رئیس اینستاگرام: نمی خواهیم تردز را جایگزین توییتر کنیم

به گزارش مجله گیلاسفا، رئیس اینستاگرام به صراحت می گوید تردز قرار نیست جایگزین توییتر گردد؛ بلکه محیطی با خشم کمتر برای کسانی که به توییتر علاقه ندارند فراهم می نماید.

رئیس اینستاگرام: نمی خواهیم تردز را جایگزین توییتر کنیم

آدام موسری، رئیس اینستاگرام، در پاسخ به خبرنگار ورج گفته است که شبکه اجتماعی تردز برای جایگزینی با توییتر ساخته نشده است. این گفته در حالی مطرح می گردد که بسیاری از کاربران در روزهای اخیر تردز را جدی ترین رقیب توییتر خطاب نموده اند و سراغ مقایسه این دو شبکه اجتماعی رفته اند.

موسری می گوید اپلیکیشن Threads تمایلی ندارد به محفل سیاست مداران و خبرهای مهم حوزه جنگ و سیاست تبدیل گردد.

به عقیده موسری، تمرکز روی خبر باعث می گردد تردز در معرض خطر تحقیقات رگولاتوری و منفی گرایی باشد و متا قصد ندارد چنین رویکردی در پیش بگیرد؛ حتی اگر خبرهای سیاسی باعث شوند بازدید و عایدی تردز افزایش پیدا کند.

آدام موسری می گوید جوامع بسیار زیادی نظیر ورزش، موسیقی، مد، زیبایی و تفریح وجود دارند و تردز می خواهد در این حوزه ها حرف برای گفتن داشته باشد. متا در پی تبدیل تردز به پلتفرمی پر جنب و جوش است، بدون اینکه روی سیاست یا خبرهای مهم روز تمرکز کند.

متا در سال های اخیر از حوزه خبررسانی و سیاست فاصله گرفته و حتی حجم محتواهای سیاسی موجود در فیسبوک را نیز کاهش داده است. این شرکت سال گذشته کلمه News (اخبار) را از نام فید اصلی فیسبوک حذف کرد. متا در واکنش به قانون تازه کانادا (که اعلام می نماید شرکت ها باید برای انتشار خبرهای محلی به دولت پول بدهند) گفت انتشار اخبار را در فیسبوک و اینستاگرام متوقف می نماید.

رئیس اینستاگرام در پست دیگری می گوید تردز در پی پایین آوردن رتبه خبرها و محتواهای سیاسی نیست، اما با این نوع محتواها مثل فیسبوکِ قدیم برخورد نمی نماید.

آدام موسری معتقد است که تردز جایگزین توییتر نخواهد شد: هدف این نیست که جایگزین توییتر شویم. هدف این است که میدانی عمومی برای جوامع اینستاگرام بسازیم که واقعاً هرگز سراغ توییتر نرفتند.

رئیس اینستاگرام در ادامه سخنانش اضافه نمود: بعلاوه در پی ایجاد پلتفرمی برای کاربرانی در توییتر و سایر پلتفرم ها هستیم که به محیطی با خشم کمتر برای انجام مکالمه علاقه دارند؛ اما قرار نیست این محیط برای تمامی کاربران توییتر باشد.

تردز بامداد پنج شنبه به وقت تهران منتشر شد و در زمانی کوتاه به بیش از 70 میلیون کاربر دست پیدا کرد. تردز فعلاً قابلیت های محدودی دارد و پست ها را در فید الگوریتمیک نمایش می دهد. شبکه اجتماعی تردز ممکن است در آینده به دایرکت مجهز گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 18 تیر 1402 بروزرسانی: 18 تیر 1402 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1444

به "رئیس اینستاگرام: نمی خواهیم تردز را جایگزین توییتر کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس اینستاگرام: نمی خواهیم تردز را جایگزین توییتر کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید