خاندوزی: اعطای سهام تکلیفی به صندوق بازنشستگی تا 40 روز آینده بازنگری می شود

به گزارش مجله گیلاسفا، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: آئین نامه اعطای سهام تکلیفی به صندوق بازنشستگی تا 40 روز آینده آماده می شود.

خاندوزی: اعطای سهام تکلیفی به صندوق بازنشستگی تا 40 روز آینده بازنگری می شود

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، سید احسان خاندوزی امروز با حضور در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد احکام مستمری بازنشستگان و اعطای سهام تکلیفی دولت بابت رد دیون به صندوق بازنشستگی کشور گفت: براساس قانون بودجه 1401 دولت مکلف است، برای رد دیون خود به مجموعه تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری بخشی از سهام شرکت ها را به صندوق بازنشستگی واگذار کند.

وی افزو: آئین نامه مستقلی برای صندوق بازنشستگی کشوری آماده شده است که ظرف 30 تا 40 روز آینده در دولت نهایی می شود.

وی گفت: بازنشستگان کشور سال گذشته متأثر از مصوبه مردادماه دولت قرار گرفتند، زیرا سهامی که باید به بازنشستگان اختصاص می یافت، ایراد داشت و این سهام منجر به گره گشایی برای صندوق تأمین اجتماعی و بازنشستگی کشوری نشد، اما امسال تلاش می کنیم بخش هایی از سهام ارزشمند شرکت های دولتی را بابت دیون دولت به تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی بدهیم که بتواند گره ای از کار آن ها را باز کند.

وزیر اقتصاد گفت: امسال در ماه های اول شاهد خبر های خوبی برای بازنشستگان کشور خواهیم بود.

در این جلسه همچنین محسن علیزاده کننده عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کنندگان خود را نوکر بازنشستگان می دانند، از جمله مشکلاتی که بازنشستگان با آن روبه رو هستند این است که باید بخشی از تسهیلات کسب و کار در اختیار بازنشستگان قرار گیرد تا بتوانند به این وسیله برای اشتغال جوانان خود گره گشایی کنند.

وی تأکید کرد: منابع صندوق بازنشستگی متعلق به بازنشستگان است و ما در مجلس تمام قد ایستاده ایم، از افزایش حقوق و مستمری بازنشستگان که متأثر از مصوبه شورای عالی کار است دفاع کنیم.

علیزاده همچنین گفت: متأسفانه به خاطر افزایش 57 درصدی حداقل حقوق کارگران، برخی واحد های تولیدی کوچک به تعدیل نیرو روی می آورند و از دولت می خواهیم با امهال تسهیلات عقب افتاده واحد های تولیدی کوچک، به ماندگاری آن ها کمک کنند تا منجر به تعدیل نیرو نشود.

وی همچنین گفت: افزایش حداقل حقوق کارگران حق آنان است و از سال های قبل به خاطر تورم این حداقل حقوق عقب مانده بود و بنابراین باید کاری کنیم از بنگاه های کوچک حمایت شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1260

به "خاندوزی: اعطای سهام تکلیفی به صندوق بازنشستگی تا 40 روز آینده بازنگری می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاندوزی: اعطای سهام تکلیفی به صندوق بازنشستگی تا 40 روز آینده بازنگری می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید