سومین جشنواره نعناع در سمنان برگزار می گردد

به گزارش مجله گیلاسفا، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سمنان از برگزاری سومین جشنواره گردشگری نعناع در این شهرستان اطلاع داد.

سومین جشنواره نعناع در سمنان برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، مریم طاهردوست محمدی 25 اردیبهشت ماه با اعلام این خبر اظهار کرد: سومین رویداد از جشنواره گردشگری جاده ابریشم سمنان با موضوع نعناع در شهر سمنان برگزار خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سمنان اضافه نمود: از جمله برنامه های این جشنواره، باغ گشت و بازدید رایگان از باغ های شهر سمنان برای شرکت کنندگان در این جشنواره برنامه های جشنواره گردشگری راه ابریشم است.

طاهردوست محمدی گفت: جشنواره نعناع در سمنان، روز پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه 1403 از ساعت 16 الی 20 در استخر کدیور واقع در میدان شهید دریادار همتی سمنان برگزار می گردد.

او اضافه نمود: هدف از برگزاری این جشنواره، معرفی و برند سازی ظرفیت های گردشگری سمنان مرکز جاده ابریشم ایران، رونق اقتصاد گردشگری سمنان، معرفی هویت اجتماعی و فرهنگی و افزایش شورونشاط اجتماعی در میان مردم است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سمنان گفت: جشنواره گردشگری راه ابریشم با مشارکت و همکاری اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان سمنان، شورای اسلامی شهرستان سمنان، شهرداری سمنان، پایگاه ملی بافت تاریخی شهر سمنان، سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان، دبیرخانه مرکز بین المللی راه ابریشم سمنان و اقامتگاه بوم گردی ننجون فاطمه برگزار می گردد.

وی اضافه نمود: در شهریورماه 1402 در اجلاس بین المللی جاده ابریشم در کشور چین که با حضور 58 شهر از 26 کشور جهان برگزار گردید، شهر سمنان به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بین المللی شهرهای گردشگری در امتداد جاده ابریشم انتخاب شد.

او گفت: حضور سمنان در این اتحادیه بین المللی به نمایندگی از کشورمان یک اتفاق مثبت است، زیرا کشورهای عضو این اتحادیه می توانند با ظرفیت های سمنان آشنا شوند و این امر منجر به توسعه صنعت گردشگری و رونق مالی می گردد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 26 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1403 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1484

به "سومین جشنواره نعناع در سمنان برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین جشنواره نعناع در سمنان برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید