگری سپس با اشاره به لزوم تسهیل در پرداخت تسهیلات کرونا گفت: فرصت محدودی برای پرداخت تسهیلات کرونا باقی مانده است، که انتظار می رود تعامل و هماهنگی بیشتری در زمینه تسهیلات کرونا صورت گیرد، به علاوه پرداخت تسهیلات تبصره 18، رونق تولید و دیگر اقدامات نیز باید پیگیری شود.

وی به ضرورت معین تکلیف واحدهای تملیکی بانک ها اشاره کرد و افزود: 49 واحد تولیدی تملیکی در اختیار بانک ملی واقع شده است که باید معین تکلیف و گزارش آن ارائه شود تا در ادامه زمینه فعال سازی این واحدها فراهم شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران افزود: باید همه کمک کنیم تا در سال جهش تولید زمینه کمک به واحدهای تولید و صنعتی و بهبود شرایط اقتصادی کشور فراهم شود، در این راستا باید ضمن اتخاذ تدابیر لازم مصوبه ها و تبصره ها به نفع واحدهای تولیدی تفسیر شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 234

به "تاکید بر تعیین تکلیف واحدهای تملیکی در اختیار بانک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید بر تعیین تکلیف واحدهای تملیکی در اختیار بانک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید