7 نشانه ای که از هوش هیجانی بالا در بچه ها شما خبر می دهند

به گزارش گیلاسفا، خبرنگاران : هوش هیجانی یک استعداد ذاتی نیست، بلکه در واقع مهارتی است که می توانیم به بچه ها بیاموزیم. در این نوشتار 7 نشانه وجود هوش هیجانی بالا در بچه ها را بخوانید.

7 نشانه ای که از هوش هیجانی بالا در بچه ها شما خبر می دهند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، بسیاری از والدین بیش از آنکه بر هوش هیجانی فرزندشان تمرکز نمایند، روی دستاورد های تحصیلی او تمرکز دارند. درحالی که بعضی تحقیقات نشان داده اند بچه های که از هوش هیجانی بالایی برخوردارند روابط بهتری دارند و نمرات بهتری هم می گیرند. آدم ها در بزرگسالی نیز با هوش هیجانی بالاتر روابط با کیفیت تر و سلامت روان بالاتری دارند و از احساسات مثبت بیشتری نسبت به شغل شان برخوردارند.

آن ها از واژه ها برای بیان احساسات شان استفاده می نمایند

بچه ها با هوش هیجانی بالا در شناخت و برچسب زدن کلامی احساسات خود فراتر از خوب یا بدِ صرف مهارت دارند. به عنوان مثال، ممکن است این جملات را از آن ها بشنوید که من ناراحتم که نمی توانم با دوستانم معاشرت داشته باشم یا من خیلی هیجان زده ام که یک اسباب بازی جدید گرفتم.

آن ها همین احساسات را در دیگران نیز تشخیص می دهند

بچه ها با هوش هیجانی بالا غالبا به وسیله نشانه های غیرکلامی می توانند احساس دیگران را به درستی درک نمایند.

آن ها چیز ها را از نقطه نظر دیگران نیز می بینند

بچه های که می توانند دیدگاه دیگران را درک نمایند، احساس همدلی با آدم ها دارند، درگیری ها را مسالمت آمیز مدیریت و کمتر قضاوت می نمایند و باکسانی که قربانی شده اند، صحبت می نمایند و به شیوه های مفید، دلگرم نماینده و حامیانه با دیگران رفتار می نمایند.

برای یاری به دیگران پیش قدم می شوند

بچه ها با هوش هیجانی بالا مراقب دیگران و به دنبال روش هایی برای یاری به آد م ها هستند، خواه یاری کردن در انجام کار های خانه باشد و خواه دوست شدن با شاگرد جدید کلاس شان!

بچه ها با هوش هیجانی بالا از ابزار هایی برای کنترل احساسات شان استفاده می نمایند

بچه ها با هدایت، آموزش و تمرین، یاد می گیرند که از ابزار های سلامتی عاطفی استفاده نمایند. بعضی از این ابزار ها می توانند کشیدن نفس عمیق و دور شدن از موقعیت ها تحریک نماینده باشند. این بچه ها می دانند که چطور از کلمات به جای داد زدن در هنگام عصبانیت استفاده نمایند.

برای دادن پاسخ نه مسئله ای ندارند

بچه ها با هوش هیجانی بالا توانایی مشخص و اجرای مرز های شخصی را دارند. مثلا اگر نمی خواهند با یک شخص رابطه برقرار نمایند، می توانند به روشی قاطعانه و مهربانانه احساس خود را ابراز نمایند.

بچه ها با هوش هیجانی بالا قدردان هستند

این بچه ها یاد می گیرند که به خاطر داشته هایشان سپاسگزار باشند. آن ها فقط کلمه ممنونم را از روی ادب تکرار نمی نمایند، بلکه می دانند برای چه چیزی و چرا قدردان هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 480

به "7 نشانه ای که از هوش هیجانی بالا در بچه ها شما خبر می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 نشانه ای که از هوش هیجانی بالا در بچه ها شما خبر می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید