چهار شهر یک استان همچنان در شرایط قرمز

به گزارش گیلاسفا، خبرنگاران : سخنگوی وزارت بهداشت تاکید نمود: علی رغم مشاهده شیب نزولی در نمودار موارد مثبت بستری و نمودار موارد مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 در کشور، میانگین بروز در هر دو شاخص یاد شده در استان مازندران با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشور است.

چهار شهر یک استان همچنان در شرایط قرمز

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، گفت: در هفته گذشته میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری و همچنین میانگین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری نسبت به هفته ماقبل، دارای فرایند کاهشی بوده است. به طوری که میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته دوم دی ماه حئد 6.4 نفر به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزن بروز به ترتیب در استان های مازندران، گلستان، تهران، اردبیل و گیلان بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین میانگین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در هفته دوم دی ماه حدود 12.5 نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز به ترتیب در استان های مازندران، گیلان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد بوده است.

لاری ادامه داد: علی رغم مشاهده شیب نزولی در نمودار موارد مثبت بستری و نمودار موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور، میانگین بروز در هر دو شاخص یاد شده در استان مازندران با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشور است که پیشتر هم به اطلاع رسید که در حال حاضر شهرستان های ساری، آمل، رامسر و سوادکوه شمالی در این استان در شرایط قرمز بیماری قرار دارند و مطمئنا هرگونه سهل انگاری در عمل به توصیه های بهداشتی از سوی استان مازندرانی های عزیز، شرایط بیماری را در این استان به مراتب سخت تر نموده و تعداد بیشتری از شهرستان های استان را به وضع قرمز بدل خواهد نمود.

وی گفت: همانطور که بارها اعلام نموده ایم، تغییر در کنش های فردی و اجتماعی در راستا مبارزه با کووید 19 امری اجتناب ناپذیر است و امیدواریم با ایستادگی مردم در عمل به توصیه های بهداشتی و پرهیز از هرگونه عادی انگاری شرایط، شاهد بهبود روزافزون شرایط بیماری در اقصی نقاط کشور باشیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 498

به "چهار شهر یک استان همچنان در شرایط قرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار شهر یک استان همچنان در شرایط قرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید