سفر دختران هندی، 90 روز دور دنیا با هواپیمای شخصی

به گزارش مجله گیلاسفا، دو دختر هندی قرار است که دور دنیا را در 92 روز با هواپیمای شخصی خود طی کنند.

سفر دختران هندی، 90 روز دور دنیا با هواپیمای شخصی

دو دختر 22 و 23 ساله هندی به نام های کیتر میسکویتا (Keithair Misquitta) و آروهی پاندیت (Aarohi Pandit) با هواپیمای شخصی بسیار کوچک خود می خواهند دور دنیا را در 90 روز طی کنند. آنها قرار است 40٬000 کیلومتر را با این هواپیما طی کنند و در این سفر باید از اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام عبور کنند. در صورت موفقیت آمیز بودن این سفر، آن ها از 23 کشور خواهند گذشت.

این دو خلبان، 4 سال است که با هم دوست هستند. آن ها در باشگاه پرواز بمبئی آموزش دیده اند. خلبان پاندیت می گوید:

هنگامی که ما برای سفر به بمبئی رفتیم، تصمیم گرفتیم با هم به عنوان یک تیم کار کنیم. ما نمی خواهیم این سفر را نیز به تنهایی انجام دهیم.

نام هواپیمای آن ها ماهی (Mahi) است. ماهی یک هواپیمای بسیار سبک است که از طریق اسلوونی ساخته شده است. Mahi دارای توانی برابر 80 اسب بخار است و می تواند 215 کیلومتر در ساعت پرواز کند. این هواپیما نمی تواند بیشتر از چهار ساعت پرواز کند و هر روز در حین سفر با این هواپیما، باید فرود و توقف زیادی انجام شود.

در این سفر قبل از اینکه آن ها را از طریق آتن از ایسلند و گرینلند عبور کنند، از ایران، ترکیه، اسلوونی، اتریش و انگلیس عبور خواهند کرد. آن ها سپس در آسمان کانادا و آمریکا پرواز می کنند تا از طریق آب های منجمد تنگه برینگ به روسیه برسند.

این هواپیما دیروز وارد فضای کشور شد و از شش فرودگاه چابهار، بندر عباس، رفسنجان، پیام شهرکرد و تبریز برای سوخت گیری استفاده کرده و در نهایت از مرز ترکیه خارج خواهد شد.

با انجام این سفر، آن ها می خواهند اولین زنانی باشند که دور دنیا را با یک هواپیمای بسیار کوچک سفر کرده اند.

منبع: کجارو / ndtv.com
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1168

به "سفر دختران هندی، 90 روز دور دنیا با هواپیمای شخصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر دختران هندی، 90 روز دور دنیا با هواپیمای شخصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید