رندر آینده نگرانه کامیون خودران بوگاتی منتشر شد

به گزارش گیلاسفا، دنیای خودران ها هر روز در حال توسعه است و شرکت های بیشتری علاقه مند به چنین طرح هایی به ویژه در زمینه حمل بار هستند. اکنون یک طراح خودروهای مفهومی رندر تازه ای از کامیون خودران بوگاتی منتشر نموده است.

رندر آینده نگرانه کامیون خودران بوگاتی منتشر شد

به نظر می رسد که یکی از بخش های تحت تأثیر در آینده خودروهای خودران، بخش حمل ونقل و باربری باشد و این جایی است که پرتیوش دواداس (Prathyush Devadas) طراح خودروهای مفهومی از ووهان چین آینده ای کاملا غیرمنتظره را برای آن متصور است. آینده ای که حتی خودروسازهایی مانند بوگاتی هم تمایل به ورود به آن را دارند.

  • کامیون های الکتریکی سلطان جاده ها می شوند

با توجه به اینکه بوگاتی هنوز در جهت فراوری وسایل باری گام نگذاشته است، شاید رندر طرح مفهومی هایپرتراک این خودروساز تنها یک رویا به نظر برسد اما با این وجود هنوز هم یک طرح شاخص محسوب می گردد زیرا امروزه هم از کامیون های باری خودران استفاده می گردد.

اما این طرح مفهومی یک خودروی معمولی نیست این یک کامیون خودران با محور سه گانه عقب است که هدف آن حمل بارهای عظیم است. نوع بارهایی که این وسیله می تواند حمل کند هنوز تعیین نیست اما این مانعی برای جذابیت بصری آن به حساب نمی آید.

به نظر می رسد که کابین اصلی با بخش بار به صورت یکپارچه ساخته شده است. با توجه به اینکه این یک کامیون خودران است احتمالا در آن دیگر جایی برای حضور انسان وجود ندارد و می توان حدس زد که تنها واحد هوش مصنوعی یا باتری ها در کابین اصلی جای بگیرند که اطراف آن هم با فضای خالی و ورودی های عظیم هوا دیده می گردد.

اگر این خودرو برقی باشد، وجود چنین اجزایی بسیار ضروری خواهد بود. اما برای تأمین انرژی چنین وسیله نقلیه عظیمی به نیروی زیادی احتیاج است بنابراین احتمالا باتری ها در بخش سیاه میان محور جلو و عقب پنهان شده اند. هرچند با طرح هایی مانند باتری های سازه ای که تسلا به دنبال آن است، شاید سازه این خودرو باتری ها را هم دربر بگیرد.

بخش بار (Trailer) هم بسیار زیبا طراحی شده است. به جای اینکه همه چیز مانند تریلی های کامیون های کلاسیک، مربع با گوشه های تیز باشد، در اینجا لبه های گرد و خطوط منحنی طولانی پیدا می کنیم که به آن ظاهری بیشتر شبیه به نفتکش هم می دهد. در عقب تریلی هم دریچه ای قرار گرفته است که امکان بارگیری و تخلیه بار را فراهم می نماید.

با توجه به اینکه این طرح مفهومی یک وسیله نقلیه خودران را به نمایش می گذارد، برای عملکرد ایمن به مجموعه ای از حسگرها و سیستم ها احتیاج دارد. رادار، سنسورهای حرکتی و GPS تنها بخشی از چیزهایی هستند که معمولا در این گونه وسایل نقلیه یافت می شوند. اما در رندر کامیون خودران بوگاتی هیچ نشانه ای درباره محل قرارگیری دوربین ها یا حسگرها دیده نمی گردد.

اگر از گذشته به چنین طرح هایی توجه می شد، شاید امروز دنیا حمل بار کاملا متفاوت می شد. اگرچه حرکت بوگاتی به سمت این نوع کامیون ها خیلی متصور نیست اما پیش از این در کامیون 18 چرخ تسلا هم طرحی آینده نگرانه برای کامیون های الکتریکی ارائه شده بود. بنابراین شاید طرح کامیون بوگاتی بیش از چیزی باشد که فقط توسط یک طراح خودروهای مفهومی درنظر گرفته شده است.

عکس ها: طرح مفهومی تریلی خودران بوگاتی

Credit: Prathyush Devadas

منبع: Auto Evolution

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 318

به "رندر آینده نگرانه کامیون خودران بوگاتی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رندر آینده نگرانه کامیون خودران بوگاتی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید