انتشار اوراق بدهی دولت به زودی ، ادغام دو بانک تا ده روز آینده

به گزارش گیلاسفا، خبرنگاران : رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه روز سه شنبه بیانیه رسمی چارچوب هدف گذاری تورم از سوی بانک مرکزی منتشر خواهد شد، از نهایی شدن ادغام دو بانک مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان در بانک سپه تا 10 روز آینده اطلاع داد.

انتشار اوراق بدهی دولت به زودی ، ادغام دو بانک تا ده روز آینده

به گزارش خبرنگاران، عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی نوشت: روز سه شنبه بیانیه رسمی چارچوب هدف گذاری تورم از سوی بانک مرکزی منتشر خواهد شد. در این رویکرد پیشنگرانه و فعال سیاستگذاری پولی، قطب نمای سیاست گذاری پولی، کاهش انحرافات نرخ تورم از نرخ تورم هدف گذاری شده است و برای برطرف انحراف ایجاد شده، بانک مرکزی، نرخ سود سیاستی و یا دالان نرخ سود را تعدیل نموده و با استفاده از عملیات بازار باز، نرخ جاری ومؤثردربازار پول را تنظیم می نماید.

وی ادامه داد: با تأئید نهایی شورای عالی هماهنگی اقتصادی، کسری بودجه سال 1399، درکنار عرضه سهام شرکت های دولتی و اموال مازاد دولت، به وسیله انتشار اوراق بدهی دولت دربازار پول و سرمایه تأمین خواهد شد. طبق اطلاع واصله از همکاران خزانه داری کل کشور، در روزهای آینده شاهد عرضه اوراق بدهی برای تأمین کسری بودجه و بالتبع، تعمیق بیشتر بازار بدهی خواهیم بود.

همتی اضافه کرد: در ادامه فرایند ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح ظرف ده روز آینده با برگزاری مجامع بانک مهر اقتصاد و بانک حکمت ایرانیان ادغام این دو بانک در بانک سپه نهایی شده و مجمع سه بانک به جامانده دیگر نیز، بتدریج برگزار خواهد شد. بانک مرکزی جهت اصلاح نظام بانکی و ارتقای سلامت اقتصادی بانک ها را با جدیت ادامه خواهد داد.

وی گفت: نظام بانکی کشور طبق وعده ای که داده است، آماده پرداخت 50 هزارمیلیارد تومان تسهیلات بانرخ سود 12 درصد به مشاغل و واحدهای کسب وکار، که به خاطر شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند، است.

رئیس کل بانک مرکزی در خاتمه اظهار داشت: به محض دسترسی بانک ها به سامانه مربوط به اطلاعات مشاغل و نیز واحدهایی که واجد شرایط استفاده از این وام هستند و توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این خصوص ایجاد شده است، بانک ها نیز ظرف یک هفته تقاضاها را آنالیز و اقدام لازم را انجام خواهند داد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 32

به "انتشار اوراق بدهی دولت به زودی ، ادغام دو بانک تا ده روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار اوراق بدهی دولت به زودی ، ادغام دو بانک تا ده روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید