لزوم آماده باش شرکت پست

به گزارش مجله گیلاسفا، تهران (پانا) - به گفته رییس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با توجه به حجم استقبالی که از نمایشگاه مجازی کتاب پیش بینی می شود شرکت پست باید آمادگی حجم بالای این نمایشگاه را داشته باشد تا در روزهای شلوغی کار و حجم بالای سفارش کتاب ها بهترین و مناسب ترین خدمات را به مردم ارائه کند.

لزوم آماده باش شرکت پست

به گزارش ایسنا، هومان حسن پور، رییس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در گفت وگو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران با اشاره به برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران گفت: یکی از بزرگترین و ماندنی ترین کارهایی که شرکت پست جمهوری اسلامی ایران در حوزه فرهنگ انجام می دهد مسوولیت دریافت کتاب ها از ناشران و تحویل دادن آن به مخاطبان در نمایشگاه مجازی کتاب تهران است.

او افزود: خشنود هستیم که در این زمینه مدیرعامل محترم پست قول داده است کتاب ها را طی مدت سه تا شش روز به دست مردم برسانند و امیدوارم این موضوع به درستی محقق شود و ما شاهد خدمات رسانی مناسب به مردم باشیم.

حسن پور با بیان این که در این زمینه چند نکته اهمیت دارد که می تواند در کیفیت کار موثر باشد، خاطرنشان کرد: نخست این که اگرچه کتاب نسبت به خیلی از کالاهای دیگر از قوام بیشتری برخوردار است اما شیوه حمل و نقل آن اهمیت زیادی دارد تا سالم به دست مخاطب برسد و این یک مطالبه جدی است. از سوی دیگر زمان ارسال کتاب ها نیز اهمیت دارد و ضروری است که کتاب ها در زمان مناسب و وعده داده شده به دست مخاطبان برسد و این موضوع برای شرکت پست یک موقعیت طلایی همچنین یک تهدید است زیرا مسوولیت بزرگی بر دوش آن ها می گذارد و حسن انجام کار این عناصر در مطلوبیت کار تاثیر زیادی دارد.

حسن پور با بیان این که اجرای درست و صحیح هر یک از این موارد می تواند تبلیغات بسیار خوبی برای شرکت پست باشد، گفت: با توجه به حجم استقبالی که از این نمایشگاه پیش بینی شده است شرکت پست باید این آمادگی را داشته باشد که در روزهای شلوغی کار و حجم بالای سفارش کتاب ها در این نمایشگاه بهترین و مناسب ترین خدمات را به مردم ارائه کند.

او با طرح این موضوع که توقع ناشران و مردم این نیست که نمایشگاه مجازی کتاب جایگزین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران باشد، ادامه داد: امکان دارد این نمایشگاه حجم زیادی مخاطب داشته باشد و مطالبه آن ها نیز مشخص و جدی است و نتیجه کار می تواند مجموعه ای از تایید و تحسین از طرف مردم برای پست به همراه داشته باشد و برعکس آن نیز می تواند حجم زیادی انتقاد توام با نارضایتی و شکایت به همراه داشته باشد.

به گفته حسن پور، در این زمینه ناشران نیز باید سعی کنند طبق قرارهای خود کتاب های شان را به موقع به ماموران پست تحویل بدهند و در این زمینه نیز باید کار به گونه ای انجام شود تا زمانی که پست می خواهد کتاب ها را جمع آوری کند به دلیل تراکم کار با تاخیر روبه رو نشویم زیرا همه این ها در فرایند کار اخلال ایجاد می کند.

رییس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران همچنین بار دیگر با تاکید بر سخنان مدیرعامل پست درباره تحویل به موقع کتاب ها توضیح داد: میانگین چهار تا پنج روز زمانی که کتاب به دست مخاطب برسد خیلی خوب است و ما همچنان مشتاق و منتظر حسن انجام کار از سوی پست هستیم.

او در بخش دیگر صحبت های خود درباره اختصاص جعبه های ارزان قیمت برای ناشران نیز گفت: امیدواریم با پیش بینی حذف اقدامات افزونی که به قیمت کتاب وارد می شود شاهد بالا رفتن هزینه ها نباشیم و تمام کارها طبق توافقات و صحبت های اجرا شده باشد و شاهد نوعی یک دستی و یکپارچگی در سراسر کشور هنگام اجرای نمایشگاه مجازی کتاب تهران باشیم.

حسن پور درباره تبعات عدم اجرای درست وعده های شرکت پست در ارسال کتاب های نمایشگاه مجازی کتاب توضیح داد: در غیر این صورت با انباشتی از کتاب های گسترده در انبارهای خود روبه رو می شود که به دست مخاطبان نمی رسد.

حسن پور افزود: صرف نظر از مسائل اجرایی که در اولین دوره نمایشگاه مجازی طبیعی است که وجود داشته باشد، در عین حال ما به آینده خوشبین هستیم و پیشاپیش از خانه کتاب و ادبیات ایران برای این که این مسوولیت سنگین را به عهده دریافتد تشکر می کنیم و از آن جایی که نمایشگاه مجازی یک مساله حساس است انتظار داریم همه پای کار بیایند تا شاهد یک کار ملی بزرگ فرهنگی برای کشور باشیم.

نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول تا ششم بهمن ماه برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 613

به "لزوم آماده باش شرکت پست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم آماده باش شرکت پست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید