دریافت تعرفه برای کد رهگیری گوشی لغو شد

به گزارش گیلاسفا، سامانه اطلاع رسانی طرح ثبت تلفن همراه با اعلام اتمام زمان مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، از لغو پرداخت تعرفه شناسه رهگیری رجیستری گوشی (IMEI) برای واردات قانونی این کالا اطلاع داد.

دریافت تعرفه برای کد رهگیری گوشی لغو شد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

سامانه طرح ثبت تلفن همراه (همتا) با ارائه توضیحاتی در مورد تعرفه رجیستری گوشی موبایل اظهار داشت: با توجه به اتمام زمان مصوبه 296 کمیسیون مقررات ارتباطات مبنی بر دریافت مبلغ 30,740 ریال بابت تعرفه خدمت ثبت شناسه رهگیری تجهیزاتِ با قابلیت نصب سیم کارت، از ابتدای اردیبهشت ماه، تمامی دستگاه هایی که از مبادی قانونی به صورت مسافری و تجاری وارد کشور می شوند مشمول پرداخت تعرفه فوق نخواهند بود.

به گزارش مهر، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی در جلسه شماره 296 خود در آبان ماه سال 98 در اجرای تبصره ماده واحده قانون معین تعرفه های خدمات مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مصوب تاریخ 20 خردادماه سال 93 مجلس شورای اسلامی، نوع و تعرفه خدمت ثبت شناسه رهگیری کالا را برای تجهیزات با قابلیت نصب سیم کارت تصویب کرد.

در این مصوبه، با اشاره به نوع و تعرفه خدمت ثبت شناسنامه رهگیری تجهیزات با قابلیت نصب سیم کارت، آمده است: مرکز توسعه تجارت الکترونیکی شناسه رهگیری کالا برای تجهیزات با قابلیت نصب سیم کارت (IMEI) را با هدف مدیریت یکپارچه شناسه رهگیری و جلوگیری از قاچاق این تجهیزات، پس از آنالیز یکتایی این شناسه ها در کل کشور و اعتبارسنجی آنها در زیرسامانه همتا و در بستر سامانه جامع تجارت ثبت می نماید.

همچنین سقف تعرفه ثبت شناسه رهگیری تجهیزات با قابلیت نصب سیم کارت، 30 هزار و 740 ریال (3074 تومان) برای یک بار و در زمان ثبت آن، معین شد. این تعرفه از اشخاص حقیقی و حقوقی که در چارچوب قوانین و مقررات مجاز به واردات یا ثبت شناسه این تجهیزات هستند، در زمان ثبت در سامانه همتا اخذ می گردد.

البته چنانچه یک کالا دارای بیش از یک شناسه رهگیری باشد، ثبت همه شناسه های آن در حکم ثبت یک شناسه است. همچنین به منظور رونق فراوری و حمایت از فراوریکننده داخلی، این تعرفه شامل تجهیزات فراوری داخل که قابلیت نصب سیم کارت دارند، نمی گردد.

این تعرفه تا سرانجام فروردین 99 قابل اعمال اعلام شد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 812

به "دریافت تعرفه برای کد رهگیری گوشی لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت تعرفه برای کد رهگیری گوشی لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید