خودرو ارزان قیمت در خط تولید ایران خودرو تولید خواهد شد

به گزارش مجله گیلاسفا، خودرو ارزان قیمت ایرانی به زودی رونمایی خواهد شد. مدیرعامل ایران خودرو درباره زمان عرضه خودروی ارزان قیمت این گروه صنعتی به بازار، گفت: رونمایی این خودرو ظرف چند ماه آینده انجام می شود. تولید انبوه آن به 18 ماه زمان نیاز دارد و در مجموع حداکثر ظرف 2 سال آینده خودروی ارزان قیمت ایران خودرو به بازار عرضه خواهد شد.

خودرو ارزان قیمت در خط تولید ایران خودرو تولید خواهد شد

خبرنگاران - فرشاد مقیمی - مدیر عامل ایران خودرو - درباره تولید خودرو ارزان قیمت، گفت: یکی از مهم ترین موضوعاتی که در حوزه خودروسازی همواره مورد نقد بوده، بهای تمام شده تولید خودرو است و یکی از راهکارهای کاهش قیمت تمام شده، طراحی خودرو و حرکت به سمت پلت فرم های مشترک است.

مدیر عامل ایران خودرو اضافه کرد: در راستای تحقق این مهم، ایران خودرو، طراحی خودرویی در کلاس A پلاس با موتور سه استوانه -که دی ماه سال گذشته رونمایی شد- را آغاز کرده، این نوع خودرو در دنیا هم سبقه دارد. طراحی این نوع خودروها خاص و ویژه بوده و تمام استانداردها و شرایط روز خودرو را دارا است و به گونه ای طراحی شده که کمترین هزینه را در بحث مربوط به تولید داشته باشد.

وی اضافه کرد: طراحی نمونه ای از این خودرو با پلت فرم موتوری نو که پیشرانه سه استوانه را برای آن در نظر گرفتیم به سرانجام رسیده و نمونه ای از آن ساخته شده و وارد فاز طراحی مفهومی شده است که این موضوع هم ظرف چند ماه آینده به سرانجام می رسد.

استفاده از ظرفیت ها در تولید خودروی ارزان قیمت

وی با بیان اینکه تلاش شده که در طراحی خودروی مذکور هزینه ها کاهش یابد، ادامه داد: تولید در بالاترین تیراژ هم یکی دیگر از راهکارهای کاهش قیمت تمام شده این نوع خودرو است زیرا هرچه تیراژ تولید افزایش یابد، هزینه تمام شده کاهش خواهد یافت.

مقیمی با بیان اینکه در تولید این خودرو نگاه بر این است که طراحی و ساخت در داخل انجام شود به این معنا که قطعات مختلف این خودرو داخلی باشد، ادامه داد: در تولید این خودرو از ظرفیت شبکه تامین ایران خودرو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کمک گرفته شده است.

مدیرعامل ایران خودرو درباره زمان عرضه خودروی ارزان قیمت ایران خودرو به بازار هم شرح داد: رونمایی این خودرو ظرف چند ماه آینده انجام می شود و تولید انبوه آن به 18 ماه زمان نیاز دارد در مجموع حداکثر ظرف 2 سال آینده خودروی ارزان قیمت ایران خودرو به بازار عرضه خواهد شد.

به گفته مقیمی امکان صادرات این خودرو هم فراهم خواهد شد زیرا در حال حاضر نیازمندی به این نوع خودرو در بازارهای کشورهای همسایه هم احساس می شود.

وی در گفت وگو با خانه ملت، درباره کیفیت خودروی ارزان قیمت ایران خودرو هم شرح داد: هر چند در سال های گذشته به دلیل عمل به تعهدات، شاید تمرکز چندانی بر کیفیت خودرو وجود نداشت اما از سال گذشته تمرکز ویژه ای بر ارتقا کیفیت خودروها داشتیم.

مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه نمی توان از یک تولیدکننده انتظار داشت با وجود تولید به همراه زیان، برای ارتقا کیفیت برنامه ریزی کند، ادامه داد: باید برای کیفیت هزینه شود این در حالی است که زیان مانع کیفیت و توسعه است. نمی توان با وجود زیان، توسعه یافت زیرا توسعه به سرمایه گذاری نیاز دارد و این سرمایه گذاری باید از محل سود اتفاق افتد. البته همت هم ضرورت دارد.

منبع: ایسنا

منبع: بیت ران
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 932

به "خودرو ارزان قیمت در خط تولید ایران خودرو تولید خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودرو ارزان قیمت در خط تولید ایران خودرو تولید خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید