ورود سامانه بارشی جدید به کشور و تداوم بارش در بیشتر مناطق

به گزارش مجله گیلاسفا، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی روز آدینه (30 آبان) اطلاع داد و گفت: دمای هوا در بعضی مناطق کشور بین 6 تا 10 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور و تداوم بارش در بیشتر مناطق

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان اظهار کرد: بر اساس آخرین مدل های هواشناسی امروز (28 آبان) در استان های گیلان، مازندران و اردبیل بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: امروز هر بعضی مناطق استان های گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال آذربایجان شرقی، یزد، شرق کرمان، نیمه شرقی هرمزگان، شرق تنگه هرمز و ارتفاعات استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان و زاگرس مرکزی بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

ضیاییان با اشاره به اینکه فردا (29 آبان) در گیلان و مازندران بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت، گفت: در بعضی مناطق شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات استان های قزوین، البرز و تهران نیز بارش پراکنده رخ می دهد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از بعد ازظهر روز آدینه (30 آبان) سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد می گردد، اظهارکرد: از این رو در نیمه جنوبی استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل همچنین در استان های زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، قم، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، شمال خوزستان و ارتفاعات گیلان و مازندران بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد. در ارتفاعات این مناطق نیز بارش برف خواهیم داشت.

به گفته ضیاییان طی روز شنبه (1 آذر) با گسترش فعالیت سامانه بارشی، بارش باران همراه با وزش باد و رعد و برق در غرب، شمال غرب، دامنه های زاگرس مرکزی، جنوب غرب، شمال شرق، شمال و دامنه های جنوبی البرز مرکزی رخ می دهد و در مناطق مستعد غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و البرز مرکزی ریزش تگرگ دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه طی روز یکشنبه (2 آذر) فعالیت این سامانه بارشی در شمال و شمال شرق کشور خواهد بود، گفت: در بعضی مناطق شمال غرب، شرق، دامنه های زاگرس جنوبی و ارتفاعات البرز مرکزی نیز بارش پراکنده خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه دمای هوا از امروز (28 آبان) تا خاتمه هفته در شمال شرق بین 6 تا 10 درجه سانتیگراد کاهش می یابد، اظهار کرد: از این رو دمای بیشینه در مناطق سردسیر شمال شرق به زیر صفر درجه می رسد همچنین طی این مدت دریای خزر، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

ضیاییان در خاتمه درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (29 آبان) نیمه ابری تا ابری، گاهی همراه با بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای 7 و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد و طی روز آدینه (30 آبان) نیز نیمه ابری، گاهی وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر و بارش پراکنده با حداقل دمای 7 و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 324

به "ورود سامانه بارشی جدید به کشور و تداوم بارش در بیشتر مناطق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی جدید به کشور و تداوم بارش در بیشتر مناطق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید