سامسونگ گلکسی واچ 7؛ هر آنچه می دانیم و انتظار داریم ببینیم

به گزارش مجله گیلاسفا، سامسونگ گلکسی واچ 7 احتمالا از تراشه تازه و بعلاوه قابلیت های جذابی بهره می برد. در این مقاله قصد داریم هر آنچه که فعلا درباره گلکسی واچ 7، این ساعت هوشمند سامسونگ تازه می دانیم را با شما مطرح کنیم. بنابراین، اگر قصد خرید گلکسی واچ را دارید، این مطلب را نباید از دست دهید.

سامسونگ گلکسی واچ 7؛ هر آنچه می دانیم و انتظار داریم ببینیم

تقریبا به زمان یک سال از عرضه گلکسی واچ 6 نزدیک می شویم، به این معنی که به احتمال زیاد، زمان آن رسیده تا گلکسی واچ 7 معرفی گردد. به طور معمول، نسخه های تازه گلکسی واچ تقریبا بدون تغییرات اساسی عرضه شده اما به نظر می رسد که این بار شاهد تغییرات چشمگیری خواهیم بود. حتی اگر سازندگان به شایعاتی که می شنویم توجه ننموده باشند، ساعت های سامسونگ همیشه برترین ساعت های هوشمند همه جانبه برای کاربران اندرویدی بوده اند. گلکسی واچ 6 یک گجت دوست داشتنی و کاربردی محسوب می گردد، پس احتمال می رود که هفتمین نسخه از گلکسی واچ هم مجذوب نماینده و کاربردی خواهد بود.

شایعات سامسونگ گلکسی واچ 7

شایعات پیرامون گلکسی واچ 7 در حال افزایش هستند، اگرچه این دسته از شایعات در حد همان شایعه تا حالا به جای مانده اند چون در واقع مورد خاصی تایید یا عدم تایید نشده است. بنابراین ما در این مطلب فقط حدس می زنیم. با این حال، نکات هیجان انگیزی در خصوص ویژگی ها و سخت افزار تازه وجود دارد.

یکی از شایعاتی که به وسیله دو افشاگر مختلف ذکر شده در این موضوع نهفته که سامسونگ گلکسی واچ 7 دارای یک چیپست کاملا تازه خواهد بود. Roland Quandt از WinFuture در ماه ژانویه توییت کرد که ساعت تازه مبتنی بر Exynos W940 تازه خواهد بود. او اشاره می نماید که این نام در واقع عنوان بازاری تراشه بوده و نام داخلی پردازنده در شرکت سامسونگ، Exynos 5535 است.

ساعت فعلی گلکسی بر اساس Exynos W930 ساخته شده که تنها برای یک نسل از ابزارهای پوشیدنی موجود بوده است. ساعت ها به طور معمول روند ارتقا را به این سرعت نمی بینند، اما Toms Guide به اشتراک گذاشت که @TheGalox، یکی دیگر از افشاگران قابل توجه، در ماه مارس توییتی درباره وجود پردازنده Exynos W940 در گلکسی واچ 7 نیز منتشر کرد. او اشاره نمود که پردازنده تازه ظاهرا 50 درصد کارآمدتر و 30 درصد سریع تر از مدل قبلی خواهد بود.

در حالی که عملکرد سریع تر و روان تر به طور کلی خوب محسوب می گردد، سطح کارایی بالاتر به عمر باتری بهتر معنا می گردد که این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است. گلکسی واچ 6 بسته به نحوه استفاده از آن، حدبیشتر 30 ساعت عمر باتری دارد. با این که این گجت از جنبه باتری بهتر از اپل واچ به شمار میرود، اما به معنای شارژ روزانه آن است که واقعا چندان ایده آل نیست. در حالی که این دسته از گجت ها در بازارهای مختلف ارائه می شوند، گزینه های مخصوص تناسب اندام از Garmin، Suunto و Polar عمر باتری قابل توجهی بیشتری را ارائه می دهند (به طور مثال می توان یک هفته از Garmin epix Pro Gen 2 استفاده کرد).

به گفته یکی از رسانه های کره جنوبی، همانطور که Wearable گزارش می دهد، این احتمال وجود دارد که گلکسی واچ 7 اولین مانیتور غیرتهاجمی قند خون را روی یک ابزار پوشیدنی داشته باشد. ما می دانیم که این شرکت به شدت در حال سرمایه گذاری روی ویژگی های سلامت پوشیدنی، از جمله نظارت بر قند خون است، اما هیچ اطلاعات محکمی برای تایید آن در گلکسی واچ 7 وجود ندارد. صرف نظر از این موارد، ما انتظار داریم که ویژگی های سلامت مبتنی بر هوش مصنوعی در آخرین ساعت هوشمند سامسونگ وجود داشته باشد؛ چرا که شرکت سامسونگ در رویداد Galaxy Unpacked در ژانویه اشاره نمود که ابزار Samsung Health در اواخر سال جاری به روزرسانی هایی را دریافت می نماید که به هوش مصنوعی متکی هستند.

از نظر طراحی، به نظر می رسد که سه نسخه از سامسونگ گلکسی واچ 7 وجود داشته باشد. نامگذاری این نسخه ها هنوز مورد بحث است، اگر چه بیشتر حدس ها به شکل گلکسی واچ 7، گلکسی واچ 7 کلاسیک و خواهند بود. همانطور که Wearable گزارش می دهد، سامسونگ اخیرا در گزارش عایدی سه ماهه اول 2024 خود تایید کرد که در حال کار روی ساعت های هوشمند تازه است و به طور ویژه خاطرنشان کرد که در کوشش برای پاسخگویی به تقاضا برای ارتقا به وسیله راه اندازی مدل های تازه پریمیوم است. البته، در حال حاضر شرکت سامسونگ این سه مدل مختلف را تایید نمی نماید، اما بعید به نظر می رسد که این شرکت فقط یک مدل پریمیوم از این گجت پوشیدنی را عرضه کند. آنها اطلاعات بیشتری را ارائه نکردند، اما بر اساس آنچه تا به امروز شنیده ایم و آنچه در خصوص بازار می دانیم، منطقی به نظر می رسد که انتظار داشته باشیم که سامسونگ سعی کند با ایجاد یک مدل قدرتمندتر و مجذوب نماینده تر از جنبه طراحی و بصری، با اپل واچ اولترا رقابت کند.

بعلاوه چند گزارش وجود دارد مبنی بر این که یکی از این نسخه ها می تواند به جای صفحه نمایش گرد کلاسیک که در ساعت های گلکسی دیده ایم، دارای صفحه نمایش مربع باشد. البته این اولین باری نیست که یک نمایشگر مربعی با یک گجت پوشیدنی گلکسی روبرو می گردد. Galaxy Gear، Gear 2، Gear Live و Gear S همگی طراحی های مربعی داشتند، بنابراین دور از فکر نیست که دوباره چنین چیزی را در یک ساعت هوشمند سامسونگ مشاهده کنیم.

مهم نیست که چه اتفاقی می افتد، ما انتظار داریم که تمام نسخه های سامسونگ گلکسی 7 دارای اتصال بلوتوث و وای-فای با گزینه های LTE، دسترسی به Samsung Pay و عملنمودهای معمولی متمرکز بر سلامت و خواب باشند که در حال حاضر در گلکسی واچ 6 این موارد وجود دارد. به نظر می رسد که سامسونگ به طور همزمان با عرضه ساعت هوشمند، گلکسی رینگ را هم منتشر خواهد نمود و ما پیش بینی می کنیم که این دو دستگاه دست در دست (یا شاید دست در مچ دست) کار نمایند! این فرایند می تواند منجر به یک پروفایل سلامت و تناسب اندام جامع و کاربردی برای کسانی گردد که از هر دو گجت استفاده می نمایند.

سامسونگ گلکسی واچ 7 چه زمانی عرضه می گردد؟

سامسونگ هر بار گلکسی واچ خود را در ماه آگوست عرضه نموده است؛ به همین علت منطقی به نظر می رسد که شاهد عرضه گلکسی واچ 7 در همان زمان باشیم. با این حال، ما به احتمال زیاد در خصوص آخرین پوشیدنی این شرکت در ماه جولای در رویداد Samsung Unpacked اطلاعات مختلفی را خواهیم شنید.

آیا باید سامسونگ گلکسی واچ 7 را بخریم یا 6؟

اگر به گذشته نگاه کنیم، به روز رسانی های و ارتقاهای گلکسی واچ به نسبت جزئی بوده است؛ بنابراین خرید نسخه فعلی یعنی گلکسی واچ 6 مدت کوتاهی قبل از انتشار نسخه تازه غیر منطقی به نظر نمی رسد. با این حال، این مرتبه ما انتظار داریم به روز رسانی های این گجت مجذوب نماینده بیشتر از قبل باشد. همین موضوع که به احتمال زیاد باتری دستگاه در نسخه 7 بهتر از مورد قبلی است، علت بسیار خوبی برای خرید گلکسی واچ 7 محسوب می گردد. با این حال، قابلیت های کاربردی گلکسی واچ 6 همچنان ارزنده و قابل احترام به شمار می رود.

حتی اگر شما به هیچ یک از ویژگی های تازه شایعه شده یا عمر باتری بهبود یافته در ساعت هوشمند تازه سامسونگ اهمیتی ندهید، قیمت گلکسی واچ 6 به احتمال بسیار زیاد پس از انتشار نسخه تازه کاهش خواهد یافت. بنابراین، حتی اگر تغییرات در گلکسی واچ 7 آنچنان حیرت انگیز و قابل توجه نبود، شما می توانید گلکسی واچ 6 را با قیمت به مراتب پایین تر از حال حاضر بخرید.

منبع: pocket-lint

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1403 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1483

به "سامسونگ گلکسی واچ 7؛ هر آنچه می دانیم و انتظار داریم ببینیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامسونگ گلکسی واچ 7؛ هر آنچه می دانیم و انتظار داریم ببینیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید