کاشف ابولا: قرنطینه مسافران کارآیی ندارد

به گزارش گیلاسفا، خیال من عموما راحت است، به شرط آن که پوشیدن ماسک اجباری شود و نه فقط در حمل و نقل عمومی، که در سایر اماکن عمومی. مثلا در مغازه ها و هر جا که افراد زیادی حضور دارند.

کاشف ابولا: قرنطینه مسافران کارآیی ندارد

این سیاست که افرادی که وارد بریتانیا می شوند باید دو هفته خود را منزوی کنند، پیش از شیوع این ویروس در کشور معنی داشت

پیتر پیوت، دانشمند عالی رتبه، سیاست دولت بریتانیا را برای 14 روز قرنطینه مسافرانی که وارد بریتانیا می شوند، مورد انتقاد قرار داد. او گفت که این راهبرد اصلا به درد نمی خورد و وزرا باید هر چه سریع تر به آن خاتمه دهند. مدیر دانشگاه بهداشت و پزشکی استوایی لندن که یکی از کاشفان ویروس ابولا بود، همچنین گفت که انتظار دارد موج دوم احتمالی ویروس کووید-19 سلسله ای از موارد محلی شیوع باشد و نه یک سونامی در سراسر کشور.

پروفسور پیوت در مصاحبه با برنامه اندرو مار در بی بی سی گفت که این سیاست که افرادی که وارد بریتانیا می شوند باید دو هفته خود را منزوی کنند، پیش از شیوع این ویروس در کشور معنی داشت.

از 8 ژوئن، از مسافرانی که وارد بریتانیا می شوند تقاضا شده است که آدرسی به مقامات ارائه دهند و این مقامات قابلیت سر زدن های غافلگیرکننده برای کسب اطمینان از تبعیت افراد از مقررات قرنطینه را خواهند داشت. افراد قانون شکن با جریمه مالی تا سقف 1000 پوند روبه رو خواهند بود.

پروفسور پیوت می گوید: بعضی اقدامات اصلا به درد نمی خورند؛ مثلا قرنطینه کردن مسافرانی که وارد کشور می شوند. او می افزاید: ضربه ای که این کار به کشور و به اقتصاد می زند، عظیم خواهد بود. پس بیایید امیدوار باشیم که این قانون هر چه سریع تر کنار زده شود و روی اقدامات موثر تمرکز کنیم.

این اظهارات در حالی مطرح می شوند که بوریس جانسون از سوی کنندگان محافظه کار مجلس و صنعت خطوط هوایی با فشار شدید روبه رو است تا این راهبرد را کنار بگذارد و گفته می شود که در حال مصاحبه با وزرا برای گشودن راهرو های مسافرتی است که به افراد امکان سفر بین دو کشور، بدون نیاز به قرنطینه هنگام بازگشت به بریتانیا، خواهد داد.

همچنان که دولت آماده کاهش مقررات فاصله گیری اجتماعی در چند روز آینده می شود، این دانشمند همچنین گفت: راجع به قانون دو متری، سرسخت نیستم.

او افزود: در واقع این قانون احساس غلطی از امنیت ایجاد می کند - انگار از دو متر که رد شدی دیگر خطری وجود ندارد. من ترجیح می دهم در یک متری فرد مبتلا باشم، به شرط آن که هر دو ماسک داشته باشیم، تا این که در دو متری و بدون ماسک باشیم.

او در ادامه گفت: خیال من عموما راحت است، به شرط آن که پوشیدن ماسک اجباری شود و نه فقط در حمل و نقل عمومی، که در سایر اماکن عمومی. مثلا در مغازه ها و هر جا که افراد زیادی حضور دارند.

پروفسور پیوت همچنین از نخست وزیر خواست یک مسئول ویروس کرونا به کابینه اضافه کند، با قدرت رهبری تلاش ها برای امن نگاه داشتن کشور از کووید-19 در طی چند سال آینده. او گفت که این فرد باید از قابلیت همکاری با تمام وزارت خانه ها و سازماندهی لجستیک آینده برای مقابله با گسترش ویروس برخوردار باشد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 81

به "کاشف ابولا: قرنطینه مسافران کارآیی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشف ابولا: قرنطینه مسافران کارآیی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید