پلی استیشن با همکاری سازندگان هیلو، دستینی و کال آو دیوتی بازی چند نفره می سازد

به گزارش مجله گیلاسفا، به نظر می رسد رویه کاری پلی استیشن در نسل جدید برای گسترش لیست بازی های خود، نه خرید استودیوی بیشتر، بلکه همکاری و سرمایه گذاری با استودیوهای خارجی مختلف است. سونی خبر داده است که سرمایه گذاری ساخت یک بازی چند نفره آنلاین در استودیوی بازی سازی فایرواک (Firewalk Studios) را بر عهده گرفته است. این بازی به صورت انحصاری برای پلتفرم پلی استیشن ساخته می گردد.

پلی استیشن با همکاری سازندگان هیلو، دستینی و کال آو دیوتی بازی چند نفره می سازد

نکته مهم درباره این استودیوی تازه تأسیس، سابقه کاری اعضای آن است. تعدادی از طراحان سابق بازی های آنلاین مختلف اعم از دستینی، هیلو، ایپکس لجندز و کال آو دیوتی در استودیوی فایرواک گرد هم آمده اند تا یک بازی آنلاین چند نفره کاملا جدید بسازند. سونی هم گویا نه به تازگی و بلکه دو سه سال پیش با آن ها وارد مذاکره شده تا طبق گفته خودشان، تهیه نمایندگی نسل بعدی بازی های آنلاین را به دست بگیرند.

اطلاعاتی از اولین بازی استودیوی فایرواک در دست نیست. نه می دانیم با چه سبکی از بازی طرف هستیم و نه زمانی برای عرضه یا حتی رونمایی آن اعلام شده است. حتی معین نیست که آیا این بازی مختص پلی استیشن 5 ساخته می گردد یا آن را روی پلی استیشن 4 هم خواهیم دید. البته که استودیوی فایرواک معینا در شرح بازی بعدی خود نوشته که آن ها مشغول ساخت یک بازی تراز اول چند نفره برای نسل بعد هستند.

استودیوی فایرواک در سال 2018 تأسیس شده است و مذاکرات سونی با آن ها برای تهیه نمایندگی اولین ساخته اشان، از همان زمان با آن ها شروع شده است. هرمن هولست، مدیر استودیوهای بازی سازی سونی، درباره این تصمیمشان و همکاری با استودیوی فایرواک، به وب سایت آی جی ان گفته است: استودیوی فایرواک متشکل از مجموعه ای طراح مستعد است که همگی چه به صورت گروهی و چه انفرادی، سابقه کار روی بازی های جذابی را دارند. با این حال، آن ها یک تیم جدید هستند. کار کردن با فایرواک، دو نکته عظیم برای ما دارد. از یک طرف، می توانیم از همان ابتدای تأسیس استودیو با آن ها کار کنیم، در نتیجه مراحل جادویی و ابتدایی ساخت بازی را که پر از کنجکاوی و آنالیز راه های جدید و تازه ساخت یک بازی است را از دست نخواهیم داد. از طرف دیگر، واضح است که آن ها تجربه بسیار زیادی دارند.

تونی سو مدیر استودیوی بازی سازی فایرواک هم درباره این همکاری اضافه نموده است: ما روی طراحی های اولیه ا مان تمرکز کردیم که از همان ابتدا برای ساختش بسیار هیجان داشتیم و با سونی در سال 2018 دیدار کردیم. از همان دیدار اول، آن ها نسبت به تمام استودیو و تیم بازی سازی و همچنین پروژه ای که در دست داشتیم علاقه بسیاری نشان دادند. تونی سو پیش از این به عنوان مدیر فراوری دستینی در اکتیویژن فعالیت می نموده است.

بازی تراز اول و چند نفره پلی استیشن به چه شکل خواهد بود؟

معینا چیزی از بازی نمی دانیم. استودیوی فایرواک حرفی از خود بازی نزده و تنها گفته که با یک بازی چند نفره طرف هستیم. معین نیست که آیا با یک بازی آنلاین کلان طرف هستیم که بازی نماینده ها در دنیای آن همدیگر را می بینند یا یک بازی سنتی و معمول چند نفره، بتل رویال، ادغام همه این ها یا حتی چیزی کاملا متفاوت. البته که با توجه به سابقه کاری سازندگان این بازی جدید، می توانیم احتمالا انتظار دیدن عناصری یکسان از بازی های معروف و عظیم و آنلاین، در عین ارائه تعدادی نکته تازه را داشته باشیم.

با این حال، صحبت های هرمن هولست درباره ایده های بازی سازی پلی استیشن، ممکن است کمی هم به این بازی جدید اشاره داشته باشد. هرمن هولست می گوید که بازی آنلاین استودیوی فایرواک با عقیده بازی سازی و معمول پلی استیشن همخوانی دارد و به همین دلیل، همکاری با آن ها در ساخت این بازی بسیار منطقی بوده است.

هولست شرح داده است: به عنوان کسانی که در استودیوهای بازی سازی پلی استیشن مشغول به کار هستیم، خود را قصه گو می دانیم. البته که این موضوع تنها کاری که ما انجام می دهیم را در بر نمی گیرد، چون به نظرم بازی های متنوع و متفاوت زیادی را ارائه می دهیم، اما بعضی از محبوب ترین بازی هایمان در واقع تجربه های داستان محور و تک نفره هستند و همواره هم این فرایند را ادامه خواهیم داد و از این سبک بازی ها خواهیم ساخت.

او درباره بازی جدید استودیوی فایرواک ادامه داده: تیم بازی سازی فایرواک، آن ها هم قصه گو هستند و سابقه کاری اشان، توانایی آن ها در ارائه خلاقیت و ایده های نو را به تصویر کشیده است. آن ها حاضرند تا ریسک نمایند و چیزهای جدیدی بسازند. وقتی زمانش فرا رسید و آن ها آماده بودند، از اینکه چگونه می خواهند در قصه گویی و روایت بازی های ویدیویی هم ایده های جدیدی مطرح نمایند، صحبت خواهند کرد؛ آن هم معینا در بازی های چند نفره.

رایان الیس، کارگردان بازی در استودیوی فایرواک، که پیش از این کارگردانی بازی های بانجی و معینا دستینی را بر عهده داشت، در شرح صحبت های هرمن هولست اضافه نموده است: هرمن کاملا درست می گوید. داستان هسته ماجراست. یکی از جذاب ترین بخش های تجربه چند نفره، پاسخ به این سؤال است که داستان از کجا می آید؟ به نظرم به این شکل باشد که به دوستانتان بگویید که یادتان است آن جان در آن موقع چه اتفاقی افتاد و چه شد؟ داستان مختص به یک زمان خاص نیست. بازی های چند نفره پلتفرمی برای ارائه بی نهایت قصه هستند. لحظات و خاطراتی در بازی های چند نفره برایمان ساخته می شوند که تا ابد باقی می مانند. سونی هم این موضوع را به خوبی درک می نماید و ما هم همچنین و به همین دلیل، از این همکاری بسیار خشنود هستیم.

همکاری های سونی با استودیوهای خارجی فقط هم به استودیوی فایرواک محدود نمی گردد و این طور که به نظر می رسد، قرار است با قدرتی بسیار بیشتر ادامه داشته باشند. به تازگی سونی اطلاع داد که با جید ریموند، تهیه نماینده سابق سری بازی های اساسینز کرید و اسپلینتر سل برای ساخت یک بازی جدید در استودیوی تازه تأسیس او قراردادی بسته اند. بازی جید ریموند در مراحل اولیه و پیش فراوری واقع شده است، اما اگر استودیوی فایرواک دو سه سال است روی ساخت بازی خود کار می نماید، می توانیم انتظار داشته باشیم تا به زودی چیزی از آن ببینیم؛ حداقل در حد و اندازه یک تیزر کوتاه. با توجه به اینکه با یک بازی آنلاین تراز اول یا به عبارتی AAA طرف هستیم، احتمالا باید از نظر وسعت منتظر یک بازی در حد و اندازه دستینی یا چیزی شبیه به آن باشیم.

منبع: IGN

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 797

به "پلی استیشن با همکاری سازندگان هیلو، دستینی و کال آو دیوتی بازی چند نفره می سازد" امتیاز دهید

1 کاربر به "پلی استیشن با همکاری سازندگان هیلو، دستینی و کال آو دیوتی بازی چند نفره می سازد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلی استیشن با همکاری سازندگان هیلو، دستینی و کال آو دیوتی بازی چند نفره می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید