بلایی که نوشیدن آب هنگام غذا خوردن بر سرمان می آورد

به گزارش مجله گیلاسفا، متخصص تغذیه با اشاره به عوارض نوشیدن آب همراه غذا گفت: افرادی که دچار سوء هاضمه هستند از نوشیدن آب همراه غذا خودداری نمایند.

بلایی که نوشیدن آب هنگام غذا خوردن بر سرمان می آورد

به گزارش خبرنگاران، خدیجه رحمانی متخصص تغذیه با اشاره به عوارض نوشیدن آب همراه غذا اظهار کرد: یکی از اصولی که باید در تغذیه و وعده های غذایی رعایت گردد این است که نباید همراه غذا آب نوشید و حداکثر مصرف آب در وعده های غذایی، یک لیوان است.

او اضافه کرد: اگر وعده های غذایی ناهار و شام از مایعات باشد مانند سوپ، آش، شیر برنج و عدسی دیگر احتیاج نیست که همراه غذا آب مصرف گردد. زمانی که همراه با غذا آب مصرف می گردد باعث پر شدن بخشی از حجم معده می گردد؛ بنابراین برای کسانی که دارای سوء تغذیه هستند و البته سالمندان خطرناک بوده و توصیه نمی گردد.

رحمانی اعلام کرد: اگر بخشی از حجم معده اشغال گردد دریافت غذا کاهش پیدا می نماید و در هضم غذا نیز مشکل ایجاد شده و باعث رقیق شدن شیره های گوارشی می گردد، اما در مواقع ضروری از مایعاتی مانند دوغ در وعده ناهار و شام و از شیر در وعده صبحانه استفاده گردد.

او ادامه داد: مصرف آب بعد و قبل از غذا نیز توصیه نمی گردد، زیرا همچنان خطرات خود را به همراه دارد. کسانی که دارای افزایش وزن بوده و در حال کم کردن وزن و کالری کمتری دریافت نمایند و گرسنگی واقعی را از گرسنگی کاذب تشکیل دهند توصیه می گردد نه بعد از غذا بلکه قبل از غذایی یک الی دو لیوان آب بنوشند.

متخصص تغذیه در سرانجام توضیح داد: نوشیدن آب همراه غذا به خصوص برای افرادی که دچار سوء هاضمه هستند باید از این کار خودداری نمایند، بعلاوه در بچه هایی که دچار سوء تغذیه و وزن کم هستند و یا در سالمندان نوشیدن آب توصیه نمی گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 خرداد 1402 بروزرسانی: 30 خرداد 1402 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1437

به "بلایی که نوشیدن آب هنگام غذا خوردن بر سرمان می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلایی که نوشیدن آب هنگام غذا خوردن بر سرمان می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید