توقف بررسی نمونه آزمایشگاهی ایرانی ها در کلن آلمان

به گزارش گیلاسفا، بدهی سنگین ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران (نادو) به آزمایشگاه کلن آلمان موضوعی است پیش از این مهر در مطالب مجزا به آن پرداخته بود و حتی در آخرین مطلب با عنوان خطر توقف بررسی تست دوپینگ ورزشکاران ایران در آزمایشگاه کلن به تبعات عدم اقدام به موقع برای تسویه حساب اشاره نموده بود.

توقف بررسی نمونه آزمایشگاهی ایرانی ها در کلن آلمان

این تبعات در نهایت با نامه رسمی مسئولان آزمایشگاه کلن به نادو خود را نشان داد. در این نامه که به تاریخ 15 اکتبر برای ستاد ملی مبارزه با دوپینگ کشورمان ایمیل شده، مسئولان آزمایشگاه کلن ضمن اعلام متوقف کردن بررسی تست های دریافتی از ورزش ایران، ادامه همکاری با نادو را به بعد از پرداخت بدهی و تسویه حساب موکول کردند.

مسئولان آزمایشگاه کلن در عین حال بابت اقدام پیش بینی شده عذرخواهی نموده و تاکید داشتند که 110 هزار و 153 یورو، مبلغ بدهی نادو ایران به این آزمایشگاه است که باید پرداخت گردد.

در واقع بدهی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به آلمانی ها بابت 5 صورت حساب مجزایی بود که از آن ها دریافت شده، اما اقدامی برای پرداخت انجام نشده بود. مسئولان آزمایشگاه کلن بعد از هر مرحله دریافت نمونه گیری به عمل آمده از ورزشکاران ایران، صورتحساب مربوطه را به صورت مجزا تهیه و ارسال می نمایند.

آخرین صورتحسابی که ستاد ملی مبارزه با دوپینگ از آلمان دریافت کرد مربوط به 52 نمونه ای بود که جهت بررسی و اعلام نتیجه در اختیار آزمایشگاه کلن قرار گرفته بود. این صورتحساب دو هفته پیش برای نادو ایمیل شد در حالی که این نهاد بابت چهار صورتحساب قبلی همچنان بدهکار بود.

در هر صورت اینکه آزمایشگاه کلن بر اساس مکاتبه رسمی با ستاد ملی مبارزه با دوپینگ فعلاً بررسی تست دوپینگ ورزشکاران ایران را از دستور کار خارج نموده این در حالی است که آزمایشگاه قطر هم فعلاً در این زمینه با ایران همکاری ندارد.

همکاری نادو ایران با آزمایشگاه قطر از بهمن ماه سال گذشته شروع شد. مسئولان این آزمایشگاه، اما در شرایط پاندمی کرونا، دریافت هر نمونه از ورزش ایران و بررسی آن را مشروط به همراه داشتن تست کرونا عنوان نموده اند. آن ها برای اطمینان از اینکه ورزشکاری که قرار است نمونه آن در آزمایشگاه شان بررسی گردد به کرونا مبتلا نیست، چنین شرطی گذاشته اند. ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران، اما با این شرط مخالفت کرد و بر همین اساس طی دو سه ماه گذشته نمونه ای جهت بررسی برای قطر ارسال نشد.

البته اینکه ستاد ملی مبارزه با دوپینگ علاوه بر بدهی به آلمان، به قطری ها هم 9.715 دلار بدهکار است.

منبع: فرارو
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 265

به "توقف بررسی نمونه آزمایشگاهی ایرانی ها در کلن آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف بررسی نمونه آزمایشگاهی ایرانی ها در کلن آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید