مهم ترین دلایل روشن نشدن خودرو؛ چرا ماشین استارت نمی خورد؟

به گزارش مجله گیلاسفا، گجت نیوز نوشت: اگر خودروی شما روشن نمی گردد، در این مطلب به برسی مهم ترین دلایل روشن نشدن خودرو هنگام استارت زدن می پردازیم؛ همراه ما باشید.

مهم ترین دلایل روشن نشدن خودرو؛ چرا ماشین استارت نمی خورد؟

مالکان خودروهای کارنموده و حتی صفر کیلومتر ممکن است با مشکل روشن نشدن خودرو روبرو شوند. این مشکل در زمانی که مالکان به وسیله نقلیه خود احتیاج دارند می تواند به یک معضل جدی تبدیل گردد. از این رو قصد داریم شما را با رایج ترین دلایل روشن نشدن ماشین آشنا کنیم.

صبح یک روز پر مشغله را تصور کنید که با عجله سوار خودرو شخصی خود می شوید تا به سرعت به محل کار یا فعالیت خود برسید؛ اما هنگامی که استارت خودرو را می زنید ماشین روشن نمی گردد. در چنین شرایطی اولین موضوعی که فکر شما را درگیر می نماید خوابیدن باتری ماشین است. اگرچه در اغلب اوقات کاهش عمر باتری خودرو عامل اصلی روشن نشدن ماشین بوده اما موارد دیگری نیز وجود دارند که حتی با وجود باتری سالم، مانع روشن شدن خودروی شما می شوند.

در ادامه این مطلب مهم ترین دلایل روشن نشدن خودرو را با برسی جز به جز اجزای دخیل در فرآیند روشن شدن خودرو برسی می کنیم، پس اگر دچار این مشکل شده اید همراه ما باشید.

چرا هنگام استارت زدن خودرو روشن نمی گردد؟

همانطور که پیش تر اشاره نمودیم همیشه تنها علت استارت نخوردن ماشین خوابیدن یا فرسودگی باتری خودرو نیست، حتی هنگامی که برای موتورشویی به کارواش ها مراجعه می کنید ممکن است به علت عدم رعایت اصول فنی به سیستم برق رسانی خودرو شما آسیب وارد گردد و در نتیجه آن خودروی شما روشن نگردد، در واقع وجود هر نوع نقص در سیستم برق رسانی خودرو از مبدا تا مقصد مانع رسیدن جریان الکتریکی به شمع ها و روشن شدن خودرو می گردد.

مهم ترین دلایل روشن نشدن خودرو

 • نرسیدن سوخت به پیشرانه
 • نرسیدن هوا به پیشرانه
 • خرابی سیستم برق رسانی و جرقه زنی: برای ترکیب شدن سوخت با هوا احتیاج به یک نیروی محرکه است، این نیرو در خودروها به وسیله سیستم برق رسانی و انجام جرقه تامین می گردد؛ مواردی چون خرابی باتری، دینام ، رله پمپ بنزین و کابل های رابط جز رایج ترین ایرادات انجام فرآیند احتراق در داخل موتور است.
 • خراب شدن موتور
 • فعال شدن کلید اینرسی

رایج ترین دلایل روشن نشدن خودرو

از رایج ترین دلایل روشن نشدن ماشین می توان به نرسیدن سوخت مورد احتیاج به پیشرانه، نرسیدن هوا به پیشرانه، خراب شدن سیستم برق رسانی و خراب شدن پیشرانه اشاره نمود. توضیحات هر یک از این دلایل به توضیح زیر است:

نرسیدن سوخت به پیشرانه

پیشرانه خودروهای احتراقی برای روشن شدن به سوخت احتیاج دارد. از این رو یکی از دلایل روشن نشدن موتور به عدم سوخت رسانی مناسب مربوط می گردد. مثلا اگر در باک خودرو بنزین وجود نداشته باشد، موتور برای روشن شدن به سوخت لازم دسترسی ندارد و به همین علت ماشین نیز روشن نخواهد شد. مواردی چون خرابی سیم کشی و سوکت پمپ بنزین، خرابی رله یا فیوز پمپ بنزین و خرابی پمپ بنزین به عنوان دلایل اصلی نرسیدن سوخت به پیشرانه محسوب می گردد.

علاوه بر این، برخی اوقات کثیف بودن زیاد فیلتر بنزین باعث مسدود شدن مسیر حرکت سوخت از باک بنزین به سمت پیشرانه خواهد شد و همین موضوع می تواند مانع روشن شدن خودرو گردد. از این رو بهتر است حداکثر هر 20 تا 25 هزار کیلومتر فیلتر بنزین تعویض گردد.

نرسیدن هوا به پیشرانه

سوخت در پیشرانه خودرو با هوا ترکیب می گردد تا با انفجار درون سیلندر انرژی مورد احتیاج برای حرکت خودرو تامین گردد. از این رو اگر هوا در سیلندر وجود نداشته باشد، موتور خودرو نیز روشن نمی گردد. در واقع هر علتی که از رسیدن هوای کافی به درون موتور جلوگیری می نماید، مانع روشن شدن خودرو خواهد شد. از مواردی که مانع رسیدن هوا به پیشرانه می شوند می توان به کثیف بودن فیلتر هوا و مسدود بودن مسیر هواکش اشاره نمود.

علاوه بر این، مسدود شدن مسیر خروجی دود در اگزوز نیز باعث مشکل جدی در عملیات تنفس موتور خواهد شد و به همین علت می توان آن را یکی از دلایل روشن نشدن ماشین دانست.

خراب شدن سیستم برق رسانی

برق نیز به مقدار سوخت و هوا برای روشن شدن ماشین لازم است. به ویژه انرژی سیستم جرقه زنی که باعث آسان تر شدن فرایند انفجار سوخت و هوای ترکیب شده درون سیلندر می گردد، به وسیله سیستم برق رسانی تامین خواهد شد. از این رو خرابی سیستم برق رسانی یکی از دیگر دلایل روشن نشدن ماشین است. مواردی چون خرابی باتری، خرابی دینام و عدم شارژ باتری به همراه خرابی رله دوبل جزو رایج ترین دلایل عدم برق رسانی مناسب به پیشرانه محسوب می شوند.

علاوه بر این، در برخی از مواقع پیشرانه خودرو به علت خراب شدن سنسورها یا قطعات الکتریکی نیز روشن نخواهد شد؛ مثلا خرابی کامپیوتر خودرو، خرابی شمع و وایر، خرابی کوئل، خرابی سنسور دمای آب و خرابی یا کثیفی سنسور دور موتور باعث روشن نشدن ماشین خواهد شد.

برخی اوقات سیستم های برقی خودرو پس از موتورشویی و نفوذ آب به درون موتور با مشکل روبرو می شوند؛ چرا که نفوذ آب و مایع شوینده به درون اتصالات و سکوت آنها باعث خرابی برخی قطعات الکترونیکی شده که نتیجه آن روشن نشدن ماشین خواهد بود.

خراب شدن موتور

وجود نقص در پیشرانه نیز باعث روشن نشدن ماشین خواهد شد؛ مثلا پارگی تسمه تایم باعث می گردد که موتور بسیار راحت استارت بخورد یا پس از استارت زدن صدای برخورد دو فلز به گوش برسد که با این وجود پیشرانه روشن نخواهند شد؛ زیرا خرابی تسمه تایم باعث عدم حرکت سوپاپ می گردد. علاوه بر این، خراب شدن شاتون، پیستون، میل لنگ و یاتاقان ها نیز از سایر دلایل روشن نشدن ماشین محسوب می شوند.

از سایر دلایلی که باعث وجود نقص مکانیکی در پیشرانه می شوند می توان به افزایش دمای بیش از حد موتور، عدم وجود روغن کافی در پیشرانه، خرابی پمپ روغن و وجود ناخالصی و براده در مسیر روغن و نفوذ آنها به بخش های حساسی چون یاتاقان ها اشاره نمود. بعلاوه از آنجایی که برای روشن شدن اولیه پیشرانه به نیروی موتور استارت احتیاج است، خرابی استارت خودرو باعث روشن نشدن ماشین خواهد شد.

فعال شدن کلید اینرسی

با وجود این که فعال شدن کلید اینرسی به عنوان علت اصلی روشن نشدن پیشرانه خودرو محسوب نمی گردد، اما باید آن را جزوی از ایرادهای مربوط به عدم برق رسانی موتور دانست.

این کلید در زمان تصادف با قطع جریان برق و بنزین باعث جلوگیری از آتش سوزی خودرو پس از تصادف ها خواهد شد. این کلید برخی اوقات در زمان عبور از روی دست مقدارا یا بر اثر تصادف های نه چندان شدید نیز فعال خواهد شد که با فعال شدن آن پیشرانه دیگر روشن نخواهد شد. البته با فشار دادن دکمه قرمز روی کلید مجددا می توان پیشرانه را روشن کرد.

علت روشن نشدن خودرو در هوای سرد زمستانی چیست؟

اختلال در عملکرد باتری و غلیظ شدن روغن موتور مهم ترین دلایل روشن نشدن خودرو در اوایل روزهای سرد سال محسوب می گردد.

مشکل روشن نشدن خودرو در صبح های سرد زمستانی بیشتر برای کسانی که پارکینگ ندارند و مجبورند خودروی خود را در فضای باز پارک نمایند ایجاد می گردد.

هوای بسیار سرد بر فرآیند شیمیایی درون باتری خودرو که وظیفه فراوری و ذخیره انرژی الکتریکی را دارد تاثیر منفی می گذارد. این شرایط سبب کاهش راندمان خروجی باتری شده و باتری ضعیف شده نمی تواند انرژی مورد احتیاج برای روشن کردن خودرو را تامین کند.

اگر در هنگام استارت زدن صدای ناله ضعیفی می شنوید و موتور ماشین روشن نمی گردد ایراد از باتری خودرو شما است. یکی دیگر از نشانه های ضعف باتری خودرو عدم روشن شدن چراغ های داشبورد است.

برای حل این مشکل قبل از استارت زدن تمامی اجزای داخلی کابین مانند رادیو، ضبط، بخاری، چراغ ها و… که از باتری خودرو تغذیه می نمایند را ابتدا خاموش کنید، سپس پدال کلاچ را نگه دارید و چندین بار با فاصله استارت بزنید.

اگر خودروی شما روشن نشد قبل از انجام روش بعدی یکبار سیستم برق رسانی خودرو را چک کنید و مطمعن شوید سوکت های کابل ها در محل خود فیکس شده باشند.

روش دوم که بسیار کاربردی است جامپ استارت (Jump Start) نام دارد. در این روش دو خودرو را از سمت کاپوت جلو به یک دیگر نزدیک کنید، سپس قطب های همنام باتری دو خودرو را به وسیله کابل های مخصوص به یک دیگر متصل کنید. در نهایت خودروی سالم را روشن کنید و منتظر بمانید تا باتری خودروی شما شارژ گردد. تقریبا در مدت 15 دقیقه باتری خودروی شما تا حد زیادی توان خود را بازیابی می نماید. در انجام این فرآیند حواستان باشد که با قسمت های فلزی باتری و موتور تماس فیزیکی نداشته باشید.

روش سوم هل دادن خودرو است. اگر خودرو شما گیربکس دستی دارد می توانید با هل دادن خودرو آن را روشن کنید، توصیه می کنیم برای روشن کردن خودروهای اتومات هیچ گاه از هل دادن استفاده نکنید و به سراغ روش دوم بروید.

اگر ویسکوزیته روغن موتور شما برای هوای سرد مناسب نباشد خودروی شما روشن نمی گردد!

هوای سرد سبب انبساط و غلیظ تر شدن روغن موتور خودرو می گردد، اگر غلظت روغن موتور از حد خاصی زیادتر باشد این ماده نمی تواند به خوبی در لابه لای اجزای موتور جریان یابد. اگر در منطق کوهستانی و سرد ساکن هستید پیشنهاد می کنیم برای فصول سرد سال از روغن موتورهای رقیق تر بهره ببرید. برای معین برترین روغن موتور مناسب خودرو خود می توانید به کاتالوگ راهنمای خودرویتان مراجعه کنید. به طور کلی روغن موتورهایی که دارای سازگاری با فصول سرد سال هستند از حرف W برای توصیف ویسکوزیته خود استفاده می نمایند، مانند 10W-30 که مناسب هوای سرد هستند.

روشن نشدن خودرو به علت خرابی دینام

دینام یا آلترناتور با تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی سبب شارژ شدن باتری خودروی شما می گردد. اگر دینام خودروی شما آسیب دیده باشد و نتواند انرژی الکتریکی ماشین شما را تامین کند شارژ باتری ماشین به سرعت تمام می گردد. برای آنکه بفهمید دینام ماشین خراب شده است یا خیر؛ کافیست خودرو را در حالت درجا کار کردن قرار دهید؛ اگر خودروی شما پس از چند دقیقه خاموش شد دینام خودرو دارای مشکل است.

بعلاوه اگر باتری خودروی شما نسبتا نو است و در روزهای سرد سال مشکل روشن کردن خودرو را دارید احتمالا عدم کارایی دینام سبب خالی شدن باتری ماشین شما می گردد.

برای فهمیدن خرابی دینام می توانید به نور چراغ های جلو و داشبورد توجه کنید؛ اگر اندازه نور این چراغ ها کمتر از حد معمول باشد دینام خودروی شما خراب است، بعلاوه اگر در هنگام روشن کردن خودرو بوی سوختگی در داخل ماشین استعمال می کنید ممکن است دینام آسیب دیده باشد.

برای روشن کردن خودروهایی که دینام آن ها از کار افتاده، کافیست خودرو را هل دهید یا می توانید از روش باتری به باتری نیز بهره ببرید و بلافاصه بعد از روشن شدن خودرو به تعمیرگاه مراجعه کنید. از آنجایی که دینام رابطی بین موتور و باتری خودرو است بهتر است تعمیر و تعویض دینام را به افراد متخصص این حوضه بسپارید.

علت استارت نخوردن ماشین های گیربکس اتومات

همانطور که برای روشن کردن ماشین های گیربکس دستی احتیاج است پدال کلاچ را قبل از استارت زدن فشار دهید؛ در ماشین های گیربکس اتومات نیز باید قبل از استارت زدن دسته دنده را روی یکی از حالت های پارک (P) یا خلاص (N) قرار دهید. در غیر این صورت ماشین شما در دنده است و روشن نمی گردد. برای تعویض دنده به حالت پارک یا خلاص، ابتدا پدال ترمز را فشار دهید و سپس دسته دنده را در موقعیت صحیح قرار تنظیم کنید.

خودروهای گیربکس داخلی نیز براساس استانداردهای نو ایمنی از همین قانون پیرویی می نمایند.

روشن نشدن ماشین به علت خالی بودن باک سوخت

برخی از مواقع علت روشن نشدن خودرو ساده تر از آن چیزی است که به آن فکر می کنید، اگر در داخل باک خودروی شما سوختی نباشد که احتراق داخل مخزن پیستون را تکمیل کند طبیعی است که موتور ماشین روشن نگردد. اگر ماشین شما پس از استارت زدن روشن نشد ابتدا آمپر مخزن سوخت ماشین را چک کنید تا از وجود سوخت در باک اطمینان یابید.

برای حل این مشکل کافیست مقداری سوخت در داخل باک خودرو بریزید و استارت بزنید؛ خواهید دید که خودروی شما روشن می گردد.

روشن نشدن خودرو به علت خرابی استاتر

استارتر یا استارت خودرو یک موتور الکتریکی کوچک است. در واقع شما ابتدای یک موتور کوچک را برای روشن کردن موتور اصلی خودرو روشن می کنید. هنگامی که شما استارت می زنید با برقراری جریان الکتریکی استارتر این مولد را روشن می کنید. استارتر با تبدیل انرژی الکتریکی باتری به انرژی مکانیکی سبب روشن شدن خودروی شما می گردد.

اگر پس از چندبار کوشش ناموفق برای استارت زدن توانستید موتور خودرو را روشن کنید استارتر خودرو شما در حال خراب شدن است. بعلاوه اگر هنگامی که قفل خودرو را با سوئیچ باز می کنید و برق به پشت آمپر می آید صدای تیک مانندی می شنوید و خودرو استارت نمی خورد احتمالا استارتر خودرو شما نیم سوز شده است.

این قطعه مکانیکی معمولا تعمیر نمی گردد و احتیاج است که آن را تعویض کنید.

مهم ترین دلایل خرابی استارت

 • کثیف شدن زغال استارت
 • قطع اتصال بین زغال استارت با بالشت استارت
 • تمام یا شکستگی زغال استارتپ
 • جدا شدن کابل های رابط

روشن نشدن خودرو به علت خرابی شمع ها

یکی از مهم ترین دلایل روشن نشدن خودرو های داخلی خرابی شمع ها است. در خودروهای سواری به ازای هر سیلندر یک شمع وجود دارد، پس در خودروهای داخلی که 4 سیلندر هستند در مجموع 4 شمع به کار رفته است، که وظیفه احتراق درون محظه سیلندر را بر عهده دارند. اگر به هر علتی شمع ها خراب شوند فرآیند جرقه زنی و احتراق انجام نمی گردد و در نتیجه خودروی شما روشن نخواهد شد.

شمع ها قبل از آنکه به طور کامل خراب شوند نشانه هایی از خرابی از خود بروز می دهند؛ شتاب گیری کند و مصرف سوخت بالا مهم ترین نشانه های خرابی شمع خودرو هستند.

نشانه های خرابی شمع خودرو:

 • شتاب آهسته
 • مصرف سوخت بالا
 • خاموش شدن موتور
 • صدای خشن موتور در دورهای آرام
 • افزایش تردید موتور
 • روشن شدن سخت خودرو

علت خرابی شمع های خودرو:

 • ورود روغن به محفظه احتراق سیلندر
 • گرم شدن بیش از حد
 • شکاف شمع نامناسب
 • ایجاد کربن
 • خرابی وایر

شمع ها برخلاف بسباری از قطعات خودرو به راحتی خراب نمی شوند؛ بنابراین بنا به نظر متخصصان زمان تعویض شمع های خودرو پیمودن 50 هزار کیلومتر می باشد. البته این مورد بستگی به نگهداری از خودرو، کیفیت ساخت شمع های مورد استفاده، نحوه رانندگی و عوامل مرتبط بستگی دارد. در صورت مشاهده هر یک از نشانه های خرابی شمع خودرو جهت تعویض شمع به تعمیرکاران مراجعه نمایید.

خرابی رله پمپ بنزین

رله پمپ بنزین یک قطعه الکترونیکی است که در خودروهای انژکتوری وجود دارد، وظیفه رله پمپ بنزین ارسال سوخت از باک خودرو به انژکتور است. این قطعه جریان برق ورودی به قطعات مختلف سیستم سوخت رسانی را کنترل می نماید. اگر رله پمپ بنزین خراب گردد هیچ سوختی به انژکتور و محفظه احتراق سیلندر وارد نمی گردد؛ در نتیجه خودرو روشن نمی گردد.

اگر درون باک خودروی شما سوخت وجود دارد اما سوختی به موتور ماشین شما وارد نمی گردد رله پمپ بنزین ماشین شما آسیب دیده است. رله پمپ بنزین معمولا درون جعبه فیوز در کنار فرمان یا زیر کاپوت قرار می گیرد و در صورت خراب شدن باید آن را تعویض کنید.

علائم خرابی رله پمپ بنزین:

 • روشن نشدن خودرو
 • عملکرد ضعیف موتور خودرو
 • مصرف سوخت متغییر
 • روشن شدن چراغ چک موتور خودرو
 • بی صدا بودن پمپ بنزین

دلایل خرابی رله پمپ بنزین:

 • تصادفات و آسیب های مکانیکی
 • پایین بودن باتری خودرو
 • گرم شدن بیش از حد موتور خودرو
 • وجود مشکل در پمپ سوخت خودرو
 • خرابی مدار الکتریکی

گرفتگی فیلتر سوخت

فیلتر سوخت که نقش یک صافی را برای عبور جریان بنزین از باک به محفظه احتراق خودرو بازی می نماید ممکن است به علت ناخاصی های بنزین گرفته گردد. در واقع فیلتر سوخت مانع ورود ناخالصی های سوخت باک به درون محفظه سیلندر می گردد، طبیعی است که با گذشت زمان این فیلتر کیپ گردد و در برابر عبور بنزین مقاوت کند. در چنین شرایطی بنزین به اندازه لازم به خودرو نمی رسد و ماشین روشن نمی گردد یا بریده بریده حرکت می نماید.

به طور میانگین به ازای پیمودن هر 30 هزار کیلومتر احتیاج است که فیلتر سوخت ماشین تعویض گردد.

شل یا سفت بودن تسمه تایم

وقتی که با استفاده از سوئیچ استارت می زنید، میل لنگ تسمه تایم خودرو را به چرخش در می آورد، در ادامه تسمه تایم نیز میل سوپاپ را می چرخاند. درنتیجه سوپاپ آغاز به بالا و پایین رفتن می نماید. در مجموع این فرآیند موتور خودرو روشن می گردد. برهم خوردن تنظیم تسمه تایم یا خرابی این قطعه سبب می گردد که موتور خودرو روشن نگردد.

برای رفع ایراد تسمه تایم باید به تعمیرگاه مراجعه کنید تا در صورت امکان این قطعه را به درستی برای شما تنظیم نمایند در غیر این صورت مجبور به خرید یک تسمه تایم نو خواهید بود.

علت روشن نشدن خودرو بعد از کارواش

برخی اوقات بعد از موتورشویی به وسیله کارواش ها خودرو روشن نمی گردد. تماس آب با سیستم برق رسانی خودرو مانند باتری، سیم کشی ها، شمع ها و… علت اصلی این موضوع هستند. در چنین شرایطی بهتر است یکبار سوکت های برق را از محل خود خارج و با یک دستمال خشک رطوبت زدایی کنید.

به طور کلی هیچ گاه بعد از رانندگی های طولانی مدت برای شست و شو به کارواش ها مراجعه نکنید! تماس آب سرد با موتور سبب آسیب شدید قطعات الکتریکی داخل آن می گردد.

روشن نشدن ماشین به علت قفل بودن فرمان

اگر توجه نموده باشید، در زمانی که خودرو خاموش است فرمان به سختی می چرخد، در واقع هنگامی که شما خودروی خود را خاموش و سوئیچ را خارج می کنید فرمان به حالت قفل در می آید؛ این مکانیسم روشی موثر برای جلوگیری از سرقت خودرو محسوب می گردد که به صورت پیشفرض بر روی خودروها فعال است.

براساس این کانیسم تا زمانی که فرمان خودروی شما قفل باشد فرآیند استارت انجام نمی گردد. اما گاهی اوقات پیش می آید هنگامی که شما قفل سوئیچ را باز نموده اید و استارت می زنید ماشین استارت نمی خورد؛ علت این موضوع کیفیت پایین و باگ خودروهای داخلی است، برای رفع این مشکل کافیست همزمان با چرخاندن سوئیچ، فرمان را نیز بچرخانید تا قفل فرمان باز گردد.

خراب شدن باتری کلید فوب ماشین

کلید فوب قطعه ای است که برای باز و بسته کردن و گاهی استارت زدن ماشین مورد استفاده قرار می گیرد؛ اگر باتری کلید فوب ضعیف باشد ممکن است سیستم ایموبیلایزر خودرو دچار مشکل گردد و به تصویر اینکه خودرو در حال سرقت است اجازه استارت زدن به ماشین را ندهد.

پیشنهاد می کنیم هر 3 سال یکبار باتری کلید فوب را تعویض کنید.

خرابی سوئیچ خودرو

خرابی سوئیچ احتراق خودرو یکی از مهم ترین دلایل روشن نشدن خودرو محسوب می گردد؛ سوئیچ خودرو از دو بخش مکانیکی و الکتریکی تشکیل شده است که باتری را به استارت متصل می نماید. قسمت مکانیکی سوئیچ دارای ظاهری استوانه ای شکل است که کلید درون آن قرار می گیرد و در درون کلید یک سری پین وجود دارد که وقتی کلید را درون جا سوئیچی قرار می دهید شیارهای کلید پین ها را به داخل جایگاهشان فشار می دهند و بعد از آن می توانید سوئیچ را روشن کنید.

علت شایع استارت نخوردن خودروهایی مانند 206 و پراید خراب بودن پین های سوئیچ بوده که چشمک زدن چراغ داشبود یکی از مهم ترین نشانه های خرابی سوئیچ است.

به مرور زمان پین ها توانایی برقراری ارتباط الکتریکی خود را از دست می دهند و دیگر با چرخاندن سوئیچ بخش مکانیکی و الکتریکی آن به یک دیگر وصل نمی شوند؛ در صورت خرابی سوئیج احتراق تنها می توانید آن را تعویض کنید.

جمع بندی

در این مطلب مهم ترین دلایل روشن نشدن خودرو های پراید، 206، پژو و… را برسی کردیم و سعی کردیم در هر زمینه علائم و راهکارهای رفع کردن مشکل را به شما آموزش دهیم. به طور کلی هر نقص در سیستم خودرو ابتدا خود را با نشانه های خفیف بروز می دهد، اگر این نشانه ها را جدی نگیرید ممکن است با گرفتاری بزرگ تری درگیر شوید.

همیشه سعی کنید تا زمانی که قطعات خودرو شما به طور کامل از بین نرفته اند به تعمیرگاه ها مراجعه کنید. در مورد روشن نشدن خودرو با استارت نیز اگر با اصول فنی خودرو آشنایی ندارید بهتر است برای جلوگیری از خرابی بیشتر به افراد متخصص این حوزه مراجعه کنید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 شهریور 1402 بروزرسانی: 27 شهریور 1402 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1469

به "مهم ترین دلایل روشن نشدن خودرو؛ چرا ماشین استارت نمی خورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین دلایل روشن نشدن خودرو؛ چرا ماشین استارت نمی خورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید