5 مکان در بازی تاج و تخت که دوست داریم از نزدیک ببینیم (و 5 مکان که باید از آن ها دور بمانیم)

به گزارش گیلاسفا، دنیای بازی تاج و تخت دارای مکان های باورنکردنی زیادی است. وستروس و ایسوس دنیاهای خیالی جالبی هستند و با چنان پیچیدگی خلق شده اند که واقعی به نظر می رسند. این قاره ها شاهد جنگ های بسیار و ظهور و سقوط تمدن های مختلف بوده اند و هنوز داستان های زیادی برای گفتن دارند.

5 مکان در بازی تاج و تخت که دوست داریم از نزدیک ببینیم (و 5 مکان که باید از آن ها دور بمانیم)

خیلی از طرفداران آرزو دارند که بتوانند از آیری، جایگاه باستانی خاندان آرین در بالای کوه ها یا شهر آزاد براووس که به وسیله تایتان ها محافظت می گردد، تماشا نمایند. با این حال، بعضی از مکان ها مانند شهر فاسد ولانتیس یا کینگز لندینگ شاید خیلی برای بازدید، مجذوب کننده نباشند.

10. کینگز لندینگ - نامناسب برای بازدید

مرکز کراون لندز و محلی که بیشتر سریال در آنجا اتفاق می افتد. با این حال آیا کسی مایل به بازدید از این شهر است؟ این منطقه، یک مکان فاسد و پر از افراد خائن است.

علاوه بر ساختار ضعیف، کینگز لندینگ بوی نسبتا بدی هم دارد. به طوری که به قول اولنا تایرل، شما می توانید از پنج مایلی بوی شهر را حس کنید. با وجود مکان هایی مانند فلی باتم و جاده گل آلود، اتاق بازرگانی مرکز، به آنجا خدمت رسانی نمی نماید.

9. های گاردن - مناسب برای بازدید

تایرل ها زیبا و به طرز شگفت انگیزی مقاوم هستند. آن ها از چیزهای خوب زندگی لذت می برند و خانه اشان نمایان گر سلیقه آن ها است. های گاردن که در تپه ای وسیع در ریچ واقع شده، یکی از زیباترین قلعه های وستروس است.

این قلعه شامل هزارتوی معروف بریار است که از پرچین هایی منظم ساخته شده و هم به اسم منبع تفریح و هم مکانیسم دفاعی عمل می نماید. های گاردن بعلاوه پر از گل و گیاه است و محوطه آن باغ های زیادی دارد که از آن ها هلو، خربزه و آلو برداشت می گردد.

8. هارنهال - نامناسب برای بازدید

قلعه ای بسیار عظیم که برج هایش به ابرها می رسند و یکی از نفرین شده ترین مکان های وستروس است. ساخت آن سه نسل طول کشید و تحت حکومت پادشاه هارن به نتیجه رسید. این پادشاه مغرور فکر می کرد که دیوارهای بلند قلعه از او در برابر آئگون محافظت نمایند و در نهایت، بهای این تفکرش را پرداخت کرد. آئگون از اژدهای خود، بالریون، برای سوزاندن هارنهال استفاده کرد و هارن و پسرانش را سوزاند.

در طول بازی تاج و تخت، این قلعه، ویرانه ای است که هیچ کس آن را نمی خواهد. آن قدر عظیم است که برای نگه داری به منابع زیادی احتیاج دارد. بسیاری از خاندان ها کوشش نموده و نتوانسته اند هارنهال را حفظ نمایند و فقط نحسی آن افزایش پیدا نموده است.

7. دراگون استون - مناسب برای بازدید

قلعه دراگون استون یکی از باستانی ترین و مجذوب کننده ترین قلعه های وستروس است. این قلعه در یک جزیره آتشفشانی واقع شده و در گذشته، ایستگاه بازرگانی والیریان بوده است. پس از به دست گرفتن کنترل وستروس، آئگون، فاتح قلعه، آن را به مکان وارث آینده خود تبدیل کرد که همان قهرمان خاندان تارگرین خواهد بود.

دراگون استون، گسترده و وسیع است و از نظر تاریخی یکی از آخرین بقایای طراحی والرین است. این جزیره، سرد و مرطوب و شاهد طوفان هایی مداوم و شدید است. این مکان، تاریخ خاص وستروس را نشان می دهد و این باعث می گردد که ارزش بازدید داشته باشد.

6. جزایر آهن - نامناسب برای بازدید

آهن زادگان از ظالم ترین افراد در وستروس هستند. آن ها متجاوزان، قاتلان و سارقانی هستند که از این رفتار و شیوه زندگی خود پشیمانی ندارند. آن ها قانون خاص خود را دارند و به مفهوم هایی مانند شرافت یا جوان مردی اهمیت زیادی نمی دهند. از نقطه نظر آن ها، همه چیز درباره قدرت است. به همین علت، جزایر آهن برای خارجی ها بسیار خطرناک است.

آب و هوای آنجا بسیار بد است و سرزمین هایش اصلا حاصل خیز نیست و شرایط زندگی را بسیار سخت می نماید. بعلاوه نگهداری از حیوانات گله ای و اهلی سخت است، بنابراین بیشتر کارها به صورت دستی انجام می گردد.

5. براووس - مناسب برای بازدید

این شهر آزاد ایسوس، جای شگفتی وستروسی ها است. با این حال، تعداد کمی از افراد، جرات عبور از دریای باریک و بازدید از آن را دارند. براووس ثروتمندترین و مسلما قدرتمندترین شهر آزاد است که محل استقرار بانک آهن و خانه سیاه و سفید است.

تایتانی که در ورودی شهر ایستاده است، از همه بازدید نمایندگان استقبال می نماید. براووس خالی از اشکال نیست اما هیچ شهری در دنیای بازی تاج و تخت بدون اشکال نیست. براووس یکی از منطقه ها ایسوس است که بسیاری از معابد و بسیاری از آیین ها را در خود جای داده است. وجود بانک آهن هم برای این منطقه، حائز اهمیت است.

4. خلیج بردگان / خلیج اژدها - نامناسب برای بازدید

خلیج بردگان شامل سه شهر مهم میرین، یونکای و استاپور است. همان طور که از نام آن پیداست، مرکز تجارت برده در ایسوس است و به سایر شهرهای آزاد، برده می فروشند. کل اقتصاد منطقه روی برده داری می چرخد و در سریال می بینیم که تقریبا همه از نگه داشتن اوضاع به همان روال، راضی هستند.

اگرچه منظره ها جالبی مانند هرم عظیم میرین در این منطقه وجود دارد اما هیچ کس نمی خواهد قدم به این شهر بگذارد، زیرا رفتار آن ها با بردگان بسیار وحشتناک است.

3. دورن - مناسب برای بازدید

تنها مکانی که در وستروس در برابر حمله آئگون مقاومت کرد دورن بود. این پادشاهی سرسخت، تا خاتمه وقایع سریال از استقلال خود محافظت کرد. افراد دورن، پرشور و تا حدودی لیبرال قلمداد می شوند. آن ها در مسائل جنسی، محدودیت های کمتری بر مردم خود اعمال می نمایند.

به غیر از فصل 4 سریال، دورن و تمام خطوط داستانی مربوط به آن کاملا مجذوب کننده بوده است. اوبرین همواره با شور و حرارت درباره خانه خود صحبت می کرد. شاید صحبت هایش اغراق آمیز باشد اما به هر حال دورن از بسیاری دیگر از پادشاهی های وستروس بهتر است.

2. آن سوی دیوار - نامناسب برای بازدید

شرایط شمال با جنوب یکسان نیست. آب و هوای آنجا بسیار نامطلوب و تحمل آن برای افرادی که عادت ندارند بسیار سخت است. هرچه یک نفر بیشتر به سمت شمال برود شرایط برای او سخت تر و سخت تر می گردد. اما این شرایط هنوز در مقایسه با آنچه در آن سوی دیوار در انتظار است، هیچ چیز نیست.

زمین های آن سوی دیوار فاقد هرگونه ساختار سازمان یافته هستند و افراد در اقامتگاه های کوچک زندگی می نمایند که آسیب پذیر هستند. بعلاوه از خطرات احتمالی، می توان به وایت واکرها و کشتی های آن ها اشاره نمود.

1. ریورران - مناسب برای بازدید

ریورران شبیه ترین مکان وستروس به قلعه های دیزنی است. ریورران با برج های آبی و دیوارهای مستحکم خود، مقر خاندان تالی است. این قلعه به خاطر استحکام چشم گیر آن، مشهور است.

علاوه بر این، در مواقع سخت و نبردها، قلعه به جزیره ای تبدیل می گردد که از هیچ نقطه ای صدمه نمی بیند و متحمل خسارات سنگین نمی گردد. مهم تر از همه، تالی ها از خاندان های با افتخار در وستروس هستند، بنابراین می توانند میزبان بسیار خوبی برای بازدیدنمایندگان باشند.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 919

به "5 مکان در بازی تاج و تخت که دوست داریم از نزدیک ببینیم (و 5 مکان که باید از آن ها دور بمانیم)" امتیاز دهید

1 کاربر به "5 مکان در بازی تاج و تخت که دوست داریم از نزدیک ببینیم (و 5 مکان که باید از آن ها دور بمانیم)" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 مکان در بازی تاج و تخت که دوست داریم از نزدیک ببینیم (و 5 مکان که باید از آن ها دور بمانیم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید