شایع ترین نشانه سکته قلبی

به گزارش مجله گیلاسفا، تهران (پانا) - درد در قفسه سینه همیشه نشانه بروز حمله قلبی نیست و می تواند به علت ابتلا به سایر بیماری ها بروز کند.

شایع ترین نشانه سکته قلبی

به گزارش خبرنگاران، بِست لایف آنلاین نوشت: بیماری های قلبی و در راس آن ها حمله قلبی، کشنده ترین بیماری ها در دنیا محسوب می شوند؛ به طوری که سالانه نزدیک به 10 میلیون نفر به علت این بیماری ها جان خود را از دست می دهند.

بر اساس اعلام مقامات بهداشتی آمریکا، سالانه در این کشور بیش از 800 هزار نفر دچار حمله قلبی می شوند.

بسیاری از افراد درد در قفسه سینه را مهمترین نشانه حمله قلبی می دانند. این در حالی است که طیف گسترده ای از بیماری ها می توانند باعث بروز درد قفسه سینه شوند.

یک مطالعه در سال 2016 در آمریکا نشان داد تنها 6 درصد افرادی که با علامت درد قفسه سینه به بیمارستان مراجعه نموده اند، دچار حمله قلبی شده بودند.

سایر این افراد از بیماری هایی مانند رفلاکس معده (بازگشت اسید معده به مری)، مسائل گوارشی، بیماری های ریوی، استرس، اضطراب و دیگر بیماری های مشابه رنج می بردند و درد در قفسه سینه را به اشتباه حمله قلبی تشخیص داده بودند.

به طور معمول اگر درد قفسه سینه پس از انجام فعالیت های ورزشی تسکین یابد، این درد بیشتر مربوط به رفلاکس معده یا سایر بیماری های گوارشی است و ارتباطی به حمله قلبی ندارد.

در رفلاکس معده فرد از سوزش قفسه سینه و یا ترش شدن گلو شکایت دارد. در این موارد مصرف دارو های آنتی اسید می تواند به بهبود حال بیمار یاری کند.

از دیگر مواردی که غالبا با حمله قلبی اشتباه گرفته می شوند، بروز درد شدید و ناگهانی در یک بخش سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی به طور گسترده تمامی سینه و پشت را درگیر نموده و می تواند به گردن و بازو توسعه یابد. با این حال، درد در یک ناحیه از سینه می تواند به علت بیماری های ریوی بروز کند؛ به ویژه اگر در ناحیه سمت راست سینه باشد.

پلوریت (ذات الجنب) یکی از بیماری های رایج ریه است که با بروز درد شدید در یک طرف سینه خود را نشان می دهد. در این بیماری لایه هایی که بافت ریه را از سینه جدا می نمایند، دچار التهاب شده و فرد احساس درد شدید می نماید.

در نهایت متخصصان تاکید دارند فارغ از شدت درد قفسه سینه، اگر شاهد آن هستید که این درد به سرعت از بین می رود یا از شدت آن کاسته می گردد، نمی توان آن را به حمله قلبی مرتبط کرد. مسائل مربوط به دنده ها و نیز عضلات سینه می توانند علت بروز این درد باشند. با این حال، مراجعه به پزشک برترین راه حل برای اطمینان از علت بروز درد در قفسه سینه است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 خرداد 1401 بروزرسانی: 17 خرداد 1401 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1235

به "شایع ترین نشانه سکته قلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایع ترین نشانه سکته قلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید