داوری هجدهمین جشنواره کتاب رشد به سرانجام رسید

به گزارش گیلاسفا، تهران (پانا) - گروه های داوری هجدهمین جشنواره کتاب رشد به کار خود خاتمه دادند و مراسم خاتمهی این جشنواره 23 دی ماه برگزار می شود.

داوری هجدهمین جشنواره کتاب رشد به سرانجام رسید

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، کیومرث جهانگردی، دبیر هجدهمین جشنواره کتاب رشد با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره در شرایط همه گیری بیماری کرونا، و سختی داوری ها گفت: خوش بختانه با سامانه الکترونیکی که به این منظور طراحی شد، داوری ها با کمترین تماس حضوری داوران محترم جشنواره برگزار و تعداد بسیار محدودی جلسه حضوری برگزار کردیم. اغلب ارتباطات داوران از طریق سامانه و با گذاشتن یادداشت یا به صورت تلفنی برگزار شد.

وی افزود: در این دوره مجموعاً 3499 عنوان کتاب در دبیرخانه ساماندهی کتاب دریافت و ثبت شد. از این تعداد 1463 عنوان مناسب تشخیص داده شد که به مرور و به صورت ماهانه در سایت دفتر انتشارت و فناوری آموزشی به آدرس https://samanketab.roshdmag.ir به مخاطبان معرفی شده است. این 1463 عنوان کتاب برای انتخاب به عنوان اثر برگزیده یا شایسته تقدیر به مرحله داوری این جشنواره راه یافت و در 26 گروه داوری سه نفره مورد داوری قرار گرفت.

جهانگردی افزود: بررسی آماری این کتاب ها نشان می دهد که بیشترین تعداد کتاب به دو گروه داستان کودک با 366 عنوان و داستان نوجوان با 197عنوان اختصاص دارد. همچنین زبان و ادبیات فارسی با 89 عنوان، تعلیم و تربیت دینی با 87 و آداب و مهارت های زندگی و علوم تجربی هر کدام با 79 عنوان دیگر گروه هایی بودند که بیشترین کتاب را داشتند. کتاب های دوره پیش دبستانی همانند جشنواره های پیشین به دو گروه کتاب های آموزشی و کتاب های ادبی تقسیم شد که داوران این دو گروه به ترتیب 66 و 50 عنوان کتاب را داوری کردند.

گفتنی است مراسم پایانی هجدهمین جشنواره کتاب رشد روز سه شنبه 23 دی ماه 1399 برگزار و اسامی برگزیدگان و شایستگان تقدیر اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: gilasfa.ir شناسه مطلب: 544

به "داوری هجدهمین جشنواره کتاب رشد به سرانجام رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داوری هجدهمین جشنواره کتاب رشد به سرانجام رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید