مسواک زدن صحیح از التهاب مفاصل جلوگیری می کند

به گزارش مجله گیلاسفا، پژوهش های اخیر حاکی است، مسواک زدن صحیح دندان ها می تواند از ابتلا به آرتریت روماتوئید جلوگیری کند.

مسواک زدن صحیح از التهاب مفاصل جلوگیری می کند

به گزارش خبرنگاران، مطالعه نشان می دهد باکتری های ناسالم در دهان با شرایط خود ایمنی ارتباط دارند؛ محققان می گویند این یافته موید شواهد رو به رشدی است که نشان می دهد ابتلا به آرتریت روماتوئید (RA) با رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان ارتباط دارد.

پژوهش های اخیر حاکی است، مسواک زدن صحیح دندان ها می تواند از آرتروز نیز جلوگیری کند؛ این تحقیق توسط مرکز آکادمیک دندانپزشکی در آمستردام انجام شده و یافته های آن بیانگر آن است، شرایط خود ایمنی ممکن است با باکتری های ناسالم در دهان مرتبط باشد.

یافته های منتشر شده در مجله Arthritis & Rheumatology حاکی از آن است که بهداشت دهان و دندان می تواند باکتری های مضر و خطر ابتلا به بیماری آرتریت روماتوئید را رفع کند.

یوهانا کروز، نویسنده اصلی این مطالعه گفت: گام بعدی این است که ببینید آیا هدف قرار دادن این باکتری ها ، به نام های پروفتلا و ویلونلا خطر آرتروز را کاهش می دهد یا خیر.

به گفته کارشناسان، سهل انگاری در مسواک زدن روزانه باعث می شود باکتری های دهان وارد جریان خون شوند و زمینه را برای ایجاد آسیب در ناحیه مفاصل فراهم کنند. محققان در بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند احتمال آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) در افرادی که به بیماری های عفونی لثه مبتلا هستند بسیار بالاتر است.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 810

به "مسواک زدن صحیح از التهاب مفاصل جلوگیری می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسواک زدن صحیح از التهاب مفاصل جلوگیری می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید