ماجرای مرموز وام بچه ها زیر پنج سال

به گزارش گیلاسفا، در روزهای اخیر پیامک هایی با محتوای وام یک میلیون تومانی و یا پنج میلیون تومانی برای بچه ها زیر پنج سال به دست بعضی افراد رسیده است که آنالیز ها نشان می دهد این پیامک ها هیچ اعتباری ندارد و اساسا چنین وامی وجود ندارد.

ماجرای مرموز وام بچه ها زیر پنج سال

قرار است منشا این پیغامک ها که ظاهرا به وسیله شرکت ایرانسل ارسال شده، روشن گردد اما تا به امروز خبری در این باره در دست نیست.

در این پیغامک ها درخواست شده که شماره ملی کودک خود را ارسال کنید و وام دریافت نمایید.

احتمال می رود این پیغامک ها برای کسب جزییات اطلاعات مردم در راستای فعالیت های تبلیغاتی باشد.

حتی کار به جایی رسید که عده ای به مراکز بهداشت مراجعه نموده و خواهان ثبت نام برای دریافت وام بودند. معین نیست نقش مراکز بهداشت در این رابطه چه بوده است.

در همین رابطه رسانه ها گفت وگویی با حسین رازیان که مسئول روابط عمومی یکی از دانشگاه علوم پزشکی است، منتشر نموده اند که می گوید این اخبار شایعه است.

به گفته او انتشار این شایعه از صبح یکشنبه باعث مراجعه خانواده ها به مراکز و خانه های بهداشت و ایجاد تجمع در شرایط کرونایی شده است.

او با بیان اینکه پیغامک واریز یک میلیون تومان به حساب والدین دارای فرزند زیر پنج سال کاملا کذب و شایعه است از مردم خواست در شرایط کرونایی از مراجعه غیر ضرور به مراکز درمانی و بهداشتی بپرهیزند.

رازیان تاکید نمود: دولت و وزارت بهداشت هر خدمتی را به وسیله مراجع و رسانه های رسمی و موثق اعلام می نمایند و مردم نیز قبل از پیگیری چنین پیغام هایی باید صحت آن را بسنجند.

منبع: فرارو
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 545

به "ماجرای مرموز وام بچه ها زیر پنج سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای مرموز وام بچه ها زیر پنج سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید