مدیریت مصرف گاز و برق بدون مساعدت مردم میسر نیست

به گزارش گیلاسفا، وزیر کشور گفت: آنچه معین است باید همه کوشش کنیم مصرف را در کوتاه مدت کاهش دهیم. مصرف خانگی (گاز و برق) رقم بسیار بزرگی به خود اختصاص داده و ضروری است مصرف آن کنترل و مدیریت گردد، این هم بدون همکاری و مساعدت مردم میسر نیست.

مدیریت مصرف گاز و برق بدون مساعدت مردم میسر نیست

به گزارش شانا، عبدالرضا رحمانی فضلی، امروز (یکشنبه، 14 دی ماه) در نشست مدیریت مصرف سوخت زمستانی که وزرای نفت و نیرو نیز حضور داشتند، با بیان اینکه شرایط اجتماعی ما شرایط بسیار خاصی است و از نظر مالی و کرونا، تهدیدها و فشارهای زیادی به مردم وارد می گردد، اضافه نمود: سه مسئله در زمستان می تواند به این اضافه گردد. یکی آلودگی هواست که مردم به ویژه در کلانشهرها نگران آن هستند. شاخص ها بالاست و این شاخص ها موجب بیماری و اضطراب می گردد و نگرانی های زیادی برای مردم به وجود می آورد.

وزیر کشور توضیح داد: مسئله دیگر، موضوع خاموشی برق است که در چند استان به شکل موردی خاموشی برق داشتیم. اگر ملاحظه نگردد خاموشی ها احتمالاً افزایش می یابد. خود این خاموشی نگرانی های زیادی برای مردم به وجود می آورد. مسئله دیگر هم کسری سوخت است. هم اکنون سقف فراوری گاز و گازوئیل و نفت کوره تعیین است. وقتی مصرف بیشتر می گردد با کاهش روبرو می شویم. این نشست برای این موضوع برگزار گردید تا راه چاره های کوتاه مدت پیدا و آن را برطرف کنیم.

وی تأکید کرد: آنچه تعیین است باید همه کوشش کنیم مصرف را در کوتاه مدت کاهش دهیم. مصرف خانگی رقم بسیار بزرگی به خود اختصاص داده و ضروری است مصرف خانگی کنترل و مدیریت گردد و این هم بدون مساعدت مردم میسر نخواهد بود.

وزیر کشور گفت: در کاهش مصرف به دنبال زندگی سخت مردم نیستیم، اما مصرف بهینه ضرورت دارد؛ به گونه ای که در منزل خود آرامش داشته باشند و مصرف به گونه ای نباشد که در شرایط خاص مجبور باشیم بعضی مصارف را قطع کنیم، یا اینکه به صورت طبیعی به قطع منجر گردد.

رحمانی فضلی عنوان نمود: درباره مصرف سوخت مازوت در شرایط بسیار خاص هستیم، به گونه ای نباشد که ما با مسائل بیشتری روبرو شویم. استانداران در استان ها اولویت های شهرستان های خود را درباره آلودگی هوا برنامه ریزی نمایند؛ هر استان متناسب با شرایط و مقتضیات داخلی روش های متفاوتی را می تواند اعمال کند، البته باید وزارت نفت، نیرو و محیط زیست برنامه های خود را ابلاغ نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 558

به "مدیریت مصرف گاز و برق بدون مساعدت مردم میسر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت مصرف گاز و برق بدون مساعدت مردم میسر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید