علت خاموشی های اخیر اعلام شد

به گزارش مجله گیلاسفا، مدتی است که در برخی از منطقه ها کشور شاهد خاموشی های پراکنده و جزئی هستیم که طبق گفته های سخنگوی صنعت برق علت آن بروز حوادث روی شبکه گسترده برق است و به لحاظ تولید برق در حال حاضر هیچ مسئله ای برای تامین برق کشور وجود ندارد.

علت خاموشی های اخیر اعلام شد

به گزارش ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه شبکه برق کشور در شرایط پایدار است و هیچ مسئله ای برای تامین برق وجود ندارد، اظهار کرد: در حال حاضر هیچگونه محدودیت تولید و یا محدودیت ناشی از کمبود سوخت در نیروگاه که منجر به خاموشی در سطح کشور شده باشد را نداریم.

وی درباره خاموش های جزئی و پراکنده در سطح کشور گفت: ممکن است حوادثی به صورت جزئی در برخی از نقاط شبکه ها منجر به خاموشی های مقطعی و پراکنده گردد که در سریع ترین زمان نیز از طریق همکاران برطرف می گردد.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران از پر بودن 52 درصد مخازن نفت گاز نیروگاه های حرارتی خبر داد و گفت: در حال حاضر فرایند سوخت رسانی به نیروگاه ها مناسب بوده و انتظار می رود تحویل گاز با همکاری مشترکان گاز در بخش خانگی و تجاری بیشتر شده تا ذخیره سوخت مایع بیشتری برای روز های سرد پیش رو ذخیره گردد.

رجبی مشهدی با بیان اینکه سوخت اصلی نیروگاه های حرارتی که تأمین کننده اصلی برق کشور هستند، گاز است و پس از آن سوخت نفت گاز به عنوان سوخت پشتیبان استفاده می گردد، گفت: اکنون ذخیره سوخت نیروگاه ها مناسب است و باید سوخت رسانی به طور مستمر و به اندازه نیاز تامین گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1085

به "علت خاموشی های اخیر اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت خاموشی های اخیر اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید