صندلی بالای ورزش ملی زورخانه ای در یزد

به گزارش گیلاسفا، خبرنگاران/یزد رئیس هیات پهلوانی و زورخانه ای استان یزد با بیان این که هم اکنون 96 زورخانه فعال در این استان وجود دارد، بیشترین فعالان این رشته در استان را مربوط به رده های سنی جوانان و نوجوانان خواند.

صندلی بالای ورزش ملی زورخانه ای در یزد

هادی پاک نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران توضیح داد: هرچند این رشته ورزشی نیز مانند سایر رشته ها مدت مدیدی به دلیل شیوع کرونا غیرفعال بود ولی از دو ماه قبل با دریافت کد رهگیری، به صورت نیمه فعال تمرینات زورخانه ای شروع شده ولی در عین حال حضور ورزشکاران و مربیان به دلیل ترس از ابتلا به بیماری و تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی، مانند گذشته نیست.

وی اضافه کرد: در حال حاضر با وجود این نقصان به جز دو شهرستان که دارای شرایط قرمز هستند، زورخانه های سایر شهرستان های یزد به صورت نیمه فعال و با رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت دارند.

به گفته پاک نیا، یزد با در اختیار داشتن 96 زورخانه صندلی دوم کشور به لحاظ بیشترین زورخانه را پس از استان اصفهان دارد و همین ایام کرونایی نیز سه باب زورخانه جدید در شهرهای حمیدیا و بهاباد و نیز ابراهیم آباد رستاق با حضور استاندار محترم مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی استقبال جوانان و نوجوانان یزدی از این ورزش را بسیار قابل توجه خواند و با بیان این که بیشترین فعالان این ورزش در استان مربوط به همین رده های سنی است، مطرح نمود: ورزش باستانی به لحاظ معنویت و آیینی بودن با روحیه ورزشکاران متدین دارالعباده سازگاری دارد و علاوه بر ایجاد آمادگی جسمانی بالا، روح و روان ورزشکاران را تقویت می نماید.

رئیس هیات ورزش باستانی یزد با انتقاد از نبود حمایت های اقتصادی شایسته این ورزش از سوی دستگاه های دولتی، گفت: خوشختانه باستانی کاران یزد با دل و جان و بدون چشمداشت اقتصادی در این عرصه فعالیت می نمایند و شاید همین امر باعث موفقیت های پیاپی ورزشکاران و شکوفایی ورزش ملی زورخانه ای در یزد شده باشد.

وی در این باره از ارتقای صندلی ورزش زورخانه ای استان یزد از سیزدهم کشور به رتبه دوم کشور طی سال های گذشته اطلاع داد و این صندلی را ماحصل کوشش ورزشکاران و فعالان این رشته ورزشی در استان خواند.

به گفته وی، باستانی کاران یزدی در همین دوران کرونایی با حضور در چهار مسابقه مجازی کشور حائز کسب دو عنوان اولی شده اند.

پاک نیا در انتها صندلی مربیان و داوران زورخانه ای استان در عرصه های ملی و بین المللی را نیز مطلوب خواند و در این باره توضیح داد: در حال حاضر استان یزد دارای دو مربی با درجه بین المللی، 30 مربی درجه یک کشوری و دو مربی حاضر در اردوی تیم ملی و همچنین دو مدرس مربیگری است و در بخش داوری نیز از دو داور در سطح بین المللی و دو مربی داوری بهره می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 648

به "صندلی بالای ورزش ملی زورخانه ای در یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندلی بالای ورزش ملی زورخانه ای در یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید