افت محسوس دما از شنبه در تهران

به گزارش مجله گیلاسفا، از بعدازظهر روز جمعه کاهش قابل ملاحظه دما در شمال غرب، شمال و شمال شرق کشور پیش بینی می شود که این فرایند تا اواسط هفته آینده ادامه خواهد داشت.

افت محسوس دما از شنبه در تهران

احد وظیفه مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه بر اساس تحلیل داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، از پنجشنبه 27 آبان ماه به تدریج از اندازه آلودگی هوا در شهرهای بزرگ و صنعتی کاسته می شود، بیان نمود:

در شمال غرب کشور و سواحل غربی دریای خزر بارش پراکنده باران رخ خواهد داد. همچنین از روز جمعه 28 آبان به تدریج گستره بارش ها ارتفاعات البرز و از بعد از ظهر منطقه های از شمال شرق کشور را در بر می گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه بارش در روز شنبه 29 آبان در استان های ساحلی ادامه می یابد، اضافه کرد که از بعدازظهر روز شنبه بارش ها در منطقه ها ساحلی دریای خزر همراه با رعد و برق خواهد بود و در منطقه های از دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق کشور بارش باران دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه حداکثر اندازه بارش در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در استان های گیلان و مازندران خواهد بود، گفت: دریای خزر روزهای جمعه و شنبه 28 و 29 آبان مواج خواهد شد. همچنین امروز در منطقه ها مرزی غرب، شمال غرب و برخی منطقه ها جنوب غرب کشور احتمال وقوع گرد و غبار وجود دارد.

وظیفه اضافه کرد که از بعد از ظهر روز جمعه کاهش قابل ملاحظه دما در شمال غرب، شمال و شمال شرق کشور پیشبینی می شود که این فرایند تا اواسط هفته آینده ادامه می یابد و تا انتها هفته هوای سرد در نیمه شمالی کشور ماندگار خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین درباره شرایط هوای استان تهران در دو روز آینده نیز گفت:

آسمان تهران در روز جمعه 28 آبان نیمه ابری، همراه با بارش پراکنده در اواخر وقت وزش باد شدید، به تدریج کاهش دما با حداکثر و حداقل دمای 21 و 11 درجه سانتی گراد و در روزهای شنبه 29 آبان نیمه ابری، همراه با وزش باد، در بعد از ظهر بارش پراکنده با حداکثر و حداقل دمای 15 و 9 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1120

به "افت محسوس دما از شنبه در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افت محسوس دما از شنبه در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید