خبرنگاران هشدار تهیه کننده مست عشق در مورد انجام اقدامی بدون تایید کارگردان

به گزارش گیلاسفا، تهران- خبرنگاران- تهیه کننده فیلم سینمایی مست عشق به کارگردانی حسن فتحی هشدار داد: اختلاف حقوقی متضمن اعمال خلاف قانون و قرارداد و مسلمات حقوقی و حرفه ای و اخلاقی نبوده و هرگونه اقدام بدون تایید کارگردان محترم و شریک اصلی پروژه تبعات سنگینی خواهد داشت.

خبرنگاران هشدار تهیه کننده مست عشق در مورد انجام اقدامی بدون تایید کارگردان

اخباری در روزهای گذشته در مورد پروژه مست عشق به کارگردانی حسن فتحی، ابتدا در فضای مجازی و سپس در رسانه های رسمی منتشر شد که واکنش کارگردان و تهیه کننده ایرانی را در پی داشت.

حسن فتحیدر واکنش به خبر نمایش این فیلم دیروز (پنجشنبه، اول آبان) گفت: این خبر به هیچ وجه صحت ندارد زیرا حدود 8 سکانس از سکانس های مهم این فیلم هنوز فیلمبرداری نشده است. پس از انتشار این خبر، مهران برومند، تهیه کننده ایرانی با انتشار بیانیه ای، ضمن قدردانی از زحمات گروه ایرانی و ترک، توضیحاتی درباره فرایند فیلمبرداری این اثر ارائه و تاکید کرد هرگونه اختلاف حقوقی نباید باعث شود مرتکب عمل غیر حرفه ای دیگری چون گروگانگیری تصاویر و توقف بخش تدوین و تدوین بدون نظارت و نظر کارگردان و نمیاش اثر شویم.

وی در این بیانیه نوشته است: با توجه به حاشیه های به وجود آمده درمورد پروژه مست عشق موارد زیر را به عنوان تهیه کننده اثر جهت آگاهی افکار عمومی متذکر می شوم: پروژه سینمایی مست عشق حاصل تلاش و هنرمندی گروهی از بهترین هنرمندان دو کشور ایران و ترکیه از نویسنده و کارگردان گرفته تا بازیگران و عوامل هنری و تکنیکی است که علاوه بر وظایف حرفه ای بخشی از روح وجان خود را درگیر پروژه کرده اند و در نتیجه حاصل این زحمات خلق یک اثر فاخر و تصاویری درخشان به گواه همه کسانی است که مقداری از راش های اثر را دیده اند. من به عنوان تهیه کننده از عملکرد همه این عزیزان به خصوص کارگردان و نویسنده محترم اثر که حدود دوسال پا به پای گروه تهیه و سرمایه گذار در متن کار بوده اند با تمام وجود دفاع کرده و سپاسگزار و قدردان زحماتشان هستم.

دوم) اثری در ابعاد پروژه مست عشق با توجه به بزرگی و جایگاه رفیع حضرت مولانا به طور طبیعی حساسیت و وسواس بیشتری نسبت به پروژه ای معمول می طلبد؛ کما اینکه دیگر آثار تاریخی در حوزه سینما در هر کجای جهان آثاری پرهزینه بوده ومدت فیلمبرداری طولانی تر و گاهی حتی تا یک سال را می طلبد و بر همین اساس میزان فیلمبرداری سه ماه (12هفته) برای این اثر کاملا قابل دفاع بوده و نشان از مهارت و تعهد کارگردان اثر به برقراری تعادل بین کیفیت و دغدغه های سرمایه گذار برای بالا نرفتن هزینه ها است.

سوم) متأسفانه مراحل پایانی پروژه در بخش حقوقی و میزان سهام به اختلافاتی خورده و پیگیری در همه ابعاد و مذاکرات برای حل و فصل این اختلافات در جریان است. اختلافاتی که به جهت طول کشیدن 4 هفته ای فیلمبرداری و 2 هفته ای پیش تولید باعث تغییراتی در قرارداد بازیگران و لوکیشن ها و دکورهای شهرک سینمایی و در نتیجه بالا رفتن هزینه ها شده و متهم کردن و مقصر جلوه دادن یک طرفه این مسائل که از بدیهیات حرفه ماست غیر منصفانه و غیر حرفه ای است.

بدیهی است بروز هرگونه اختلاف حقوقی این حق را به هیچکس نخواهد داد که دست به کار غیر حرفه ای دیگری چون به گروگان دریافت تصاویر و توقف بخش تدوین و از آن بدتر اقدام به تدوین اثر بدون نظارت و نظر کارگردان بزند. برهمین اساس ضمن محترم شمردن اصل اختلاف و دعوت سرمایه گذار و شریک محترم ترک به پیگیری اختلافات از طریق مذاکره یا راههای قانونی، نسبت به هرگونه تصمیم و پیشبرد پروژه در هر بخشی از مراحل فنی هشدار داده و متذکر می شوم اختلاف حقوقی متضمن اعمال خلاف قانون و قرارداد و مسلمات حقوقی و حرفه ای و اخلاقی نبوده و هرگونه اقدام بدون تایید کارگردان محترم و شریک اصلی پروژه تبعات سنگینی خواهد داشت.

وی افزوده: بنده به عنوان تهیه کننده به مدت بیش از یکسال دور از وطن و خانواده در ترکیه به نمایندگی از طرف گروه ایرانی شامل سرمایه گذار، نویسنده و کارگردان ایستاده ام و شاهد پیگیری و حتی اعتراضات به حق کارگردان اثر و اصرار ایشان برای حضور در ترکیه برای نظارت بر امر تدوین بوده ام که متأسفانه به دلیل بسته بودن مرزها همچنین گرو بودن راش ها نزد شریک محترم ترک، قادر به تأمین خواست کارگردان محترم اثر نشدیم و لذا اتهام عدم حضور و عدم پیگیری اثر توسط ایشان دور از انصاف و ظلم در حق ایشان است و به شدت تکذیب می شود .

شهاب حسینی، پارسا پیروزفر، ابراهیم چلیکول، هانده ارچل، سلما ارگچ، بنسو سورال، بوران کوزوم و حسام منظور بازیگران مست عشق هستند. تهیه کننده فیلم مهران برومند است، فیلمنامه آن را حسن فتحی و فرهاد توحیدی نوشته اند.

این فیلم محصول مشترک سینمای ایران و ترکیه است و سرمایه گذاران آن شرکت سیماریا (simarya film production) و شرکت ای. ان. جی (ENG yepim medya) هستند. داستان فیلم همزمان با دوران زندگی مولانا (شاعر عارف ایرانی قرن ششم) و شمس تبریزی (مراد او) اتفاق می افتد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 267

به "خبرنگاران هشدار تهیه کننده مست عشق در مورد انجام اقدامی بدون تایید کارگردان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشدار تهیه کننده مست عشق در مورد انجام اقدامی بدون تایید کارگردان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید