رایان تفضلی؛ دورگه تازه در راستا ایران

به گزارش مجله گیلاسفا، از چند سال قبل که رایان تفضلی در لیگ یک انگلیس بازی می کرد و پیراهن پتربورو را می پوشید، بحث حضور او در لیگ ایران شنیده می شد و البته هر بار بنا به دلایلی این اتفاق رخ نمی داد. تفضلی تا سال جاری، علاقه مند بود در انگلیس بماند و به لیگ های بالاتر برسد که اینگونه هم شد و او دو فصل قبل از لیگ یک و پتربورو، به هال سیتی رفت و 15 بار برای این تیم در چمپیونشیپ یا سطح دوم فوتبال باشگاهی در انگلیس بازی کرد. چمپیونشیپ از جمله لیگ های معتبر فوتبال اروپا است که حتی از بعضی لیگ های برتر در کشور های مختلف، سطح بالاتری دارد.

رایان تفضلی؛ دورگه تازه در راستا ایران

تفضلی بعد از حضور در هال سیتی، حدود دو سال قبل و در چنین روز هایی پیراهن وایکامب واندررز در چمپیونشیپ را پوشید و به بازیکنی مهم برای این تیم تبدیل شد. هر چند کوشش او و یارانش در نهایت منجر به بقای این تیم نشد. تفضلی که پیشنهاد های دیگری هم داشت، ترجیح داد در سطح پایین تر هم عضو وایکامب بماند و همچنان برای این تیم بازی کند. او در فصلی که گذشت، 36 بار در ترکیب وایکامب به میدان رفت، 3226 دقیقه در زمین حضور داشت و 5 گل حساس و سرنوشت ساز هم به ثمر رساند. ماحصل کوشش تفضلی و هم تیمی هایش حضور در رده ششم جدول و کسب سهمیه پلی ْآف بود.

وایکامب در پلی آف ابتدا میلتون را در مجموع و با حساب 2 بر یک برد، اما در بازی خاتمهی با همین نتیجه مغلوب ساندرلند شد تا نتواند مجوز صعود به چمپیونشیپ را بگیرد.

رایان سیروس تفضلی که حالا 30 ساله شده و آرزوی بازی برای تیم ملی ایران را دارد، پیشنهاد هایی مجذوب کننده از انگلیس و سطوح بالاتر دریافت نموده، اما فعلاً تصمیمی برای آینده اش نگرفته. او که در ماه های اخیر مورد توجه رسانه های ایرانی قرار گرفته و البته چند بار هم به فهرست دراگان اسکوچیچ نزدیک شده، بدش نمی آید با حضور در لیگ ایران بتواند به پیراهن تیم ملی هم برسد.

تفضلی سال 2020 قرارداد دو ساله ای با وایکامب امضا کرد که این تعهد، 3 ژوئن 2022 (9 تیرماه 1401) به خاتمه می رسد. بر همین اساس او تنها چند روز دیگر بازیکن آزاد می گردد و می تواند بدون مشکل تیم بعدی خود را انتخاب کند. تیمی که احتمالاً در ایران است و خواستار جذب این مدافع غول پیکر و 196 سانتیمتری. تیمی مدعی در لیگ ایران، جذب تفضلی را در دستور کار قرار داده و به همین علت دور از دسترس نیست که رایان را در پرواز لندن- تهران ببینیم.

با حضور احتمالی تفضلی در لیگ ایران و باشگاه تازه، این مدافع چپ پا می تواند توانایی های خود را نزدیک به چشمان اسکوچیچ به نمایش بگذارد و حتی به فهرست تیم ملی برسد. حضور او، به علت همگروهی با انگلیس می تواند یاری زیادی به تیم ملی در راستا سخت صعود به مرحله دوم جام جهانی 2022 باشد. رایان با سابقه سال ها حضور در فوتبال جزیره، شناخت بسیاری از تیم های ملی انگلیس و ولز و خصوصیات بازیکنان هجومی این دو تیم دارد و البته دوست صمیمی اش لوک شاو نیز عضوی مهم از اردوگاه گرت ساوتگیت است؛ بنابراین وجود بازیکنی، چون تفضلی نه تنها به ضرر تیم ملی تمام نمی گردد بلکه سود فراوانی هم دارد.

ایران ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 31 تیر 1401 بروزرسانی: 31 تیر 1401 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1275

به "رایان تفضلی؛ دورگه تازه در راستا ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایان تفضلی؛ دورگه تازه در راستا ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید