اگر در طول روز آدامس بجویم چه اتفاقی برای بدنمان می افتد؟

به گزارش گیلاسفا، دینو/ روزانه افراد زیادی آدامس می جوند و طبق گزارشات آماری آمریکا، به طور متوسط هر آمریکایی در سال 1.8 پوند آدامس می جوند. در واقع آدامس اولین چیزی است که برای از بین بردن بوی بد دهان از آن استفاده می کنیم. جویدن آدامس مزایای زیادی دارد که می توان به کاهش استرس و کاهش وزن اشاره نمود. اما آدامس معایبی نیز دارد در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد که اگر روزانه به جویدن آدامس بپردازید چه اتفاقی برای بدنتان خواهد افتاد.

اگر در طول روز آدامس بجویم چه اتفاقی برای بدنمان می افتد؟

بهبود عملکرد حافظه

مطالعه ای که در دانشگاه سنت لارنس اجرا شده است نشان داد که جویدن آدامس قبل از برگزاری آزمون در واقع می تواند به دانشجویان یاری کند تا اطلاعات را به خاطر بیاورند و نمرات خود را افزایش دهند. محققان معتقدند که جویدن آدامس با پمپاژ خون رابطه دارد در نتیجه جویدن آدامس باعث افزایش جریان خون در مغز می گردد و به یادآوری سریع مطالب یاری خواهد نمود. بنابراین اگر شما احتیاج دارید تا مغز خود را تقویت کنید و ذهن خود را برای یادآوری مطالب آماده کنید، بهتر است که آدامس بجوید.

بروز سردرد

اگرچه آدامس می تواند برای مغز فرد مفید باشد، اما اگر هر روز آدامس بجوید ممکن است دچار سردرد شوید. پزشکان متوجه شدند که بسیاری از بیمارانی که روزانه حداقل یک ساعت از سردرد رنج می برند، در واقع هر روز آدامس می جوند. افرادی که از سردردهای روزانه به دلیل جویدن آدامس رنج می برند باید مصرف آدامس را کاهش دهند. در واقع با کنار گذاشتن آدامس خواهید دید که مسائل سردرد نیز برطرف خواهند شد.

بروز مسائل فک

آدامس جویدن باعث فشار به فک می گردد. افرادی که روزانه ساعت ها آدامس بجوند دچار مسائل جدی فک می شوند. در بعضی موارد نیز این مسائل با درد شدید فک همراه خواهد بود. در این شرایط اگر جزو این سری افراد هستید بهتر است تا با پزشک خود مشورت کنید و از سوی دیگر آدامس جویدن را ترک کنید.

ترک عادت های بد به یاری آدامس

همه می دانیم که ترک عادت های بد مانند سیگار کشیدن یا عادت بد جویدن ناخن بسیار سخت است. اما جویدن آدامس به ترک این عادت های بد یاری خواهد نمود. زمانی که مشغول جویدن آدامس باشید بسیاری از این عادت های بد را فراموش می کنید و ذهن شما مشغول جویدن آدامس خواهد شد. به گفته پزشکان، یکی از بهترین راه های خلاص شدن از عادت های بد، آدامس است که بر ناخودآگاه ما اثر می گذارد.

برطرف سوزش معده

بسیاری از ما دچار مسائل معده هستیم اما نمی توانیم در خوردن مواد غذایی مختلف جلوی خودمان را بگیریم و به سلامت معده فکر کنیم. برای مثال پیتزا یکی از مواردی است که به معده فشار زیادی وارد می نماید اما همه ما عاشق خوردن پیتزا هستیم و هیچ چیز مانعمان نخواهد بود. طبق مطالعات اجرا شده، جویدن آدامس بعد از غذا از سوزش معده جلوگیری خواهد نمود و باعث هضم غذا خواهد شد. تنها کافی است تا 30 دقیقه آدامس بجوید و ببینید که از سوزش خبری نخواهد بود. در واقع آدامس باعث افزایش بزاق دهان می گردد و بزاق دهان می تواند احساس سوزش معده را از بین ببرد و غذا را ررحت تر هضم کند.

منبع: همگردی
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 10

به "اگر در طول روز آدامس بجویم چه اتفاقی برای بدنمان می افتد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر در طول روز آدامس بجویم چه اتفاقی برای بدنمان می افتد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید