شرایط شاخص بورس در هفته آینده

به گزارش گیلاسفا، خبرنگاران : بورس در دومین هفته دی ماه صدر نشین بازارها در زیان دهی شد.

شرایط شاخص بورس در هفته آینده

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین، شاخص بورس در هفته ای که گذشت با افت 3 و نیم درصدی از یک میلیون و 447 هزار واحد به یک میلیون و 397 هزار و 799 واحد رسید و به این ترتیب محدوده حمایتی خود را از از دست داد. بسیاری از کارشناسان معتقدندعقب نشینی شاخص بورس از کف حمایتی می تواند زمینه را برای ریزش بیشتر فراهم نمایند.

برخی معتقدند عقب نشینی شاخص بورس می تواند تا محدوده یک میلیون و 300 هزار واحدی نیز ادامه یابد اما با این حال ممکن است اقدامات بازارگردانان و سهامداران حقوقی بتواند زمینه را برای بازگشت به محدوده حمایتی فراهم نماید.

مصطفی صفاری، کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این سئوال که چرا بورس محدوده حمایتی را از دست داد؟ گفت:هفته اخیر،هفته پرچالشی برای اقتصاد بود.خبرسازی بودجه نیز بسیار بالا بود. یک طیف می گفتند باید کلیات بودجه رد گردد و یک عده بودجه را قابل اصلاح می دانستند.

وی ادامه داد: وقتی که بحث بودجه به این جا رسید که درآمدهای نفت کاهش یابد، سیگنال منفی به اقتصاد وارد می گردد چرا که عملا کاهش درآمد نفتی به معنای اضافه شدن مالیاتهاست.

وی ادامه داد: فاز انتظار بورس سبب شد رد هفته گذشته یک روز بازار مثبت و یک روز منفی باشد. البته در همین شرایط رصد حجم ها در بورس نشان می دهد حال بورس خوب است و هر چه به انتهای این ماه برسیم و گزارش سود و زیان ها بیاید، شرایط بازار بهتر هم خواهد شد. 2

صفاری پیش بینی کرد فردا بازار مثبت باشد و گفت: من شرایط شاخص را در هفته آینده مثبت می بینم. اگر شنبه بورس حجم بالایی بخورد بازار مثبت خواهد بود. اما ما شاهد این بودیم که پالایشگاهی ها در بازار منفی خوردند و دولت این پالایشگاه ها را به بانک ها واگذار کرد. باید منتظر بود که ببینیم بانک ها این قیمت ها را پایین آورده اند که به قیمت مفت از بازار بخرند و یا این که بازارگردانی این پالایشگاهی ها به بانک ها واگذار شده است. این ها همه ابهاماتی بود که در هفته گذشته وجود داشت و باید منتظر این هفته باشیم.

وی تاکید نمود: نکته اساسی این است که من نمیگویم سهام های شاخص ساز خیلی مثبت میشوند ولی انتظار این است که شاخص هم وزن فرایند مثبتی طی کند.

این تحللگر بازار سرمایه درباره دلیل عقب نشینی مداوم بازار چیست؟ گفت: در شرایط فعلی دلیل این عقب نشینی بودجه بود. چرا که بودجه برای یک سال آینده نقشه راه است. یخبرهایی نیز منتشر شد مبنی بر اینکه میخواهند قیمت های دستوری برای فولادی ها معین نمایند. این تصمیمات که برخی نمایندگان مجلس دنبال آن هستند، برای بازار تصمیمات خوبی نیست.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 512

به "شرایط شاخص بورس در هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط شاخص بورس در هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید