وزیر آموزش و پرورش: نمرات امتحان نهایی دانش آموزان افت نکرده، واقعی شده

به گزارش مجله گیلاسفا، وزیر آموزش و پرورش گفت: اعتقاد بنده بر این است که نمره دانش آموزان در امتحانات نهایی افت نکرده بلکه واقعی شده است.

وزیر آموزش و پرورش: نمرات امتحان نهایی دانش آموزان افت نکرده، واقعی شده

به گزارش خبرگزاری دانشجو؛ رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش درباره دلایل افت نمره دانش آموزان در امتحانات نهایی اظهارکرد: امتحانات نهایی اخیر، اولین و جامع ترین امتحان استاندارد ما در طول تاریخ آموزش و پرورش بوده است که براساس استاندارد ها و شاخص های ملی و بین المللی، آزمونی یکپارچه در سراسر کشور گرفته شده و نمره ای از آن به دست آمده است.

وی اضافه کرد: اعتقاد بنده بر این است که نمره دانش آموزان در این امتحانات افت نکرده بلکه واقعی شده است؛ زیرا در امتحانات قبلی، چنین استاندارد هایی در سطح ملی وجود نداشته است. درحال حاضر ما باتوجه به این نمرات، داده هایی قابل اعتماد داریم که باید براساس آن ها برنامه ریزی آموزشی کنیم. بعلاوه به مدارس کارنامه داده می گردد که به عنوان مثال نمره ریاضی هر مدرسه در این امتحانات، تا چه سطح و میزان بوده است و معلمان باید برای افزایش سطح کیفی این درس، برنامه داشته باشند.

مرادصحرایی گفت: آن چیزی که در این زمینه اهمیت دارد این است که درحال حاضر ما یک نمره واقعی از دانش آموزان به دست آورده ایم، زیرا هیچ کدام از نمرات قبلی واقعی نبودند. به اعتقاد به بنده، تاثیر 40 درصد قطعی نمره امتحانات نهایی بر کنکور، اقدامی کاملا عادلانه و در راستای عدالت آموزشی بود، زیرا نمره امتحانات نهایی آن ها، 40 درصد نمره کنکور را تشکیل می دهد که نسبت به گذشته واقعی تر شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 7 مرداد 1402 بروزرسانی: 7 مرداد 1402 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1452

به "وزیر آموزش و پرورش: نمرات امتحان نهایی دانش آموزان افت نکرده، واقعی شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر آموزش و پرورش: نمرات امتحان نهایی دانش آموزان افت نکرده، واقعی شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید