افزایش قابل توجه پرداختی به پرستاران

به گزارش گیلاسفا، معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گزارش اقدامات صورت گرفته در حوزه توسعه منابع انسانی و ارتقای شاخص های ارائه خدمات حوزه سلامت را منتشر کرد.

افزایش قابل توجه پرداختی به پرستاران

به گزارش خبرنگاران دکتر سید کامل تقوی نژاد اظهارکرد: در دو سال گذشته با هدایت و هدایت وزیر بهداشت و کوشش تمامی همکاران در حوزه ستادی وزارتخانه و دانشگاه های علوم پزشکی کشور، اقدامات مهمی در جهت بهبود شرایط نیروی انسانی حوزه سلامت به ویژه استخدام و به کارگیری نیروها و بهبود معنادار، قابل توجه و کم سابقه یا بی سابقه در شرایط پرداختی به نیروی انسانی در حوزه سلامت اجرا شده است.

وی اضافه نمود: در گزارشی به اهم اقدامات انجام شده در بخش های مختلف به منظور بهبود شرایط گروه پرستاران، شرایط منابع انسانی، میزان رشد دو سال گذشته و آثار آن بر بهبود شاخص های حوزه سلامت به ویژه نسبت پرستار به تخت به عنوان یکی از شاخص های ارزیابی تناسب بین زیرساختهای حوزه سلامت با کمیت منابع انسانی در این حوزه پرداخته شده است.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت یادآور شد: اقدامات و عملکرد اتفاق افتاده برای بهبود پرداختی در دسترس در گروه پرستاری به صورت تفصیلی و روشن تعیین و نشان داده شده است که افزایش و رشدهای اتفاق افتاده در دو سال گذشته بی سابقه و حتی در مقایسه با تورم سال های اخیر نیز میزان افزایش در رقم حکم گروه پرستاری قابل توجه بوده است.

وی اظهار داشت: در این گزارش به اقدامات اجرا شده به ویژه اصلاحات فرایندی در حوزه پرداخت ها و کاهش قابل توجه متوسط بازه زمانی معوقات کارانه کادر سلامت پرداخته شده است. همچنین اقدامات اجرا شده در دوره شیوع ویروس کرونا برای حمایت و قدردانی از زحمات کادر سلامت کشور ذیل اصلاحات انجام شده برای جذب و استخدام نیروی انسانی، شهدای خدمت سلامت و میزان منابع تامین شده برای جبران زحمات کادر سلامت تعیین شده است.

به گزارش وبدا، گزارش کامل عملکرد اینجا قابل مشاهده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 473

به "افزایش قابل توجه پرداختی به پرستاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قابل توجه پرداختی به پرستاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید