خوراکی هایی که بمب انرژی هستند

به گزارش گیلاسفا، یک متخصص تغذیه به معرفی برخی موادغذایی پر انرژی پرداخت و گفت: برخی موادغذایی می توانند میزان انرژی بیشتری به بدن برسانند.

خوراکی هایی که بمب انرژی هستند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، بسکمک از افراد به دنبال افزایش میزان انرژی بدنی شان هستند تا در طول روز بتوانند به کار های خود بهتر رسیدگی کنند و به عبارت عامیانه به دنبال شناخت خوراکی های انرژی زا هستند.

آنچه امروزه بیشتر میان نوجوانان و البته جوانان به عنوان راه های افزایش انرژی باب شده است و آن ها را به سمت و سوی مصرف نوشابه های انرژی زا و مواردی از این دست سوق می دهد، عوارض و پیامد های ناخوشایندی را برای سلامتی آن ها به دنبال دارد.

به عقیده متخصصان و پزشکان حوزه علم تغذیه هیچ گاه نمی توان با مصرف یک یا چند ماده محدود غذایی انرژی مورد نیاز بدن را به همراه سلامتی آن تامین کرد.

تامین انرژی بدن و حفظ سلامت جسمی مستلزم داشتن رژیم غذایی سالم و استفاده از همه گروه های غذایی در برنامه غذایی روزانه است.

سبزیجات، میوه جات و سایر مواد غذایی حاوی ویتامین و پروتئین به زور طبیعی براز همه افراد مورد نیاز و ضروری است و نباید از رژیم غذایی آن ها حذف شود.

ضرورت استفاده از سایر گروه های غذایی در رژیم روزانه

افراد برای حفظ سلامت و شادابی جسمی و روحی خود باید رژیم غذایی سالم و البته کم حجمی که کالری بیشتری را به بدن آن ها برساند انتخاب و مورد استفاده قرار بدهند.

محمدتقی انوشه متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: همه مواد غذایی دارای انرژی و کالری هستند و بعد از مصرف در بدن فرد انرژی آزاد می کنند.

او اضافه کرد: خاصیت برخی از مواد غذایی نسبت به بقیه بیشتر است و نوع کالری آن ها در مقایسه با دیگر غذا ها مطلوب تر و مفیدتر است.

این پزشک متخصص تغذیه و رژیم درمانی اظهار داشت: افراد با ذائقه های مختلف می توانند در رژیم غذایی روزانه خود از انواع مغز ها بیشتر استفاده کنند و به این شکل در طول روز انرژی بیشتری خواهند داشت.

انوشه همچنین یادآور شد: مصرف انواع مغز ها که در گروه آجیل از آن ها نام برده می شود مثل مغز بادام، گردو، فندق، پسته و سایر مغز های این چنینی می تواند در طول روز انرژی بیشتری را به بخش های مختلف بدن افراد برساند.

او اضافه کرد: به همان اندازه که نوع انتخاب غذایی اهمیت دارد، زمان مصرف و استفاده آن ها نیز دارای اهمیت است و حجم انرژی بدن نیز با توجه به زمان دریافت مواد غذایی مورد نیاز آن کم یا زیاد خواهد شد.

معجزه انرژی بخشی ادویه های مختلف

انوشه در ادامه تاکید کرد: مصرف انواع ادویه ها در تهیه و آماده کردن غذا های مختلف، مثل زردچوبه، دارچین، زنجبیل و سایر ادویه ها به آزادسازی انرژی بیشتر در بدن فرد کمک می کنند و در نتیجه افزایش انرژی بیشتری را برای فرد مصرف کننده به دنبال خواهند داشت و در متابولیسم بدن او اثر مثبت دارد.

این پزشک متخصص تغذیه و رژیم درمانی اضافه کرد: استفاده از مواد غذایی فوق که برای دریافت انرژی بیشتر به آن ها اشاره شد، مستلزم دانستن طبع بدن هر فرد و گنجاندن آن مواد در رژیم غذایی روزانه است.

انوشه اظهار داشت: افراد باید بدانند که مواد غذایی مفید و مغزی را با توجه به سلامت آن ها و میزان کالری انتخاب کنند و هر چقدر این مواد غذایی در حجم کمتر و کالری بالاتری باشد، مفیدتر خواهد بود.

این پزشک متخصص تغذیه یادآور شد: استفاده از آب در رژیم غذایی روزانه اگر چه در ظاهر انرژی و کالری خاصی برای بدن به همراه ندارد، اما به ماندگاری بیشتر انرژی مواد غذایی کمک می کند.

انرژی خود را با خوردن شکلات تلخ چند برابر کنید

این پزشک متخصص تغذیه و رژیم درمانی شرح داد: انتخاب صحیح و درست در مصرف مواد غذایی در نتیجه به افزایش شادابی و تامین سلامت فرد منتهی می شود و افراد باید مواد غذایی ناسالم را از رژیم غذایی خود حذف کنند.

انوشه اضافه کرد: هر 100 گرم مغز گردو بین 600 تا 630 تا 650 کالری و 100 گرم مغز پسته 500 تا 580 کالری در خود دارد و استفاده از چنین موادی در رژیم غذایی به افزایش میزان انرژی دریافتی منجر خواهد شد.

او تاکید کرد: تکیه افراد به مصرف یک یا چند ماده غذایی تعیین و پرهیز از استفاده از سایر مواد غذایی عادت درستی نیست و به ضعف بدنی افرادی با این رژیم غذایی منجر خواهد شد.

این پزشک متخصص تغذیه و رژیم درمانی یادآور شد: استفاده از غذا های طبیعی و سالمی که در منزل تهیه می شود و جایگزینی آن ها با غذا های فرآوری و نیمه آماده که به صورت کنسروی تولید و به فروش می رسند، انرژی بیشتر و سالمتری را برای فرد مصرف کننده تامین می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 245

به "خوراکی هایی که بمب انرژی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوراکی هایی که بمب انرژی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید