وقت مناسبی برای ورود به بورس است؟ ، کدام گروه ها ارزنده هستند؟

به گزارش مجله گیلاسفا، به گزارش خبرنگاران، امروز در نیمه اول معاملات، شاخص کل فرایند رو به رشدی را در پیش گرفته است. و نسبت به روز گذشته فرایند بهتری را دارد. امروز شاخص کل بورس با شش هزار واحد مثبت در محدوده یک میلیون و 433 هزار واحد قرار گرفته است.

وقت مناسبی برای ورود به بورس است؟ ، کدام گروه ها ارزنده هستند؟

شاخص هم وزن هم در نیمه اول معاملات با هزار واحد رشد در کانال 395 هزار واحد قرار گرفته است. امروز کلیت بازار و به خصوص گروه فلزات اساسی، خودرویی و شیمیایی مثبت هستند.

ابراهیم سماوی، کارشناس بازار سرمایه در تحلیل بازار سهام به خبرنگاران گفت: شرایط فعلی بازار سرمایه نشان دهنده وجود ترس در آن است. اعتماد از دست رفته سهامداران خرد نسبت به دولت بحث مهمی است که این روزها بازار را تحت تاثیر قرار داده است.

سماوی ادامه داد: ابهامات درباره نرخ دلار است و مذاکرات وین عامل مهم دیگری است که فرایند بازار سهام را تغییر داده و باعث شده عمده سهامداران محتاطانه معاملات خود را انجام دهند.

این کارشناس بازار درباره عوامل مثبت و تقویت نماینده بازار سرمایه گفت: رشد قابل توجه کامودیتی ها در بازار منجر به ارزنده شدن بسیاری از صنایع مثل کانه های فلزی، فلزات اساسی(شرکت های فراوری نماینده الومینیوم و فراوری نماینده کاتد مس) و شرکت های فولادی شده است.

سماوی افزود: بعلاوه می توانیم به شرکت های پتروشیمی که فراورینمایندگان اوره و متانول هستند اشاره کنیم که در قیمت های ارزنده ای قرار دارند. در روزهای آینده گزارش های حسابرسی نشده شش ماهه منتشر خواهند شد که توصیه می گردد این گزارش ها را افراد مورد آنالیز قرار دهند، زیرا احتمال رشد این صورت اقتصادی ها زیاد است.

این کارشناس بازار درخصوص ورود سهامداران به بازار سهام در مقطع فعلی گفت: اگر افراد با دید بلند مدت به بازار نگاه نمایند در شرایط فعلی می توانند به صنایع ارزنده بازار ورود نمایند و حداقل یک پله خریداری نمایند. اما اگر دید کوتاه مدتی نسبت به سرمایه گذاری دارند توصیه نمی گردد به بازار ورود نمایند زیرا شرایط نوسانی است.

وی در این باره اضافه نمود: افرادی که تحمل نوسانات بازار را ندارند بهتر است سرمایه خود را فعلا نقد نگه دارند یا در صندوق های با عایدی ثابت سرمایه گذاری نمایند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1039

به "وقت مناسبی برای ورود به بورس است؟ ، کدام گروه ها ارزنده هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقت مناسبی برای ورود به بورس است؟ ، کدام گروه ها ارزنده هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید