رضا میرکریمی: محسن کیایی برای فیلم نگهبان شب یک نعمت است

به گزارش مجله گیلاسفا، تهران (پانا) - رضا میرکریمی بیان نمود محسن کیایی برای حضور در فیلم نگهبان شب ریسک کرد چون همراهی با بازیگران ناشناخته می تواند کاری سخت باشد.

رضا میرکریمی: محسن کیایی برای فیلم نگهبان شب یک نعمت است

نشست خبری فیلم سینمایی نگهبان شب با اجرای حامد مهربانی و با حضور عوامل این فیلم و اهالی رسانه ساعت 15 برگزار شد. در این نشست، رضا میرکریمی کارگردان، تورج الوند، محسن کیایی، لاله مرزبان، علی اکبر اصانلو، صفورا خوش طینت و فهمیه هرمزی بازیگران، محمد داوودی نویسنده، زهرا صمدی طراح لباس و سعید حسنلو طراح صحنه این فیلم حضور داشتند.

رضا میرکریمی جهان فیلم نگهبان شب بر نگاه شخصیت اصلی، تجربیات و ادراک او منطبق دانست و گفت: ماجراهای جانبی در فیلم چیزهایی است که شخصیت از آن ها عبور می کند و هدف اصلی فیلم نیستند و من نمی خواستم به آن ورود کنم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا فیلم هایی با مضامین سیاسی نمی سازد، بیان نمود: طبیعت کار من این نیست که اظهار نظراتم را به صورت صریح بیان کنم اما به طور قطع دیدگاه و نظر خود را دارم و فکر می کنم کاری ماندگار است که فکر مخاطب نیز با درک مختص به خود در نتیجه گیری کار نقش داشته باشد.

میرکریمی ادامه داد: به نظر من ریتم فیلم کشدار نبود. درباره شکایتی هم که از خبرنگاران کرده بودم فکر می کنم بهتر است که فضای جلسه را به این سمت نبریم. من از گرافیک وارد سینما شدم و کنترل فضای بصری فیلم در طراحی میزانسن ها برایم اهمیت ویژه ای دارد. این ایده نعل به نعل از جایی نیامده است اما فکر می کنم کاراکترها، شخصیت و فضاهای قصه به شدت واقعی هستند. من به شخصیت های درون فیلمم احترام می گذارم، حتی بیشتر مواقع با توجه به ویژگی کاراکترها در حین فیلمبرداری چیزهایی را تغییر می دهم.

این کارگردان در خصوص انتخاب بازیگر برای این فیلم گفت: من در سفرهایی که برای فیلم ها می روم و یا در محافلی که جوانان را می بینم همه علاقه مند به بازیگری هستند. من سایتی را تعریف کردم که علاقه مندان رزومه شان را بفرستند و بعد از بررسی 13 هزار نفر ثبت نامی، به هزار نفر رسیدیم که تورج الوند در همه مراحل بالا می آمد و درنهایت پذیرفته شد. لاله مرزبان را هم از آن سایت و با توجه به نقش تورج الوند انتخاب کردیم که پیدا کردن او نیز یک ماه طول کشیده بود. برای همکارانم هم من این بانک را معرفی کردم که از آن برای انتخاب بازیگر استفاده کنند.

لاله مرزبان گفت: کار کردن با رضا میرکریمی برای من جزو یکی از آرزوهایم بود و همین که بعد از آن فرایند یک ماهه انتخاب بازیگر امروز اینجا هستم برای من کافی است و نقشی که می بینید حاصل بازیگردانی بی نقص این کارگردان است.

میرکریمی درباره همکاری با محسن کیایی توضیح داد: محسن کیایی برای فیلم من یک نعمت به شمار میرود. در سریال هم گناه که بازی ایشان را دیدم در دل آرزو کردم که با او همکاری داشته باشم. فکر می کنم محسن کیایی نیز برای حضور در این فیلم ریسک کرد چون همراهی با بازیگران ناشناخته می تواند کاری سخت باشد.

محسن کیایی نیز گفت: در کارنامه هر بازیگری کار کردن با کارگردانان بزرگی مثل رضا میرکریمی افتخار بزرگی است. او هدایت بازیگری فوق العاده ای دارد. باید بگویم همه بازیگران این فیلم قبلا بازیگر بودند. او در ابتدا زبان کردی یاد گرفت و بعد دوباره به خواست آقای میرکریمی به این لهجه تازه رسید.

فهیمه هرمزی دیگر بازیگر زن این فیلم اظهار کرد: سادگی و بی آلایش بودن شخصیت برای من بسیار مجذوب کننده بود. ضمن این که یاد گرفتن لهجه کرمانی نیز برایم بسیار مجذوب کننده بود.

تورج الوند گفت: این فیلم برای من پنجمین فیلمی بود که نزد محمد عسگری تست می دادم. در چهار فیلم قبلی پذیرفته نشده بودم اما در فرایند این کار دیدم او کسی است که به درستی پای بازیگر کار می ایستد. من مطمئن بودم که چون رضا میرکریمی کارگردان کار است حتما نقش من خوب از آب درمی آید.

لاله مرزبان نیز گفت: جزئیاتی که رضا میرکریمی هنگام بازیگری از ما می خواست شاکله نقش ما را به خوبی شکل داد.

میرکریمی بیان نمود: باید از ویشکا آسایش تشکر کنم بابت بازی افتخاری که در فیلم داشتند. برای نقش کیومرث پوراحمد هم باید بگویم که در ابتدا قرار بود بازیگر نقش ایشان را بازی کند. اما او از پس کار برنیامد و درست روز فیلمبرداری من یاد کیومرث پوراحمد افتادم و با او تماس گرفتم. جهان هر اثر مناسبات مخصوص به خود را دارد و نمی توان تعریف دقیقی برای تند و کند بودن ریتم ارائه داد.

کیایی گفت: به نظر من ایفای نقش این کاراکتر که نقشی خاکستری دارد و لایه های بسیاری در شخصیت ها به چشم می آید باید بگویم ایفای این نقش برایم سخت بود.

محمد داودی گفت: این فیلم ساختاری خرده پی رنگ وار دارد و باید بگویم که چنین فیلمی با الکوهای ثابتی که در بسیاری از آثار سینمایی دارند، فرق دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 فروردین 1401 بروزرسانی: 25 فروردین 1401 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1189

به "رضا میرکریمی: محسن کیایی برای فیلم نگهبان شب یک نعمت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضا میرکریمی: محسن کیایی برای فیلم نگهبان شب یک نعمت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید