محافظت از مادر و جنین در برابر امواج الکترومغناطیس با محصول ایرانی

به گزارش مجله گیلاسفا، به منظور حفظ سلامتی مادر و جنین یکی از شرکت های فناور با استفاده از پارچه محافظ در برابر امواج الکترومغناطیس حاوی نانوذرات، شکم بندهای بارداری را به بازار عرضه کردده است.

محافظت از مادر و جنین در برابر امواج الکترومغناطیس با محصول ایرانی

به گزارش خبرنگاران، تابش امواج در سطوح منتشرشده از طریق گوشی همراه و وای فای (Wi-Fi) دارای اثرات زیستی مضری است، به گونه ای که نتایج مطالعات نشان می دهد که این امواج در رشد سلول ها، تکثیر DNA و عملکرد سلول های مغز اثرات منفی خواهند گذاشت. به همین دلیل، متخصصان سلامت بر این باورند که در دوران کودکی و حاملگی که رشد سلول ها سریع و پیچیده است، انسان بیشتر در معرض خطر این امواج قرار گرفته است.

طبق برخی بررسی های اجرا شده، مادر هر چه بیشتر از گوشی همراه استفاده کند، کودک بعد از زایمان از مسائل رفتاری بیشتری رنج خواهد برد. ساز و کار این امر هنوز تعیین نشده است، اما به نظر می رسد که امواج تلفن همراه می تواند بر ترشح منظم هورمون ها اثر گذاشته و در ادامه بر رشد متابولیسم بدن و مغز تأثیر بگذارد.

از این رو یکی از شرکت های فناور شکم بند بارداری حاوی نانوذرات را تولید کرده است که دارای خاصیت محافظت در برابر امواج الکترومغناطیسی است. با توجه به آسیب پذیر بودن مادران باردار و جنین آنها و در راستای حفظ سلامت آنها با بهره گیری از منسوجات پیشرفته مبتنی بر فناوری نانو، این شکم بند تولید شده است.

این شکم بندهای محافظ علاوه بر حفاظت و جذب امواج و حفظ سلامت جنین، در جلوگیری از افتادگی شکم و همچنین کاهش کمردردهای شایع دوران بارداری کاربرد دارد.

یکی از مزیت های این شکم بند ضدامواج ایرانی در مقایسه با محصولات مشابه خارجی در این است که محصول ایرانی فاقد ذرات نقره است و مستقیم با بدن تماس ندارد؛ همچنین شکم بندهای ایرانی امواج الکترومغناطیس را دفع و منعکس می کنند؛ درحالی که مکانیسم حفاظتی محصولات مشابه خارجی جذب امواج الکترومغناطیس است که این موضوع موجب ایجاد گرما در شکم بند می شود.

به نقل از ستاد نانو، پارچه های ضدامواج الکترومغناطیس تا به امروز علاوه بر اخذ تأییدیه از وزارت بهداشت و درمان، پیروز به کسب دو مدال طلا از جشنواره بین المللی اختراعات، گواهی مدال از سازمان مالکیت فکری و معنوی ملل متحد و کسب کاپ و دیپلم افتخار از دانشگاه رومانی شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 911

به "محافظت از مادر و جنین در برابر امواج الکترومغناطیس با محصول ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محافظت از مادر و جنین در برابر امواج الکترومغناطیس با محصول ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید