راهنمای مهاجرت به نیوزلند

به گزارش مجله گیلاسفا، نیوزلند یکی از زیباترین کشورهای دنیا است که در یکی از نقاط دور افتاده کره زمین قرار گرفته است. این کشور جذاب که طبیعتی فوق العاده دارد، به دلیل شرایط نیروی انسانی اش هرساله اقدام به پذیرش تعداد محدودی از مهاجران خارجی می نماید. اگر قصد مهاجرت به نیوزلند را دارید با ما همراه باشید.

راهنمای مهاجرت به نیوزلند

کشور جزیره ای نیوزلند یا زلاندنو، یکی از دور افتاده ترین کشورهای دنیا است که درست زیر قاره استرالیا در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار گرفته است. این کشور در فاصله 2000 کیلومتری استرالیا واقع شده است و یکی از آخرین سرزمین هایی است که انسان ها در آن پای گذاشته اند. این کشور حدود 5 میلیون نفر جمعیت دارد که حدود 75 درصد آن ها مهاجران اروپایی هستند. افرادی بومی نیز در این منطقه هنوز حاضر هستند که البته تعداد آن ها بسیار کم است.

یکی از ویژگی های نیوزلند توسعه یافتگی و ثروت آن است که باعث شده افرادی که به دنبال یک مکان خوب برای کار و مهاجرت هستند این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب نمایند. بیشتر اقتصاد این کشور وابسته بر کشاورزی و دامپروری پیشرفته است که باعث شده آن ها به عنوان یکی از صادر نمایندگان عظیم محصولات خوراکی دنیا شناخته شوند. فراوری ناخالص ملی این کشور 182 میلیارد دلار است و رشد اقتصادی مداوم بالای 4% را هرساله تجربه می نمایند. کمتر از 3% جمعیت این کشور بیکار هستند و نیوزلند برای پیشبرد اهداف خود احتیاج فراوانی به مهاجران متخصص دارد.

توجه: خواننده محترم این نکته را به خاطر داشته باشید که این مطلب بر اساس آخرین اطلاعات سال 2016 جمع آوری شده، پس امکان آن وجود دارد که دولت نیوزلند در هرلحظه بعضی شرایط پذیرش مهاجر بخصوص در قبال شهروندان ایرانی را به هر نحوی تغییر دهد. پس به خاطر داشته باشید این تنها یک هدایت کلی است و برای به دست آوردن اطلاعات دقیق تر حتماً باید به وسیله وکلای معتبر و سفارت نیوزلند، از آخرین جزییات آگاه شوید. همچنین ممکن است راه های دیگری نیز برای مهاجرت به نیوزلند وجود داشته باشد که در این مطلب نیامده است. شما می توانید آخرین اخبار و اطلاعات دولت نیوزلند را به وسیله این وب سایت دریافت کنید: وب سایت مهاجرتی دولت نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند تقریباً راه هایی شبیه به سیستم مهاجرتی استرالیا را دارد؛ با این تفاوت که شاید کمی آسان تر باشد. اما تعداد نیروی کار مورد احتیاج این کشور کمتر است، با این حال در ادامه همراه ما باشید تا روش ها و شرایط مهاجرت به نیوزلند را برای شما بازگو کنیم.

مهاجرت به وسیله کار

جذاب ترین و بهترین مدل مهاجرت به یک کشور می تواند مهاجرت به وسیله مهارت و کاری باشد که شما آن را بلد هستید و سال ها انجام داده اید. اما این نوع مهاجرت شرایط خاص خود را نیز دارد. اگر بخواهید به سبک اسکیل ورکر (نیروی کار ماهر) وارد نیوزلند شوید ابتدا باید شغلی که شما در آن مهارت دارید جز لیست احتیاجمندی های دولت باشد. یعنی شما مشخصات خود را به وسیله مراحل ثبت نام به مرکز مهاجرت ارسال می کنید و آن ها به 2 صورت عمل می نمایند.

اول امکان دارد که برای مشخصات شما کاری در این کشور آماده باشد، پس آن ها شما را پذیرش می نمایند و برای کار به آن شهر مورد نظر می فرستند یا اینکه به شما پذیرشی می دهند تا بتوانید به نیوزلند بروید و بر اساس توانایی خود، کاری را در این کشور پیدا کنید. اما در هر دو مدل شما باید یک سری شرایط را داشته باشید که بر اساس آن به پرونده شما امتیاز تعلق می گیرد و در صورت دریافت امتیاز کامل می توانید اقامت نیوزلند را دریافت کنید و برای کار وارد این کشور شوید؛ بعضی شرایط به توضیح زیر است:

 • سن متقاضی باید زیر 56 سال باشد
 • شما باید کلیه آزمایشات پزشکی سلامت را به خوبی بگذرانید
 • شغل مورد درخواستتان باید در لیست باشد
 • در صورت داشتن تحصیلات مرتبط امتیاز اضافه می گیرید
 • مدرک مهارت را داشته باشید
 • سابقه کار بیشتر مساوی است با امتیاز بیشتر
 • نمره آیلتس حداقل 6 به بالا داشته باشید.

مهاجرت به نیوزلند به وسیله ازدواج

اگر بخواهید به وسیله ازدواج به نیوزلند بروید ابتدا باید ثابت کنید که همسر و کسی که می خواهید با او در نیوزلند ازدواج کنید به مدت 2 سال نامزد شما بوده. یعنی ابتدا باید دوران حداقل 2 ساله ای را باهم به وسیله تلفن، ایمیل و سفر متقابل به کشورهای یکدیگر نامزد بوده باشید و این نامزدی را دولت تأیید کند. سپس فرد نیوزلندی باید درخواست دهد که می خواهد با شما ازدواج کند و شما را به این کشور ببرد، او باید ثابت کند که به لحاظ کاری و تأمین هزینه توان این را دارد که اسپانسر شما باشد. همچنین همسر نیوزلندی شما باید هیچ گونه مشکل دولتی و بدهی بانکی و اقتصادیاتی نداشته باشد.

اقامت به وسیله سرمایه گذاری

یکی از راه های آسان اما پرهزینه مهاجرت به نیوزلند، دریافت اقامت به وسیله سرمایه گذاری است. شما برای این کار مانند بسیاری از ویزاهای سرمایه گذاری که در تمام دنیا صادر می شود ابتدا باید یک پلن اقتصادی داشته باشید که مورد تأیید دولت نیوزلند قرار بگیرد و آن ها بپذیرند که راه اندازی کار و یا شرکت مورد نظر شما در این کشور امکان پذیر است. بعد از پذیرش، شما باید کار خود را شروع کنید و در این مدت برای شما ویزای موقت 1 ساله صارد می شود. پس از 1 سال اگر همچنان کار شما موفقیت آمیز باشد می توانید کار خود را ادامه دهید و ویزای اقامت 5 ساله از کشور نیوزلند دریافت کنید. اگر در مدت بیش از 5 سالی که در نیوزلند هستید مرتکب جرم اقتصادی و جزایی نشوید می توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایید.

مهاجرت به نیوزلند به وسیله ویزای دانشجویی

ویزای دانشجویی در نیوزلند برای کسانی صادر می شوند که قصد دارند در این کشور تحصیل نمایند، شما با این ویزا اجازه کار نخواهید داشت و بعد از انتها تحصیلتان نمی توانید در این کشور بمانید. در شرایط خیلی خاص و تحصیلات بالا ممکن است بعضی دانشجویان پس از انتها دوره تحصیلی شان برای ویزای کار در این کشور اقدام نمایند و یا یک شرکت نیوزلندی بتواند اسپانسر شما بشود تا شما امکان ادامه زندگی در نیوزلند را داشته باشید. اگر به دنبال دریافت ویزای تحصیلی هستید باید شرایط زیر را داشته باشید.

 • داشتن مدرک تحصیلی معتبر در ایران
 • نداشتن هیچ گونه سابقه کیفری
 • نداشتن هیچ گونه مشکل بیماری و سلامتی
 • باید ثابت کنید که تمکن اقتصادی کامل برای هر سال حضور خود در این کشور را دارید

مهاجرت به نیوزلند به وسیله پناهندگی

دولت نیوزلند، سیاست یاری به پناه جویان را در پیش دارد و به کسانی که بتوانند ثابت نمایند در کشور خود جانشان به دلیل شرایط سیاسی، مذهبی و یا نژادی در خطر است امکان دارد که پناهندگی اعطا کند. البته شرایط دریافت این پناهندگی بسیار سخت است و این گونه نیست که شما بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید. این کشور هرساله طبق کنوانسیون سازمان ملل فقط 1000 نفر از واجدین شرایطی که بتوانند خود را به ساحل نیوزلند برسانند مورد پذیرش قرار می دهد. این افراد ابتدا به کمپ های خاص برده می شوند و برای آموزش دیدن در آن کمپ ها آماده می شوند تا بتوانند وارد جامعه شوند.

شرایط درآمد و هزینه در نیوزلند چگونه است

اول باید بدانید در ادامه مطلب هرکجا که اسم واحد دلار می آید، منظور دلار نیوزلند است که امروزه در سال 1396 هر دلار نیوزلند چیزی معادل 3700 تومان است.

شرایط درآمدی در نیوزلند به اندازه کشورهای فوق العاده دنیا نیست اما به همین میزان نیز هزینه های آن ها پایین است و می توان گفت که همین امر باعث شده تا از سطح رفاه بالایی برخوردار باشند. هرچند که هزینه ها در شهرهای مختلف باهم تفاوت دارد اما می توان گفت به طور میانگین هزینه ماهانه برای زندگی یک نفر حدود 1000 دلار است، اگر بخواهید در این کشور تحصیل کنید باید چیزی در حدود 18 هزار دلار در سال برای لیسانس و 40 هزار دلار برای فوق لیسانس پرداخت کنید که البته بسته به رشته انتخابی می تواند این هزینه ها کمی تغییر کند. دستمزدها در این کشور نیز مناسب است؛ مثلاً حداقل دستمزد پایین ترین شغل حدود 15 دلار در ساعت است و در مراکز دولتی از 40 دلار شروع می شود. البته شما بستگی به شغل، میزان تحصیلات و نوع کارتان می توانید ماهانه درآمدی حدود 300 هزار دلار تا 1 میلیون دلار نیز داشته باشید.

هزینه اجاره خانه در نیوزلند از کشورهای اروپایی ارزان تر است و اگر بخواهیم با پایتخت های اولیه اروپایی مقایسه کنیم چیزی حدود نصف قیمت خانه در لندن، پاریس و رم است. مثلاً در یک ماه حدوداً یک آپارتمان گران را در نیوزلند می توانید به قیمت 600 دلار کرایه کنید که این مبلغ در شهرهای کوچک تر و معمولی تا 200 دلار در ماه نیز پایین خواهد آمد. اگر بخواهید مثلاً یک ویلای 3 خوابه گران در اوکلند بخرید از 80.000 دلار نیوزیلند در اتاگو تا 300.000 دلار باید هزینه پرداخت کنید. برای خرید ملک می توانید تا 80% قیمت آن را وام دریافت کنید. هزینه خرید بعضی اقلام زیر را در ادامه خواهید دید:

 • نان - نان سفید قطعه قطعه (700g) 1.94 دلار نیوزیلند
 • شیر - استاندارد، 2 لیتر 3.19 دلار نیوزیلند
 • خوراک ماهی و سیب زمینی سرخ نموده 5.77 دلار نیوزیلند
 • سیب (کیلوگرم) 2.32 دلار نیوزیلند
 • گوشت - گوشت بره (کیلوگرم) 12.29 دلار نیوزیلند
 • بنزین - 91 اکتان در هر لیتر 2.05 دلار نیوزیلند
 • Gp/ ویزیت دکتر - عظیمسالان 36.28 دلار نیوزیلند
 • ماشین لباس شویی 600-1100 دلار نیوزیلند
 • تلویزیون با صفحه نمایش LED یا LCD با سایز 42 اینچ 700-1500 دلار نیوزیلند
 • یک فنجان قهوه 4.00 دلار نیوزیلند
 • بارانی عظیم 5.00 دلار نیوزیلند
 • بلیط فیلم 12-20 دلار نیوزیلند
 • شلوار جین 60-200 دلار نیوزیلند
 • اتومبیل - فورد فوکس 35,490 دلار نیوزیلند

گروه گردشگری خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 467

به "راهنمای مهاجرت به نیوزلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای مهاجرت به نیوزلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید