چه کسانی نود و عادل فردوسی پور را دوست نداشتند؟

به گزارش مجله گیلاسفا، پیروزی گل گهر سیرجان برابر سایپا در هفته سیزدهم لیگ برتر بیش از هر چیز دیگری تحت تاثیر مسائل داوری قرار گرفت. دو تیم نمایش پایاپای و برابری داشتند. حوالی دقیقه 70 مجید علیاری از سایپا داخل محوطه جریمه گل گهر صاحب توپ بود که سرنگون شد. پنالتی بود یا نه را باید کارشناسان تشخیص بدهند، اما به هر حال کوپال ناظمی داور مسابقه این صحنه را خطا تشخیص نداد و به علیاری بابت تمارض کارت زرد داد؛ کارتی که اخطار دوم او بود و منجر به اخراج این بازیکن از زمین مسابقه شد. پنج دقیقه بعد از اخراج علیاری، گل گهر روی یک ضربه ایستگاهی به گل رسید تا سه امتیاز ارزشمند را با خودش به سیرجان ببرد.

چه کسانی نود و عادل فردوسی پور را دوست نداشتند؟

بعد از بازی، اما میکس زون ورزشگاه به صحنه اعتراض دسته جمعی سایپایی ها علیه داوری تبدیل شد. مساله هم فقط کارت قرمز موصوف نبود. داستان این است که دوشنبه شب گذشته امیر قلعه نویی، سرمربی گل گهر بیش از نیم ساعت آنتن زنده برنامه فوتبال برتر شبکه سه را در اختیار گرفت تا در مورد همه ظلم هایی که به زعم او، داوران در این سال ها در حق این مربی کرده اند حرف بزند. در همان برنامه ابراهیم صادقی، سرمربی سایپا هم روی خط آمد و گفت اعطای چنین تریبون یک طرفه ای به یک مربی بی سابقه است و او از بازی روز جمعه می ترسد. حالا هم سایپایی ها می گویند هراس شان بی مورد نبوده و داور بازی تحت تاثیر نطق امیر قلعه نویی به ضرر آن ها سوت زده است. مثلا پیروز قربانی، دستیار صادقی، بعد از خاتمه مسابقه گفت: از بحران درآمدن تیم های متمول را به تمام افرادی که در این موضوع نقش داشتند، از جمله آن برنامه تلویزیونی تبریک می گویم. مقدمات چیده شد تا امروز گل گهر برنده شود.

اصلا ممکن است تمام ادعا های اعضای سایپا اشتباه باشد، اما واقعا چه منطقی پشت این داستان است که محمدحسین میثاقی و همکارانش بیش از نیم ساعت به قلعه نویی فرصت می دهند تا در یکی از آشکارترین اتهام زنی های تاریخ فوتبال ایران، چند داور را با ذکر نام به سوت زدن تعمدی علیه تیم هایش متهم کند؟ قلعه نویی رسما و عملا از برخی داوران و کمک داوران مثل اشکان خورشیدی، علی صفایی، بیژن حیدری، محمدرضا منصوری و ... اسم برده و به صراحت می گوید آن ها در اشتباه کردن به ضرر او تعمد دارند. اگر راست می گوید که فدراسیون و کمیته انضباطی باید کلاه شان را بالاتر بگذارند، اگر هم ادعای واهی است، گوینده باید مواخذه شود. در غیر این صورت، سیاهه مفصلی که قلعه نویی نام برده، چگونه قرار است در آینده بازی های تیم او را قضاوت کنند؟

از همه این ها که بگذریم، یک نکته جالب وجود دارد. امیر قلعه نویی ماه گذشته مهمان حضوری میثاقی در فوتبال برتر بود و هفته گذشته هم به صورت اینترنتی نیم ساعت از وقت برنامه را گرفت. او در حالی مشتری ثابت فوتبال برتر شده که در سال های خاتمهی تولید نود، منتقد سرسخت عادل فردوسی پور و برنامه اش بود. در آن مقطع ده ها مصاحبه از امیر علیه عادل فردوسی پور منتشر شد که برخی از آن ها حاوی حملات تند و آتشین به مجری برنامه نود بود. حالا شاید بتوان دلیل بی میلی دیروز به عادل و علاقه امروز امثال قلعه نویی به برنامه میثاقی را درک کرد؛ آنجا که دیگر خبری از مجری پرسشگر و منتقد نیست و او به راحتی می تواند به عنوان متکلم وحده هر چقدر دوست دارد آنتن را در اختیار بگیرد و هر اتهامی که دلش می خواهد به هر کسی بزند؛ بدون نیاز به سند و بدون حضور کسی که جناب مهمان را به چالش بکشد. صد البته قلعه نویی در این جهت تنها نیست. علیرضا منصوریان هم یکی دیگر از همین دوستان است؛ سرمربی ناکام تراکتور که پس از برکناری از این تیم، بیش از یک ساعت در استودیوی فوتبال برتر نشست و طوری حرف زد که انگار پپ گواردیولا را در اوج از بارسلونا کنار گذاشته اند! در تمام طول آن مدت هم میثاقی از منصوریان سوال نکرد به فرض که سیاست های تراکتور اشتباه بود، شما چرا در استقلال با وجود برخورداری از زمان کافی پیروز به کسب نتایج لازم نشدی؟ و آیا زمان پذیرفتن اشکالات فنی فرا نرسیده است؟ نه؛ خوبی میثاقی این است که بر خلاف عادل دنبال درد سر نیست و کسی را سین جیم نمی کند. راز اصلی محبوبیت او نزد مهمانان بازنده هم همین است. پس تا اطلاع ثانوی، زنده باد فوتبال برتر!

منبع: فرارو
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 654

به "چه کسانی نود و عادل فردوسی پور را دوست نداشتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی نود و عادل فردوسی پور را دوست نداشتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید