نحوه استفاده از نمک، جلادهنده و قرص در ظرفشویی

به گزارش مجله گیلاسفا، امروزه ماشین ظرفشویی در بسیاری از خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه قابلیت شستشوی انواع ظروف را به صورت کاملا تمیز و بی نقص دارد. اما برای محقق شدن این امر احتیاج است تا از مواد شوینده مناسب و باکیفیت برای شستشوی ظروف استفاده گردد. به همین دلیل اصلی ترین سوالی که برای کاربران به هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی مطرح می گردد، این است که نحوه استفاده نمک، جلادهنده و قرص در ظرفشویی به چه صورت است. اینکه به چه میزان باید از مواد شوینده در ماشین ظرفشویی استفاده نمود، یکی از دغدغه های مهم بسیاری از مصرف کنندگان این دستگاه می باشد.

نحوه استفاده از نمک، جلادهنده و قرص در ظرفشویی

اگر ظرفشویی بوش دارید، پیشنهاد میکنم به مطالعه مقاله دفترچه آموزش فارسی راهنمای استفاده از ظرفشویی بوش بپردازید تا به راحتی از این محصول در منزل خود استفاده نمایید.

نحوه استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی

طریقه استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی یکی از نکاتی است که دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. به طور کلی می توان گفت استفاده از نمک مناسب در افزایش کیفیت شستشوی ظروف نقش بسیاری مهمی را ایفا می کند. برای استفاده از نمک درون ماشین ظرفشویی نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • در انواع مدل های ماشین ظرفشویی برای ریختن نمک درون دستگه یک بخش مخصوص بر روی کف ظرفشویی در نظر گرفته شده است.
  • برای ریختن نمک ابتدا درب این قسمت را باز کرده و یپی با استفاده قیف، نمک را درون مخزن مورد نظر بریزید. استفاده از قیف مانع از پخش شدن نمک بر روی نواحی اطراف دستگاه می گردد.
  • برای بار اول باید دو لیوان نمک را به همراه دو لیتر آب درون مخزن دستگاه بریزید. در دفعات بعدی می توانید یک کیلوگرم نمک را به مخزن اضافه نمایید و دیگر نیازی به آب نخواهد بود.

اگر ماشین ظرفشویی سامسونگ دارید و میخواهید از نمک، جلادهنده و یا قرص به صورت اصولی و طبق نکات مهم در سایت آی پی امداد از این محصول استفاده نمایید، بهتر است وارد صفحه دفترچه آموزش راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی سامسونگ شوید تا اطلاعات خود را در ارتباط با نحوه نگهداری این محصول کامل نمایید.

نحوه استفاده از نمک در ظرفشویی

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

یکی از برترین مواد شوینده برای شستشوی کامل ظروف در ماشین ظرفشویی، قرص ها می باشند. این قرص ها علاوه بر شستشوی ظروف می توانند محفظه داخلی ظرفشویی را نیز به راحتی پاکسازی کنند. برای استفاده از قرص در ظرفشویی باید مطابق با مراحل زیر عمل کنید:

  • پیش از قرار دادن قرص درون ظرفشویی حتما اطمینان حاصل کنید که ظروف مورد نظر قابلیت شستشو با این ماده شوینده را داشته باشند تا کدر نشوند.
  • ابتدا قرص را از بسته بندی خارج نمایید. هنگام خارج نمودن قرص حتما دقت داشته باشید که دستتان کاملا خشک باشد. برای هر بار شستشوی کامل ظروف در ظرفشویی می توانید از نصف یا یک قرص کلاسیک استفاده نمایید.
  • در این مرحله قرص را درون محفظه تعیین شده بر روی ظرفشویی به عنوان جاقرصی قرار دهید. این محفظه را می توانید در قسمت بالایی دستگاه خود به راحتی پیدا کنید. در صورتی که نتوانستید محفظه جاقرصی را بر روی ظرفشویی خود پیدا کنید، می توانید از دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی یاری بگیرید.
  • پس از قرار دادن قرص در محفظه مور نظر، درب آن را ببندید. دقت داشته باشید که در صورت بسته نشدن صحیح درب محفظه جاقرصی، قرص به طور کامل در دستگاه استفاده نشده و در نتیجه کفی ایجاد نخواهد شد.
  • دستگاه را روشن کرده و بر روی حالت شستشو با قرص ظرفشویی قرار دهید. در این حالت دمای مناسب برای شستشو بین 125 الی 140 درجه می باشد.

نحوه استفاده از جلادهنده در ماشین ظرفشویی

قرص جلادهنده یکی از انواع مواد شوینده ای است که معمولا به قسمت خشک کن در مدت زمان 5 دقیقه انتهای عملیات شستشو در ماشین ظرفشویی اضافه می گردد. این ماده شوینده باعث می گردد که هیچگونه لکه ای بر روی ظروف باقی نمانند.

  • برای جلادهنده یک مخزن مخصوص بر روی درب ماشین ظرفشویی قرار داده شده است. در صورتی که این مخزن از ماده جلادهنده خالی گردد، چراغ دستگاه روشن می گردد که باید مخزن را پر کنید.
  • حتما دقت داشته باشید که از جلادهنده های بی کیفیت و تقلبی استفاده نکنید؛ زیرا در صورت استفاده می تواند موجب زنگ زدن فلزات درون ماشین ظرفشویی گردد.

کاربران گرامی، اگر از ماشین ظرفشویی الجی استفاده مینمایید و طریقه کار با این دستگاه را بلد نیستید، پینهاد آی پی امداد به شما مطالعه مقاله کاربردی و کامل دفترچه راهنمای استفاده از ظرفشویی الجی میباشد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 اسفند 1400 بروزرسانی: 10 اسفند 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1152

به "نحوه استفاده از نمک، جلادهنده و قرص در ظرفشویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه استفاده از نمک، جلادهنده و قرص در ظرفشویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید