خرید تازه پرسپولیس از سپاهان می آید؟

به گزارش مجله گیلاسفا، یکی از پست هایی که پرسپولیس قصد داشت برای این فصل آن را تقویت کند، دفاع چپ بود. با توجه به عملکرد نه چندان خوب سعید آقایی و علی شجاعی و همچنین مصدومیت طولانی مدت وحید امیری، پرسپولیسی ها می خواستند هر طور شده یک مدافع چپ مطمئن را به خدمت بگیرند.

خرید تازه پرسپولیس از سپاهان می آید؟

گزینه اول آن ها امید نورافکن بازیکن ملی پوش سپاهان بود. یحیی گل محمدی علاقه زیادی به این بازیکن دارد و سال گذشته هم برای جذب نورافکن اقدام کرد، ولی نتیجه در بر نداشت. امید تا انتها فصل با سپاهان قرارداد دارد و مدیران سپاهان راضی نشدند این بازیکن را در تابستان به فروش برسانند.

به غیر از نورافکن میلاد زکی پور هم در لیست یحیی گل محمدی قرار داشت، ولی به دلیل درخواست مالی بالای این بازیکن و همچنین مخالفت شدید هواداران پرسپولیس، پیوستن زکی پور یه این تیم کنسل شد.

هرچند مدیران پرسپولیس در مصاحبه های خود عنوان کردند پرسپولیس هیچ برنامه ای برای جذب نورافکن نداشت، ولی واقعیت این است که این باشگاه چند بار برای جذب نورافکن اقدام کرد. حتی همان موقع و در جابجایی تابستانی یکی از بازیکنان ملی پوش پرسپولیس مدعی شده بود که خود امید هم علاقه داشت در سال منتهی به جام جهانی به پرسپولیس بیاید، ولی سپاهانی ها قصد نداشتند این بازیکن تاثیرگذار تیمشان را به یکی از رقبای مستقیم خود بدهند.

با توجه به این شرایط و مخالفت شدید سپاهان برای فروش نورافکن، باشگاه پرسپولیس با نفراتی مثل علی نعمتی، محمد مهدی احمدی و وحید امیری در پست دفاع چپ این فصل را شروع کرد. قرارداد نورافکن با سپاهان در انتها لیگ بیست و دوم به انتها می رسد و پرسپولیس یا هر تیم دیگری بعد از انتها قرارداد این بازیکن می تواند نورافکن را جذب کنند. اتفاقی که سد راه پرسپولیسی شدن نورافکن افتاد، دقیقا مشابه با دانیال اسماعیلی فر بود.

دانیال هم در 2 فصل گذشته و هم در جابجایی زمستانی لیگ بیست و یکم مورد توجه پرسپولیس قرار داشت، ولی باشگاه سپاهان راضی به فروش این بازیکن به پرسپولیس نمی شد. از همین رو پرسپولیسی ها منتظر ماندند و بعد از اتمام قرارداد اسماعیلی فر با سپاهان، این بازیکن را به خدمت گرفتند. با این حال شرایط نورافکن کمی با اسماعیلی فر فرق دارد. امید که عضوی از تیم ملی بود، در آخرین لحظه از طریق کی روش خط خورد تا یکی از بزرگترین بازمانده های تیم ملی در جام جهانی باشد.

نورافکن که امید زیادی داشت تا اولین جام جهانی خودش را تجربه کند، پیروز به انجام این کار نشد و برای حضور در جام جهانی باید 4 سال صبر کند. اینکه کی روش با تیم ملی ادامه می دهد یا نه هنوز تعیین نیست، ولی نورافکن تحت هیچ شرایطی نمی خواهد جام ملت های آسیا که در سال آینده برگزار می شود را از دست بدهد. از طرفی خیلی ها معتقد بودند که اگر امید در یکی از دو تیم پرطرفدار مرکز بازی می کرد، کی روش نمی توانست او را به همین راحتی خط بزند.

همین موضوع باعث شده تا داستان پیوستن نورافکن به پرسپولیس در جابجایی زمستانی دوباره در فضای مجازی مطرح شود. هنوز نه دو باشگاه پرسپولیس و سپاهان و نه خود امید نورافکن نسبت به این شایعات هیچ واکنشی نشان ندادند. با این حال همه از علاقه شدید یحیی گل محمدی به نورافکن باخبر هستند. از آنجاییکه قرارداد نورافکن با سپاهان در انتها فصل به اتمام می رسد و این بازیکن هنوز قراردادش را با سپاهان تمدید نکرده، در صورتیکه اصفهانی ها این بازیکن را در جابجایی زمستانی به فروش نرسانند، این بازیکن می تواند بدون پرداخت هیچ پولی از باشگاه سپاهان جدا شود. از همین رو سپاهان می تواند در نیم فصل یا این بازیکن را بفروشد و یا اینکه با بازیکن دیگری معاوضه کند.

هرچند هنوز چند هفته تا جابجایی زمستانی به جای مانده، ولی خیلی از تیم های فعالیت خود را در جابجایی شروع کردند. یحیی گل محمدی هم که هرطور شده می خواهد تیمش را به مقام قهرمانی این فصل برساند، قطعا به فکر تقویت تیمش در نیم فصل خواهد بود و در صورت فراهم شدن شرایط، به بازیکن سابق استقلال و بازیکن مغضوب کارلوس کی روش چشمک خواهد زد تا هر طور شده این فوتبالیست با کیفیت را به خدمت بگیرد. حال باید دید برنامه خود امید و همچنین باشگاه سپاهان در نیم فصل چه خواهد بود و این انتقال بزرگ و جنجالی انجام خواهد شد یا خیر.

منبع: خبرورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 21 آذر 1401 بروزرسانی: 21 آذر 1401 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1352

به "خرید تازه پرسپولیس از سپاهان می آید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید تازه پرسپولیس از سپاهان می آید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید