آخرین مهلت برای صادرات رب گوجه

به گزارش مجله گیلاسفا، به گزارش خبرنگاران، بر اساس گزارش سازمان توسعه تجارت، به گمرک اعلام شده که صادرنمایندگان رب گوجه فرنگی مجاز هستند تا سرانجام ماه جاری، محصولات خود را به کشورهای خارجی صادر نمایند.

آخرین مهلت برای صادرات رب گوجه

این مجوز در حالی صادر شده که در سال های گذشته با توجه به تغییر فصلی در بازار گوجه و افزایش ناگهانی قیمت این محصول در بازار، وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت، مجبور به ممنوعیت دوره ای صادرات گوجه و رب گوجه فرنگی شده اند.

از ابتدای سال، مجوز طولانی مدتی برای صادرات رب گوجه فرنگی صادر نشده اما با توجه به ثبات نسبی بازار، به شکل ماهانه مجوز صادرات رب گوجه تمدید شده است.

سازمان توسعه تجارت با تاکید بر این که نوع رب صادراتی با رب هایی که در داخلی کشور توزیع می گردد، متفاوت است، اعلام نموده رب گوجه فرنگی اسپتیک مخصوص صادرات است و برای مصرف داخل فراوری نمی گردد. این نوع رب گوجه فرنگی تحت خلأ فراوری و در کیسه های مخصوص نگهداری می گردد که دو الی سه سال ماندگاری دارد و فقط برای صادرات فراوری می گردد.

بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده از سوی اتاق بازرگانی تهران، ایران در طول ماه های ابتدایی امسال، به بسیاری از کشورهای منطقه، صادرات محصولات کشاورزی خود را ادامه داده و در این میان صادرات گوجه فرنگی و رب گوجه، یکی پرطرفدارترین محصولات ایرانی در بازارهای منطقه بوده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 590

به "آخرین مهلت برای صادرات رب گوجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین مهلت برای صادرات رب گوجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید