نامزدهای کانون برای دریافت جایزه آسترید لیندگرن معرفی شدند

به گزارش گیلاسفا، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، شاه آبادی به عنوان نویسنده کتاب های کودک و نوجوان و کتابخانه های سیار روستایی کانون نیز در بخش پروژه های ترویج کتاب خوانی به عنوان نامزد دریافت این جایزه در سال 2021 معرفی شدند.

نامزدهای کانون برای دریافت جایزه آسترید لیندگرن معرفی شدند

جایزه جهانی آسترید لیندگرن، از بزرگترین جایزه های جهانی ادبیات کودک و نوجوان است که از سوی دولت سوئد به مناسبت گرامی داشت آسترید لیندگرن، نویسنده محبوب سوئدی و صاحب کتاب هایی چون پی پی جوراب بلند و کارلوس روی پشت بام اهدا می گردد.

هدف از اهدای این جایزه تقویت سطح کیفی ادبیات کودک و نوجوان و ارتقای حقوق بچه ها در جهان است و هر ساله بیش از 60 کشور از سراسر جهان در این مسابقه شرکت می نمایند.

بر همین اساس، هیات های معرفی نامزدهای جایزه سال 2021 را از ایران کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان، شورای کتاب کودک، موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودک و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان تشکیل می دهند.

کانون پرورش فکری در سال گذشته هوشنگ مرادی کرمانی را در حوزه نویسندگی و کتابخانه های سیار خود را در حوزه پروژه های ترویج کتاب خوانی به عنوان نامزد دریافت جایزه آسترید لیندگرن معرفی نموده بود.

در این میان فعالیت پیک امید کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان نیز در زیرشاخه فعالیت های سیار کانون به دبیرخانه این جایزه معرفی خواهد شد.

پیک امید فعالیتی است که کانون بر اساس آن با استفاده از توان و تجربه مربیان خود و بهره گیری از خودروهای کتاب خانه های سیار در مناطق بحرانی مانند مناطق سیل زده یا زلزله زده و حوزه های کم برخوردار حاضر می گردد و با اجرای برنامه های ادبی و هنری به بهبود شرایط روحی و روانی مردم ساکن آن مناطق به ویژه بچه ها و نوجوانان یاری می نماید.

یادآوری می گردد سال گذشته هی نا بیک تصویرگر کتاب های بچه ها از کره جنوبی، جایزه آسترید لیندگرن 2020 را دریافت کرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1

به "نامزدهای کانون برای دریافت جایزه آسترید لیندگرن معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزدهای کانون برای دریافت جایزه آسترید لیندگرن معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید