شرایط سیدعلی صالحی پس از ابتلا به کرونا

به گزارش مجله گیلاسفا، سیدعلی صالحی که حدودا دو هفته ای است به کرونا مبتلا شده، گرچه هنوز توان سخن گفتن ندارد اما شرایط جسمی رو به بهبودی دارد.

شرایط سیدعلی صالحی پس از ابتلا به کرونا

تقریبا دو هفته ای است که این شاعر با ابتلا به کرونا دست و پنجه نرم می کند. وقتی جویای احوالش می شویم، چندان به سختی سخن می گوید که ادامه احوال پرسی را به یکی از بستگانش واگذار می کند.

یکی از بستگان سیدعلی صالحی که این روزها مشغول مراقبت از او است، درباره شرایط جسمی این شاعر به خبرنگاران می گوید: اکنون هفته دوم بیماری شان است، یعنی آغاز ابتلا تقریبا از جمعه دو هفته پیش بود. دو روز پیش کمی حال شان خوب نبود، اما دیروز و امروز سرحال تر هستند و می توانند راه بروند و کارهای شان را انجام دهند.

او همچنین با بیان این که ریه سیدعلی صالحی در جریان ابتلا به کرونا درگیر نشده، اظهار می کند: شرایط شان رو به بهبود بوده. اما همچنان باید استراحت کنند. پزشکان گفتند که ایشان را به خانه بیاوریم چون محیط بیمارستان خیلی امن نیست و در خانه از ایشان مراقبت شود.

سیدعلی صالحی در مردادماه سال گذشته (1399) نیز در پی سکته قلبی زیر تیغ جراحی رفته بود.

سیدعلی صالحی متولد یکم فروردین 1334 در ایذه استان خوزستان است.

لیالی… لا، منظومه ها، پیشگو و پیاده شطرنج، مثلثات و اشراق ها، نامه ها، نشانی ها، عاشق شدن در دی ماه، مُردن به وقت شهریور، آسمانی ها، رؤیای قاصدک غمگینی که از جنوب آمده بود، سفر بخیر مسافر غمگین پنجاه و هشت، آخرین عاشقانه های ری را ، ساده بودم، تو نبودی، باران بود، دیر آمدی ری را، دعای زنی در راه که تنها می رفت، دریغا مُلا عمر، چیدن محبوبه های شب، از آوازهای کولیان اهوازی، یوماآنادا، سمفونی سپیده دم، قمری غمخوار در شامگاه خزانی، زیارت نامهٔ مرغ سحر و همخوانی دختران خردادماه، رد پای برف تا بلوغ کامل گل سرخ، عاشقانه های بعد از گرگ، اشاره به دریا پیش از زوال بزرگ، چند رؤیا مانده تا طلوع رنگین کمان، زندگی کن بگذار دیگران هم زندگی کنند، ما نباید بمیریم، رؤیاها بی مادر می شوند، نگران نباش همه چیز درست خواهد شد، پنهانی چند شعر عاشقانه برای دو سه نفر، شبانه ها در غیاب احمد شاملو، انیس آخر همین هفته می آید، نثار نامِ کوچکِ تو، آهوی الوداع به موسمِ زایمان آب، شازده کوچولوی فال فروش میدان راه آهن، گل رُز در سفر به ستارهٔ شمالی، کتاب کوچک معصومیت و امید، پرده را کنار بزن در سرانجام عشق پیروز است، این شفا برسد به دست مجروح ترین رؤیاها، زن در سایه چهره اش را نشان می دهد، دعوت به دعای عهد زنان، دختر ویولن زن در کوچه های برفی آذرماه، منشور شعر حکمت، گزارش به نازادگان و سرود روح بزرگ از جمله کتاب های او هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1093

به "شرایط سیدعلی صالحی پس از ابتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط سیدعلی صالحی پس از ابتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید