خبر ترسناک؛ ویروس کرونا ماهها در قلب و مغز زنده می ماند!

به گزارش مجله گیلاسفا، آخرین مطالعات اجرا شده دانشمندان نشان میدهد که در کرونای طولانی مدت ویروس کووید قادر است برای ماهها در قلب و مغز بیمار زنده باقی بماند.

خبر ترسناک؛ ویروس کرونا ماهها در قلب و مغز زنده می ماند!

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیویورک تایمز، بر اساس یک مطالعه تازه برکووید طولانی روشن شده است، ویروسی که باعث COVID-19 می شود می تواند چند روز پس از عفونت به قلب و مغز بیمار سرایت کند - و ماه ها در اندام ها زنده بماند.

به گزارش بلومبرگ، دانشمندان مؤسسه ملی بهداشت ایالات متحده در مریلند، بافت های گرفته شده از 44 نفر را که پس از ابتلا به این بیماری در طول سال اول همه گیری در ایالات متحده جان خود را از دست داده بودند، مورد مطالعه قرار دادند.

به گزارش این پایگاه خبری، آن ها نمونه RNA ویروس را در قسمت های مختلف بدن - از جمله قلب و مغز - تا 230 روز پس از شروع علائم کشف کردند.

پاکسازی تاخیری ویروسی به عنوان عامل احتمالی کووید درازمدت، که عواقب پس از حاد SARS-CoV-2 نیز نامیده می شود، ذکر شد که از طریق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها به عنوان طیفی از علائم طولانی مدت کرونا تعریف می شود. بر اساس این مطالعه، ویروس عامل COVID-19 می تواند به مدت 230 روز در بدن بیمار باقی بماند.

زیاد العالی، مدیر مرکز اپیدمیولوژی بالینی در سیستم مراقبت های بهداشتی سن لوئیس امور کهنه سربازان میسوری، به بلومبرگ گفت: این کار بسیار مهمی است.مطالعات جداگانه ای را در مورد اثرات درازمدت این بیماری انجام داده ایم، مدت ها است که در فکر هستیم و می پرسیم چرا به نظر می رسد کووید طولانی مدت بر بسکمک از سیستم های عضو تأثیر می گذارد.

دانشمندان شواهدی را هم موافق و هم علیه این احتمال ذکر کرده اند که این ویروس کشنده سلول های خارج از ریه ها و مجاری تنفسی را آلوده می کند.

وی افزود: این مقاله تا حدودی روشن می کند و ممکن است به توضیح اینکه چرا کووید طولانی مدت می تواند حتی در افرادی که بیماری خفیف یا بدون علامت داشتند، رخ دهد، کمک کند.

بلومبرگ گفت که دانشمندان شواهدی را هم موافق و هم علیه این احتمال ذکر کرده اند که این ویروس کشنده سلول های خارج از ریه ها و مجاری تنفسی را آلوده می کند.

سرپرست تیم تحقیقاتی در این باره گفت: نتایج ما در مجموع نشان می دهد که در حالی که بیشترین بار SARS-CoV-2 در راه های هوایی و ریه دیده شده است، ویروس می تواند در مراحل اولیه عفونت منتشر شود و سلول ها را در سراسر بدن، از جمله به طور گسترده در سراسر مغز وقلب آلوده کند.

ما ویروس را در مغز هر شش بیماری که بیش از یک ماه پس از بروز علائم فوت کردند، شناسایی کردیم.

راینا مک اینتایر، پروفسور امنیت زیستی جهانی در دانشگاه نیو ساوت ولز سیدنی، استرالیا، به بلومبرگ گفت: این تحقیق هشداری به عفونت جمعی در بچه ها و بزرگسالان ارائه می دهد.

با افزایش Omicron، بستری شدن در بیمارستان نیویورک در دو هفته گذشته به شدت افزایش یافته است

دانشمندان NIH پیشنهاد کردند که عفونت سیستم ریوی ممکن است باعث ایجاد مرحله ویرمیک اولیه شود که در آن ویروس کرونا در جریان خون در سراسر بدن وجود دارد.

مک اینتایر به بلومبرگ گفت این یافته ها همچنین از تحقیقات قبلی حمایت می کند که نشان می دهد این ویروس مستقیماً سلول های ماهیچه قلب را می کشد - و بیماران زنده مانده از نقص های شناختی رنج می برند.

این نشریه گفت که ویروس در مغز هر شش بیمار که بیش از یک ماه پس از بروز علائم جان خود را از دست دادند، و همچنین در بیشتر منطقه ها مورد مطالعه در مغز پنج بیمار دیگر، از جمله یکی که 230 روز پس از شروع علائم فوت کرده بود، شناسایی شد.

العالی نیزگفت تمرکز بر چندین ناحیه مغز بسیار مفید است.این موضوع می تواند به ما کمک کند تا کاهش عصبی-شناختی یا مه مغزی و دیگر علائم عصبی-روانی کووید طولانی را درک کنیم.

او افزود: ما باید به SARS-CoV-2 به عنوان یک ویروس سیستمیک فکر کنیم که ممکن است در برخی افراد از بین برود، اما در برخی دیگر ممکن است هفته ها یا ماه ها باقی بماند و کووید طولانی مدت ایجاد کند که یک اختلال سیستمیک چند وجهی است.

انتهای پیام،

-

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1121

به "خبر ترسناک؛ ویروس کرونا ماهها در قلب و مغز زنده می ماند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر ترسناک؛ ویروس کرونا ماهها در قلب و مغز زنده می ماند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید