6 نکته برای جلوگیری از ناخن جویدن

به گزارش مجله گیلاسفا، افراد به دلایل زیادی ناخن های خود را می جوند و ممکن است از انجام آن مطلع نباشند. در حالی که جویدن ناخن یک عادت به ظاهر بی ضرر است، اما می تواند پیامد های مرتبط با سلامتی از جمله عفونت های باکتریایی و تغییر شکل ناخن ها را در پی داشته باشد.

6 نکته برای جلوگیری از ناخن جویدن

به گزارش ایرنا، اعتقاد بر این است که حدود 20 تا 30 درصد از جمعیت عمومی بطور مزمن ناخن های خود را می جوند. این عادت بعد از 10 سالگی، در مردان شایع تر از زنان است. در حالی که دلیل دقیق جویدن ناخن به وسیله افراد معین نیست، اما بعضی عوامل از جمله اضطراب، ژنتیک و کسالت احتمال ابتلای افراد به این عادت را افزایش می دهد.

در این گزارش به شش روش برای جلوگیری از ناخن جویدن اشاره شده است.

مانیکور منظم داشته باشید

زمانیکه ناخن جویدن به قیمت از بین رفتن مانیکور زیبا و نو شما تمام گردد، این عادت می تواند کمتر مجذوب نماینده گردد. علاوه بر این، طعم شیمیایی لاک ناخن می تواند به عنوان یک عامل بازدارنده عمل کند.

مانیکور های سنتی می توانند میل به جویدن را کاهش دهند، اما استفاده از ژل یا ناخن های مصنوعی عمل جویدن ناخن را بیشتر کاهش دهد. بسیار مهم است که اندکی پس از ترک خوردن مانیکور قبلی، مجدداً مانیکور خود را انجام دهید تا به ترک عادت ادامه دهید.

محصولی با طعم تلخ به ناخن ها بزنید

استفاده از یک طعم بد یا شوک آور برای ناخن های می تواند به شما در پیشگیری از جویدن ناخن ها یاری کند. لاک با طعم تلخ به طور زیادی در بیشتر داروخانه ها برای افرادی که در پی ترک ناخن جویدن هستند، در دسترس است.

ناخن های خود را مرتب کوتاه کنید

گان انج سرن، جراح گوش، حلق و بینی در سنگاپور، می گوید: ناخن های خود را کوتاه نگه دارید تا کمتر ناخنی برای جویدن داشته باشید. با این ترفند، به سختی می توانید با دندان هایتان به ناخن ها برسید و احتمال زیادی وجود دارد که به جویدن ناخن هایتان بی علاقه شوید.

البته، با وجود کوتاه بودن ناخن ها باز هم ممکن است ناخن های خود را با دندان بکنید، اما جویدن ناخن ها در زمانی که ناخن ها اینقدر کوتاه هستند می تواند باعث تحریک پوست، خونریزی و رشد نامناسب ناخن گردد.

تمرین تغییر عادت را امتحان کنید

روش دیگر برای متوقف کردن جویدن ناخن ها، آموزش تغییر عادت است؛ در این رویه یک عادت ناسالم با فعالیتی متفاوت و سالم تر جایگزین می گردد. وقتی عادت شما شکسته شد، دیگر نیازی به ادامه تمرین نو نیست.

عادات زیادی وجود دارد، چه کوتاه مدت و چه درازمدت، که می توانید به جای جویدن ناخن، آن ها را انجام دهید. هنگامی که میل به جویدن ناخن دارید، متخصصان توصیه می نمایند به جای آن یکی از کار های زیر را انجام دهید:

- یک تکه آدامس بجوید؛ گان می گوید: این کار دهان شما را مشغول نگه می دارد و از جویدن انگشتانتان جلوگیری می نماید.

- با چیزی مانند حلقه یا توپ استرس در دستان خود بازی کنید.

- حرکت کنید؛ پل گرین، دکترا، روانشناس در منهتن، نیویورک، می گوید: وقتی متوجه شدید که ناخن هایتان را می جوید، به خودتان سخت نگیرید - در عوض، بلند شوید و کاری متفاوت انجام دهید تا توجه خود را به کار دیگری جلب کنید.

دستکش بپوشید

سوزان بارد، پزشک متخصص پوست در بروکلین، نیویورک، می گوید: برای جلوگیری از جویدن ناخن، ناخن های خود را با روکش انگشت یا دستکش بپوشانید. زمانیکه می خواهید این مانع را برای جویدن ناخن های خود بردارید، بیشتر از این عادت مطلع می شوید و جلوی خود را می گیرید.

محرک های خود را پیدا کنید

در حالی که ممکن است حواستان به جویدن ناخن هایتان نباشد، تمام سعی خود را بکنید که حواستان به زمان وقوع آن باشد.

گان می گوید: چه عصبی هستید یا فقط کسل، دانستن زمان و چرایی آن به شما یاری می نماید تا موضوع را بهتر درک کنید، و به شما امکان می دهد راه حلی بیابید که می تواند پاسخ بدنتان را به دلایل مشخص شده معکوس کند.

به گفته گان و گرین ناخن های بلند، عدم لاک ناخن، موقعیت های عصبی نماینده و کسالت بعضی از محرک های رایج برای ناخن جویدن هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 31 تیر 1401 بروزرسانی: 31 تیر 1401 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 1276

به "6 نکته برای جلوگیری از ناخن جویدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 نکته برای جلوگیری از ناخن جویدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید