آزادسازی ذخایر نفتی ژاپن به منظور کنترل بهای نفت

به گزارش مجله گیلاسفا، در پی افزایش بی سابقه قیمت نفت خام در بازار های جهانی، ژاپن اظهار داشت ممکن است ذخایر مازاد خود را آزاد کند.

آزادسازی ذخایر نفتی ژاپن به منظور کنترل بهای نفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن از آمادگی کشورش برای آزادسازی ذخایر نفتی و عرضه آن به بازار های دنیای برای کنترل افزایش قیمت نفت خام اطلاع داد.

به گفته منابع خبری، طبق قوانین ژاپن این کشور تنها مجاز است ذخایر نفتی خود را در بحران های مربوط به بلایای طبیعی آزاد کند و مجاز به آزادسازی در هر شرایطی نیست.

دولت جو بایدن این روز ها با بحران افزایش قیمت سوخت و نفت در دنیا روبرو است که همین امر تاثیر زیادی در کاهش محبوبیت رییس جمهور آمریکا داشته است. بایدن در روز های اخیر هشدار داده از تمامی ابزار های ممکن برای کنترل قیمت نفت در بازار های دنیای استفاده خواهد نمود.

به همین منظور وی از کشور های بزرگ مصرف نماینده نفت از جمله چین خواسته دخایر نفتی خود را آزاد نمایند. کیشیدا در جمع خبرنگاران گفت: ما در حال آنالیز این موضوع هستیم که چگونه می توانیم به درخواست آمریکا در زمینه آزادسازی ذخایر نفتی مان پاسخ مثبت دهیم.

ژاپن در گذشته از ذخایر نفتی خود برای مقابله با پیامد های جنگ خلیج فارس در اوایل دهه 1990 و زلزله مرگبار و سونامی سال 2011 استفاده کرد. کنترل نسبی همه گیری کرونا و نیز امیدواری ها برای رونق گرفتن دوباره اقتصاد دنیا منجر به افزایش تقاضا و بهای نفت در بازار انرژی شده است. با این حال، کشورهای بزرگ مصرف نماینده نفت کوشش دارند با افزایش عرضه، مانع از افزایش افسار گسیخته بهای طلای سیاه در بازار شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 فروردین 1401 بروزرسانی: 18 فروردین 1401 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1181

به "آزادسازی ذخایر نفتی ژاپن به منظور کنترل بهای نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادسازی ذخایر نفتی ژاپن به منظور کنترل بهای نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید